Akseki Dipsiz Göl Kafa Dinleyeceğiniz Doğal Güzelliklere Sahip

Akseki Dipsiz Göl Kafa Dinleyeceğiniz Doğal Güzelliklere Sahip

Doğal güzellikler hayranı olan insanların bu güzellikleri görmek için aşamayacağı yol yoktur. Bu anlamda Akseki Dipsiz Göl ’ü görmek isteyenlerde tüm zorluklarına katlanarak burayı görme fırsatını yakalıyor. Konya’nın Bozkır ilçesine yakın olmasına karşın Akseki’de bulunan Dipsiz Göl 1702 metre rakımda bulunuyor.

Dipsiz Göle Nasıl Gidilir?

Karışık bir yol güzergahından gideceğinizi düşünebilirsiniz. Buraya giden yollarda henüz asfalt bulunmuyor. Ancak güzergahta farklı yaylalara giden yolların bulunuşu biraz yolculuğu zorlaştırıyor. Bozkır’a yaklaşık 30 km mesafede bulunan gölün yolu stabilize. Bu sebeple gidilen yolda dikkat edilmesi gerekiyor. Yolculuk boyunca GPS’inizi açık tutmanız gerekebilir.

Okunmalı : Antalya Gezilecek Yerler

Kamp Yapmak İçin İdeal Yerlerden

Doğal güzelliği ve kafanızı dinlemek için tercih sebepleriniz olacaktır. Zira buraya bu özelliğinden dolayı karavanı ile gelerek kamp yapan kesim oldukça fazla. Kar sularının birikmesi ile meydana geldiği söylenen gölde bilimsel bir çalışma yok. Ancak bu gölün derinliğinin yaklaşık 72 metre olduğu ve aşağıya doğru genişlemesi ile ismini dipsiz olarak aldığı belirtiliyor.

İsmini Yöre Halkı Koymuş

Türkiye’nin bir çok bölgesinde aslında dipsiz göl bulunur. Bunlar küçük yapılı ancak derin olduğu için bu ismi alsa da dipsiz olduğu anlamına gelmiyor. Yöre halkının koyduğu isimlerden bir yer olarak kayıtlara alabilirsiniz.

Akseki Dipsiz Göl

Akseki Dipsiz Göl. Ancak buraya yakın yerlerde ikamet edenlerin piknik yapmak gündelik zaman geçirmek ve balık avcılığı yapmak için tercih edilebilecek bir yer.

Dipsiz gölün rakımı ile doğal olarak en fazla ziyaretçisi de yaz aylarında geliyor. Konya, Bozkır, Seydişehir, Akseki ve Antalya istikametinin buraya çok yakın olması nedeniyle doğal olarak ziyaretçileri de genelde buralardan geliyor. Özellikle bahar aylarında çiçeklerin açma mevsimi çok güzel bir renk cümbüşü burada sizleri bekliyor. Daha çok nilüfer çiçeklerini göreceğiniz bölgede ayrıca balıkçılık ta yapılıyor. Daha çok buraya aynalı sazan ve alabalık avı için geliniyor.

Akseki’de Gezilecek Yerler?

Akseki’de gezebileceğiniz belli başlı doğa harikası yerler ve güzelliklerde bulunuyor. Bunlardan bazıları;

Gitmeden Önce Ne Yapmalı?

Burada ihtiyaçlarınızı giderecek bir alışveriş merkezi, tuvalet, restoran gibi yerler bulmanız mümkün değil. Bu sebeple buraya gitmeden önce ihtiyaçlarınızı yanınıza alarak gitmek sizler için en uygun olanı. Bunun yanında göle gitmek isteyenler farklı yolları da kullanabiliyor. Özellikle burayı bilen birileri ile gitmek doğru olabilir.

Özellikle gidilecek bir bölge değil Akseki Dipsiz Göl. Ancak buraya yakın yerlerde ikamet edenlerin piknik yapmak gündelik zaman geçirmek ve balık avcılığı yapmak için tercih edilebilecek Antalya’nın nadide yerlerinden bir yer.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.