Antalya Kemer’de Yeni Ücretsiz Halk Plajları Açıldı

Antalya Kemer’de Yeni Ücretsiz Halk Plajları Açıldı

Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı olan Beldibi Mahallesindeki Bahçecik ve Çifteçeşmeler ücretsiz Halk Plajları törenle açıldı. Törene katılan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, 2019 yılında başlattıkları ücretsiz halk plajlarının açılışlarına hızla devam ettiklerini belirtti.

Bahçecik – Çifteçeşmeler Halk Plajları

Uzun sahil şeridi bulunan Antalya ücretli olduğu kadar ücretsiz plajlar ile vatandaşın serinleyeceği adresler olmaktadır. Bu anlamda yapılan çalışmalar neticesinde ücretsiz olarak denize girilebilecek iki halk plajı daha yapılan tören ile vatandaşların kullanımına açıldı. Beldibi Mahallesinde yapılan çalışmalar sonucu Bahçecik ve Çifteçeşmeler Halk Plajlarının açılışı törenle gerçekleştirildi.

Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı olan Beldibi Mahallesindeki Bahçecik ve Çifteçeşmeler ücretsiz Halk Plajları törenle açıldı.

Antalya bölgesinde özellikle Konyaaltı ile Kemer bölgesindeki halk plajları gündem olmaya devam ediyor. Bu anlamda son olarak vatandaşların ücretsiz olarak denize girmesine olanak sağlayacak olan iki halk plajı daha yapılan törenle açıldı. Törene katılan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Alpaslan, ücretsiz halk plajı sayısının 10’a yükseldiğini belirtti. Alt gelir gurubunda bulunan vatandaşların denize daha kaliteli ve ücretsiz girmelerinin yolunu açıldığı belirtildi.

Akdeniz ile Ege Bölgesi haricinde Marmara, Karadeniz ve iç bölgelerde bulunan göllerde ücretsiz halk plajı taleplerini olduğunu belirten Alpaslan, bu anlamda vatandaşların taleplerini yerine getirdiklerini belirtti. Her geçen yıl plaj sayısında artış olduğunu belirten Alpaslan, yıl sonu itibariyle bu sayede 35 milyar dolarlık bir turizm geliri yaşanacağını açıkladı.

Özellikle oteller bölgesi ile denize girme yeri bulamayan Beldibi Mahallesi sakinleri için açılan halk plajlarına Antalya şehir merkezinden de yoğun ilgi bulunuyor.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.