Antalya’da Aşk Dolu Bir Kaçamağın En Güzel 6 Adresi

Antalya’da Aşk Dolu Bir Kaçamağın En Güzel 6 Adresi

Bazılarımız için 14 Şubat en etkili gün olsa da her günü sevgililer günü olarak yaşayan çiftler bulunuyor. Bu anlamda sevdiğiyle romantik bir kaçamak yapmak isteyen, küçük bir tatil hediye etmek isteyen kişilerin Antalya’da aşk dolu bir kaçamağın 6 adresini sizler için belirledik.

1. Konyaaltı Aşıklar Tepesi

Antalya’da yaşayanların sık sık kahvaltı adresi olan Konyaaltı Aşıklar tepesi sevdiğinizle geçireceğiniz günübirlik bir gezinin ilk adreslerinden olmaktadır. Türkiye’de nereye gitseniz illa bir aşıklar tepesi vardır. Bu aşamada Antalya’nın ise Konyaaltı ilçesinde bulunan tepe sizlere muhteşem bir gün vaat ediyor. Şehir içi toplu ulaşım araçları ile gidebileceğiniz yerlerden olan yer Antalya otogarına yaklaşık 22 km mesafede bulunuyor. Buraya D400 karayolu üzerinden 515 numaralı otobüsle gidebiliyorsunuz. Burada aşıkları bir araya getiren kahvaltı mekanları ile kafeler bulunuyor.

antalya gezilecek yerler

Konyaaltı Aşıklar Tepesi

Antalya’da hem şehir manzarası hem doğal bir manzaralı mekan olma özelliği taşıyan Aşıklar Tepesi Antalya’lıların gitmesi gereken yerlerden biri olmaktadır.

2. Kapuz Kanyonu

Döşemealtı ile Konyaaltı arasında sıkışmış bir kanyon olan Kapuz Kanyonu Antalya’nın gizli kalmış güzelliklerinden biri olmaktadır. Burada kano ile gezinti imkanı olmakla birlikte bazı çiftler suyun güzelliğine kapılarak yüzmektedir. Döşemealtı Güver Uçurumunun devamı olarak görülen Kapuz Kanyonu ayrıca hafta sonları piknik alanı olarak tercih edilmektedir.

Sevgililerin anlık kaçamak yaptığı adreslerden olan Antalya Kapuz Kanyonu ayrıca şehir içinde nefes alabileceğiniz nadire yerlerden olmaktadır.

Antalya Kapuz Kanyonu

3. Adrasan Suluada

Adından da anlaşılacağı üzere ada olan yere tekne ile ulaşım mümkün. Bu sebeple denizi çok temiz bir yer olmaktadır. Muhteşem bir deniz havası, güzel ve temiz bir suda yüzmek herkese iyi gelen enerji kaynaklarından biri olmaktadır. Bu anlamda Antalya’da aşk dolu bir gün için Adrasan Suluada tercih edilebilir.

Olimpos’a komşu olan Adrasan plajı ve suluada ile herkesin sürekli gitmek istediği yerlerden biri olmaktadır. Adrasan Plajı Suluada tekneleri bölgeden hareket etmektedir.

Adrasan Suluada Plajı

4. Konserve Koyu

Sıcak bir havada deniz manzarası ile yüzme keyfi yaşamak isteyen çiftlerin adreslerinden biri Lara bölgesinde bulunan Konserve Koyu olmaktadır. 129 basamak merdiven ile inilen koy, tahta iskelelerin üzerindeki plajdan denize girme imkanı veriyor. Şehir içinde olması nedeniyle ulaşım kolaylığı olan yere daha çok yakın bölgelerde bulunanlar gidiyor.

Denizin dibinden çıkan tatlı su kaynağı ile tuz oranı düşük olan konserve koyu denizi bu sebeple daha serin olmaktadır.

Konserve Koyu

Konserve Koyu Halk Plajı

5. Güver Uçurumu

Döşemealtı merkezine çok yakın bir yerde olan Güver Uçurumu muhteşem bir Konyaaltı manzarası ile doğal güzellikler sunmaktadır. Korkuteli yolu üzerinden içeri girdikten sonra yaklaşık 6 km mesafede bulunan uçurumun iki farklı yönüne gitmek mümkün olmaktadır.

Son yıllarda yapılan cam balkon ile biraz daha kendisini gösteren Güver Uçurumu aslında tam anlamıyla keşfedilememiş bir yer olmaktadır. Kanyonun dibinden iki farklı su birleşerek Kapuz Kanyonuna doğru yol almaktadır. Burada çam ağaçlarının kokusu ve havası ile sevdiğinizle aşk dolu birkaç saat geçirebilirsiniz.

Güver Uçurumu Kanyonu

6. Hoyran Köyü

Demre’nin şehirden uzak ancak deniz manzarası ile göz dolduran Hoyran Köyü aynı zamanda Kyaenai Antik Kentine ev sahipliği yapmaktadır. Burada yaz aylarında nemin en az olduğu zamanlarda keyifli ve dünyadan uzak birkaç günlük tatil yapabilirsiniz. Hoyran köyü’nde bulunan Hoyran oteli taş mimarisi ve havuzu ile göz dolduran yerlerden biri olmaktadır.

Demre’den Kaş’a hareket ettiğiniz esnada sola dönüş ile köye gidilmektedir. Antalya’ya 172 km uzaklıkta olan köy Demreye 32 km mesafede yer alır. Ana yoldan yaklaşık 8 km içeride bulunan Hoyran yine Antalya’nın gizli kalan yerlerinden biri olmaktadır.

Hoyran Köyü, Hoyran Oteli

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.