Anamur Kalesi Fotoğrafları (Mamure Kalesi)

26.04.2023
201
Anamur Kalesi Fotoğrafları (Mamure Kalesi)

Mersin ile Anamur’un muhteşem bir kültür hazinesi olan Anamur Kalesi fotoğrafları ilgi ile aranılıyor. Diğer adı Mamure Kalesi olan Anamur Kalesi adından da anlaşılacağı üzere Mersin’in en güzide ilçesi Anamur’da yer almaktadır.

İçerisinde Camii ve su sarnıcı bulunan kale özellikle dışarıdan muhteşem bir görünüme sahip. Mersin şehrinden gelişte Anamur girişinde yer alan Kaleye girişler Müze Kart ile ücretsiz olarak yapılabiliyor. Kartı olmayanlar ise 10 TL gibi düşük bir ücretle burayı gezebilmektedir.

Şehrin savunulması amaçlı olarak sahil şeridine yapılan cami birçok afet sonrası zarar görmüştür. Bu anlamda atılan adımlar ile buraya yapılan çalışmalar neticesinde muhteşem bir görünüme kavuşan kale özelikle bahar aylarında yemyeşil olur. Yeni açan çiçekler ile sizi karşılayan kale muhteşem bir auraya sahiptir.

Mamure Kalesi namı diğer Anamur Kalesi Fotoğrafları için özellikle buraya kadar gittim. Bunun yanında burası hakkında daha ayrıntılı olarak Anamur Kalesi yazısını sizlerle paylaşmıştım. Hatta burada çektiğim videoyu aşağıda paylaşıyorum. İyi seyirler…

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.