1. Anasayfa
  2. Antalya

Antalya Ücretsiz Gezilecek Müzeler

Antalya Ücretsiz Gezilecek Müzeler
0

Muhteşem bir gezi listesine sahip Antalya ücretsiz gezilecek müzeler ile en önemli şehirlerden biridir. Ücret ödemeden gezmek isteyeceğiniz yerleri bu aşamada bilmek en önemli hususlardan biri oluyor. Antalya ve çevresinde ücretsiz olarak gezerken yeni keşifler yapacağınız başlıca yerler ilginizi çekecek…

Güncel olarak Müze Kart ile bir çok yere defalarca ücretsiz gezme imkanımız bulunuyor. Ancak bireysel olarak giriş ücreti ödemek ile çok daha maliyetli olan müze girişleri vatandaşları düşündüren hususlardan biri olmaktadır. Böylelikle özelikle Antalya ücretsiz gezilecek müzeler seyahat planlamasında bu bölgeyi düşünenlerin arayışında olmaktadır. Gezi Masalı olarak sizlere cebinize dost müzeler hakkında bilgi vermek istedik.

Antalya Ücretsiz Gezilecek Müzeler Listesi

Antalya ve ilçelerinde bulunuyorsanız mutlaka bir yerlerde ücretsiz gezebileceğiniz tarihi doku bulabilirsiniz. Bu anlamda Antalya ücretsiz gezilecek müzeler başlıca şunlar olmaktadır.

Antalya Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri Listesi

Antalya Ücretsiz Gezilecek Müzeler

Antalya gezilecek yerler açısından Dünya markası olan bir şehir olmaktadır. Özellikle uzun kıyı kenar şeridine sahip olması ve bu bölgede onlarca medeniyetin hüküm sürmesi müzeler ile ören yerleri hakkında zengin bir yer olmasına neden olmuştur. Bu sebeple yaklaşık 600 km denize sınırı olan kentte onlarca ören yeri, müze, tarihi ve doğal güzellik söz konusudur. Bu anlamda Antalya’da ücretle gezebileceğiniz diğer müzeler ilginizi çekecektir. Antalya Müze Giriş Ücretleri ile bazı ören yeri ve müzeler şunlar olmaktadır.

Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Antalya, özellikle yurt dışından gelen ziyaretçiler ile Temmuz ve Ağustos aylarında önemli bir yoğunluk yaşamaktadır. Özellikle Alanya, Manavgat ve Side tarafında yaşanılan bu yoğunluk günübirlik geziler ile farklı yerlere yansır. Özellikle Rusya’dan gelen ziyaretçiler günübirlik geziler ile Demre ilçesinde bulunan Myra Antik Kenti ve St. Nikolas Müzesine gitmektedir. Öyle ki St. Nikalaous Müzesi bu misafirlerin hac yeri olarak görülmektedir.

Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.

Yazarın Profili

Your email address will not be published. Required fields are marked *