Antalya Kaleiçi Mutlaka Gidilmesi Gereken 7 Bar

16.11.2023
1.713
Antalya Kaleiçi Mutlaka Gidilmesi Gereken 7 Bar

Tatilin Türkiye ile nokta adresi olan Antalya Kaleiçi Mutlaka Gidilmesi gereken 7 bar ile eğlence hayatınıza renk katıyor. Geziniz ile ihtiyacınız olan rehber niteliği taşıyan Gezi Masalı eğlence merkezlerini radarına aldı.

Kaleiçi, Antalya’da bulunan eski şehir merkezidir. Antalya Kalesi’nin içinde bulunan eski şehir bölgesidir. Tarihi yapıları, dar sokakları, yöresel satıcıları ve en bilineni barları ile ünlüdür. Antalya Kaleiçi mutlaka gidilmesi gereken 7 bar tatilinizde eşlik edecek başlıca mekanlar olmaktadır.

Şehir Kaleiçi, turizm amaçlı ziyaret edilen bir yer olup, yöresel yemekleri ve el yapımı ürünleri satan mağazaları, tarihi yapıları ve eski hamamları görme imkanı sunmaktadır. Tatiliniz ile adeta başka bir yüzyıla geçiş yaptığınız bölgede aynı anda onlarca yıl öncesine ait tarihi ürünleri ve en yeni haliyle modern hayatı görürsünüz.   Kaleiçi aynı zamanda yerel halk tarafından da yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Antalya Kaleiçi bölgesinde birçok bar bulunmaktadır. Bu barlar, turistler ve yerel halk tarafından yoğun bir şekilde ziyaret edilmektedir. Kaleiçi barları, genellikle tarihi yapıların içinde veya yanında yer alan, havuz başı, teras veya açık alanlarda hizmet vermektedir. Bu barlar, genellikle yöresel içkiler, kokteyller ve yerel yemekler sunmaktadır. Ayrıca, Kaleiçi bölgesinde, çeşitli müzik türlerinin canlı olarak çalındığı birçok gece kulübü de mevcuttur. Antalya kaleiçi mutlaka gidilmesi gereken 7 bar şu şekildedir:

Antalya Kaleiçi Sponge Pub

Bahçeli ve bahçesiz oturma yerleri olan kaleiçinde belli bir popülere sahip olan mekandır. Canlı performans ve sahne performansı olarak gelen misafirlere seyir, eğlence zevki yaşatmaktadır. Rahat ve güzel bir ortam bulunuyor. Kalabalık bir mekan olduğundan dolayı rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz.

Sponge Pub

Sponge Pub

Antalya Kaleiçi Tudors Pub

Eğlenmek için birebir mekanlardan bir tanesidir. Kaleiçi’nin tam merkezi konumunda bulunmaktadır. Ses sistemleri üst düzey de ve canlı performans sürekli vardır. Genellikle gece geç saatlerde yoğun olmaya başlar ve sabah saatlerine kadar tam eğlence devam etmektedir. Güvenlikler sıkı ve içeride rahatsızlık verebilecek insanlar olmamaktadır. En popüler olan mekanlar arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Tudors Pub Bar Antalya

Tudors Pub Bar Antalya

Antalya Kaleiçi Holly Stone

Eğlenmeden çıkmayacağınız diğer mekanımız Holly Stone. Müzik dinlemek için masalar da oturarak değil ayakta dinleyebileceğiniz alan bulunmaktadır. Görünüm ve tasarım olarak güzel bir mekandır. Antalya sürekli konser verebilen nadir mekanlardandır. Her gün farklı sanatçılar çıktığı için insanları sıkmamakta ve eğlendirmektedir. Konser takvimine sosyal medyalarından ulaşabilirsiniz.

Holly Stone Pub Bar Antalya

Holly Stone Pub Bar Antalya

Antalya Kaleiçi Shaker Pub

Hadrian kapısı manzarası ile birlikte güzel bir eğlence mekanıdır. Kaleiçi’nin ışıklardaki girişinde bulunur ve konum olarak iyi bir yerdedir. Alt ve üst katları olmakla beraber iki alanda da müzik, dj, konserler olmaktadır. Çalışanların ilgi ve alakası ile rahat bir şekilde eğlenebileceğiniz aileniz, arkadaşınız ile gelebileceğiniz bir bardır.

Shaker Pub Bar Antalya

Shaker Pub Bar Antalya

Mono Terrace

Yeni ve değişik güzel tatları denemek için gidebileceğiniz harika bir mekandır. Hem hotel hem bar olarak hizmet vermektedir. Teras kısmında manzara eşliği ile güzel bir vakit geçirebilirsiniz. Alkollü ve alkolsüz menü çeşitleri de bulunmaktadır.

Mono Terrace Pub Bar Antalya

Mono Terrace Pub Bar Antalya

Tipsy Old Town

Deniz karşı eğlenmek ve bir şeyler içmek için harika mekanlar arasında yer almaktadır. Özellikle gün batımında gidip eşsiz manzarayı görme fırsatı yakalayabilirsiniz. Müzik ilk mekanlar kadar ön planda değildir, müzik yerinde ve normal düzeyde çalmaktadır. Rahat ve keyif alabileceğiniz bir mekan önerisidir.

Tipsy Old Town Pub Bar Antalya

Tipsy Old Town Pub Bar Antalya

Dubh Linn Irish Pub

Alkol çeşitliliği çok fazla olan ve menüsüne birçok ürün bulunan mekandır. Çalışanlar güler yüzlü, yardımcı, gayretli insanlar. İç ve dış olarak iki kısmı vardır. Konsept olarak alkollü içecekler ile ilgili tasarımlar, desenler bulunmaktadır. Rahatlık ile gidebileceğiniz zevk alacağınız güzel bir bar.

Dubh Linn Irish Pub Bar Antalya

Dubh Linn Irish Pub Bar Antalya

Antalya kaleiçinde mutlaka gidilmesi gereken 7 Barları sizler için önerdik. Mutlaka Antalya’ya geldiğiniz zaman kaleiçini girmeden ve kaleiçi’nde ki mekanlarda oturmadan Antalya’dan gitmemenizi tavsiye ediyoruz. Zira mevkii hizmet olsun, eğlence olsun sayılı mekanların olduğu bir bölgedir.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.