Antalya Akvaryum Giriş Ücreti Ne Kadar?

Antalya Akvaryum Giriş Ücreti Ne Kadar?

Dünyanın en büyük tünel akvaryum özelliğine sahip olan Antalya akvaryum Konyaaltı plajına yakın bir konumda yer almakta olup her sene yüzlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Özellikle yaz aylarında Antalya turizm açısından gelişmiş bir bölge olduğu için yaz ayları iğne atsanız yere düşmeyecek şekilde bir yoğunluk ile karşılaşılmaktadır.

Dünyanın en büyük tünel akvaryumu olma özelliğine sahip olan akvaryum da yaz aylarında serinletici kar keyfi yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda balmumu heykelleri bulunan bu akvaryum da çeşitli fotoğraflar ve selfiler çekip anı ölümsüzleştirebilirsiniz. İçerisinde barındırdığı binlerce balık arasından özellikle köpek balıkları oldukça dikkatleri çekiyor. Havuz da toplam da yaklaşık olarak 300’e yakın köpek balığı bulunuyor. Aynı zamanda akvaryumun toplam su kapasitesi ise 8 milyon litreyi geçiyor.

Antalya Akvaryum Müze Kart Geçerli Mi?

Sıcak bir iklime sahip olan Antalya da yazın gezip serinleyebileceğiniz Antalya akvaryum müzesini gezmenizi tavsiye ederiz. Antalya akvaryum müzesinde girişler ücretli olup müze kart geçersizdir. Bu çerçevede standart olarak Antalya Akvaryum giriş ücreti yetişkinler için 38 Dolar, Çocuklar için 28 Dolardır. En az 15 öğrenci grubu olması halinde toplu indirimler söz konusu edilebilmektedir. Antalya Akvaryum Giriş Ücreti kredi kartı ile ödeme yapabiliyorsunuz.

Antalya Akvaryum Giriş Ücreti

Antalya Akvaryum Giriş Ücreti

Antalya Akvaryum Nerede Nasıl Gidilir?

Turistik yerleri ve gezilecek pek çok alanı ile meşhur olan Antalya ilinde gezebileceğiniz yerler arasında Antalya akvaryumu gelmektedir. Antalya tatil bölgesi açısından dünyanın sayılı bölgelerinden biri olarak yerini almaktadır. Yazın Antalya da yapabileceğiniz oldukça farklı seçenek de alternatifler vardır. Sadece sahil turizmi olarak değil gezip görülecek yerleri de oldukça fazla olan bu bölgede gezi listenize ekleyeceğiniz yerlerden bir tanesi de mutlaka Antalya akvaryumu olmalıdır. Bu akvaryum yaklaşık olarak 250 gün sürenin ardından hazır hale gelmiş olup 2012 senesinden bu yana ziyaretçilerine hizmet vermektedir. Merak uyandıran Antalya Akvaryum nerede nasıl gidilir sorusuna yanıt arayanlar GPS ile destek alabilir.

Akvaryumun bulunduğu alan yalnızca akvaryumdan ibaret olmayıp büyük bir eğlence merkezidir de diyebiliriz. Hafta sonu aileniz ve çocuklarınız ile keyifli bir gün geçireceğiniz akvaryum Konya altı ilçesinde yer almaktadır. Buraya ister toplu taşıma araçları ile isterseniz de özel araçlarınız ile kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşımadan yararlanmak isterseniz de hava limanından kalkan şehir içi otobüslere binerek ulaşım sağlamanız mümkündür.

Antalya Akvaryum Ziyaret Saatleri

Muhteşem bir gezi ile keşif için Antalya Akvaryum ziyaret saatleri 09:30 ile 20:00 arasında yapılabilmektedir. Antalya Akvaryum ve diğer gezilecek yerler ile muhteşem bir gezi listesi sizleri Akdeniz’de beklemektedir. Bu anlamda gezilerinize gezimasali.com eşlik ediyor.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.