Antalya’nın En Popüler Instagram Rotaları

Antalya’nın En Popüler Instagram Rotaları

Antalya’nın en fazla kullanılan sosyal medya uygulaması Instagram da en çok fotoğraf çekilen beş şehrinden biri. Bu sebeple Antalya instagram rotaları dikkat çeken aramalar. Geçtiğimiz pandemi dönemi bu durumun önüne geçemedi. Antalya’nın bir çok noktası ınstagram tutkunu insanlar için ön plana çıkıyor ve takip ediliyor. Atatürk Parkı, Konyaaltı Plajları, Kaleiçi, Hadrian Kapısı, Yat Limanı, saat kulesi başlıca fotoğraf paylaşımı yapılan yerler oluyor.

Hiç şüphesiz ınstagram ile sosyal medya tartışmalı gerçeklerimiz. Hayatımın her anında artık sosyal medyalar ve fotoğraf paylaşımları bulunuyor. Bazı kimseler bu durumu bir adım öne götürüp gün boyu yaptıkları her hareketi görüntüleyerek yayınlama ihtiyacı duyuyor. Neredeyse hayatımızın rutini haline gelen hikaye paylaşmaları Antalya gibi dünya markası bir şehirde olanlar için sürekli yapılan bir husus haline geldi.

Antalya’da bulunan ve ınstagram başta olmak üzere diğer sosyal medya mecralarında da paylaşımlar yapılan her bölge dünyanın nadide yerlerinden oluyor. Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Antalya ve ilçeleri sosyal medyanın olduğu gibi Türkiye’nin de yıldızı konumunda. Fotoğraf paylaşımları bir çok Avrupa ülkesinde dahi Antalya kadar olamadı. İşte sizlere Antalya’nın en popüler ınstagram rotaları.

Antalya İnstagram Rotaları

Antalya İnstagram Rotaları

Romantik Manzaralar

Öncelikli olarak aşkların şehri Antalya’nın romantik manzaraları üzerinde durmak doğru olur. Antalya şehir merkezi başta olmak üzere her yeri romantik anların yaşanılması radarlara giriyor. Yat limanı sonrasındaki deniz feneri bu konuda ilk adreslerden oluyor. Özellikle yaz aylarında güneşin batışını izleyen aşıkların çektiği selfi fotoğrafları ınstagram’ın ilk adresleri oluyor.

Hadrian Kapısı

Dünyaca ünlü Hadrian Kapısı Kaleiçine muhteşem bir giriş sunuyor. Namı değer Üç Kapılar olarak şehrin tarihine damga vurmuş yerlerdendir. Atatürk Caddesinde yer alan tarihi dokunu ayrıca Latince kitabesi mevcuttur. Süslü mermer sütunlara sahiptir. Burada dönemin imparatoru ve ailesine ait heykeller bulunduğu belirtilmektedir. Ancak günümüzde burada sadece kitabe bulunmaktadır. Antalya’lılar ve buraya gelen ziyaretçilerin selfie çektirdikleri yerlerdendir.

Antalya’nın En Popüler Instagram Rotaları

Konyaaltı Plajı

Dünyaca ünlü Konyaaltı Plajının doğudaki başlangıç bölümünde paraşütle uçanları görebilirsiniz. Bu mevkiden Konyaaltı Plajı yukarıdan görünüm sağlar. Buraya gelen herkesin selfie çektirdiğini belirtmek doğru olur.

Antalya’nın En Popüler Instagram Rotaları

Atatürk Parkı

Konyaaltı Plajına komşu olan Atatürk Parkı boyunca restaurantlar ve kafeler bulunmaktadır. Buralara eğlenmeye gelen kişiler gece gündüz buranın aurası ile denizin manzarası eşliğinde selfie çekmektedirler.

Antalya Yat Limanı

Antalya’nın tarihi yat limanı her yıl milyonlarca ziyaretçi ile hareketlenmektedir. Özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında buradaki yoğunluk dikkati çeker. Aynı zamanda limanın karşısında bulunan deniz feneri boyunca yürüyüş yapan kişiler burada bol bol selfie çekerler.

Antalya Saat Kulesi

Antalya’nın tarihi mekanlarından olan saat kulesi binlerce yıldır aynı yerinde duruyor olsa da; buraya gelen kişiler ilk kez görüyormuş gibi heyecanlanır. Bu aşamada yapılan durum ise Antalya Saat Kulesi selfie çekimi oluyor.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.