Andriake Likya Uygarlıklar Müzesi Fotoğrafları

08.02.2023
242
Andriake Likya Uygarlıklar Müzesi Fotoğrafları

Demre Çayağzı Limanı yolu üzerinde uzun yıllar yapılan kazılar ve restorasyon çalışmaları neticesinde ziyarete açılan Andiake Likya Uygarlıklar Müzesi fotoğrafları ile dahi ilgi çekici olmaktadır.

Antalya’nın Demre ilçesi tarihi yapıları ile ünü dünyayı dolaşan bir yerleşim yeridir. Burada St. Nikolas Müzesi ile birlikte, Myra Antik kenti ve batık şehir öne çıkan yerler. Bunun yanında Kekova adası ile muhteşem bir gezi adresi olan Demre sizlere unutamayacağınız muhteşem seyirler vermektedir.

Demre’de Gezilecek Yerler

Çok az nüfusu ve düşük yüz ölçümüne rağmen binlerce yıl birçok medeniyetin ev sahibi olan Demre mutlaka görülmesi gereken zenginliklerimizdendir. Konaklama imkanı çok yoktur. Ancak özellikle Rus turistlerin günübirlik gezi yaptığı bir yerdir. Sadece bu haliyle her yıl yaklaşık 1 milyon kişi buradaki tarihi mekanlara biletli giriş yapmaktadır.

Ayrıca burada gezebileceğiniz diğer yerler;

Simena Antik Kenti Ören Yeri Dünya’da Eşi Olmayan Bir Güzellik

Hoyran Köyü

Üçağız Köyü (Üçağız Mahallesi) Kekova – Kaleköy -Theimussa

Kyaenai Antik Kenti Çınlayan Kayalıkları Demre Antalya’da

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.