Antalya Ücretsiz Halk Plajları

Antalya Ücretsiz Halk Plajları

640 kilometrelik sahil bandına sahip olan Antalya’da yüzlerce koy ve sahil ile muhteşem bir doğal güzellik listesi edinebilirsiniz. Öyle ki söz konusu Akdeniz ve Antalya olunca masmavi deniz, yemyeşil ormanlar akla gelmektedir. Bu güzelliğe kumsallar eşlik eder. Bu haliyle her yıl milyonlarca kişiye ev sahipliği yapan Antalya kişiler ücretli ve ücretsiz halk plajı olanağı vermektedir. Bu anlamda bulunduğunuz bölgeye göre Antalya Ücretsiz Halk Plajları özellikle yaz tatillerinde aradığınız yerler olmaktadır.

Antalya Ücretsiz Halk Plajı Listesi

Antalya Ücretsiz Halk Plajlarına Büyükşehir Belediyesinin toplu ulaşım araçları ile gidebiliyor olmanız büyük bir kolaylık olmaktadır. Bu anlamda özellikle şehir merkezine birçok yere ulaşımı bu şekilde sağlayabilirsiniz. Antalya bölgesinde aracınızla gitmeniz halinde park ücreti ödemenize rağmen bireysel olarak gidişlerde bu sahillerde plajlar ücretsiz olarak girebiliyorsunuz. Bu anlamda en çok tercih edilen Antalya Ücretsiz Halk Plajları şunlar olmaktadır.

Neredeyse yılın yarısını denizde geçirebileceğiniz Antalya sizlere eşsiz bir yaz tatili vaat ediyor. Öyle ki kış mevsiminde dahi denize girenleri görebileceğiniz sahilleri ve koyları bulunmaktadır. Muhteşem bir doğal manzara eşliğinde, ağaçların gölgesinde denize girebileceğiniz yerler sizin ve çocuklarınızın eğlencesine eşlik eder. Özelikle hafta sonu deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak isteyenler Antalya’da bulunan halk plajlarını sorgulamaktadır. Bu aşamada bulunduğunuz ilçeye göre değişiklik gösteren plajların en büyük yoğunluğu merkez de bulunmaktadır.

antalya ücretsiz halk plajları

Antalya ücretsiz halk plajları

Konyaaltı Plajı Dünya Markası

Ücretsiz olarak plaj arayışınız varsa burada ilk adres Dünyaca ünlü Konyaaltı plajı olmaktadır. Ancak buraya aracınızla girmek isterseniz doğal olarak park ücreti ödemek zorunda kalıyorsunuz. Konyaaltı plajında mangal yakmanız mümkün değil. Ancak Antalya mangal yakılacak plajlarda bulunuyor. Hafta sonu özellikle ailenizle birlikte gidip mangal yakabileceğiniz, denize girebileceğiniz en güzel yer Sarısu Mesire Alanı ile  Sarısu Plajı oluyor. Bir tarafı kadınlar plajı olan Sarısu aynı zamana teleferikle Konyaaltı manzarasını sizlere veren bir yer olmaktadır.

antalya ücretsiz halk plajları

Antalya ücretsiz halk plajları

Muhteşem bir plajda denize girmek isteyenlerin adresi burada Kaputaj Plajı olmaktadır. Kaş ve Kalkan arasına kendisine yer edinen plaja iniş yüksek merdivenler ile gerçekleştirilmesine rağmen çok rağbet görmektedir. Özellikle yukarıdan size verdiği mavi eşsiz bir duygu yaşatır. Bunun yanında tarihe tanıklık eden tarihi yapılar ile iç içe girmiş Phaselis Antik Kenti plajları denize girilebilecek en güzel yerler olmaktadır. Antalya gezilecek yerler açısından çok zengin bir şehirdir. Şehir merkezinde bulunan kişiler Konyaaltı plajı nerede sorusunu sormaktadır. Antalya merkez ilçesi Konyaaltı boyunca uzanan sahil şehir merkezinde yer almaktadır. Hatta buranın bir ucunda Antalya Beach Park bulunmaktadır. Bir ucu ise Sarısu Plajına uzanmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.