Antalya’da Kamp Yapabileceğiniz 7 Yer

Antalya’da Kamp Yapabileceğiniz 7 Yer

Eğlence ve gezinin adresi ile Antalya’da kamp yapabileceğiniz 7 yer sizlere eşsiz bir deneyim kazandıracak özelliklere sahip. İşte size Antalya gezilecek yerler ile kamp alanları…

Antalya, Türkiye’de bir şehir ve bölge olarak bilinir ve doğal güzellikleri, plajları, tarihi yerleri ve turistik aktiviteleriyle ünlüdür. Bu nedenle, Antalya’da kamp yapmak için birçok seçenek vardır. Özel kamp alanları, doğa parkları ve milli parklar gibi çeşitli yerlerde kamp yapmak mümkündür. Ayrıca, Antalya’nın çevresinde dağlar ve ormanlar bulunur, bu nedenle dağcılık ve doğa yürüyüşü gibi aktiviteler için de uygun bir yerdir.

Antalya’da kamp yaparken, ortamın izin verdiği ölçüde çadır kurabilir, plajlarda güneşlenir ve yüzmek için denize girebilir, yerel yemekleri deneyebilir ve tarihi yerleri ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, kamp alanları otopark, tuvalet, duş ve yıkama bölümleri gibi olanaklar sunar. Özel kamp alanlarında ise çoğunlukla elektrik, su ve benzeri olanaklar da mevcuttur. Antalya’da kamp yapabileceğiniz 7 yer sırası ile şu şekildedir:

Antalya’da kamp yapabileceğiniz 7 yer

Antalya’da kamp yapabileceğiniz 7 yer

Antalya’da Kamp Yapabileceğiniz 7 Yer – Maden Koyu

Bu kamp alanın adı eski yıllarda krom madeninin çıkıyor olması sebebiyle maden koyu olarak belirlenmiştir. Bazı maden birikintilerini koyun iç kısımlarına gittiğiniz zamanda görebilme imkanınız vardır. Kemer ilçesinin Tekirova mahallesinde yer alan bu koy kamp yapmak için harika alanlardan bir tanesidir. Maden Koyu’da turizm açısından birçok olanak vardır. Özellikle plajlar, yüzme, dalış ve benzeri su aktiviteleri için uygun bir yerdir. Ayrıca, Maden Koyu ormanları içinde yer alır ve bu nedenle dağcılık ve doğa yürüyüşü gibi aktiviteler için de uygun bir yerdir.

Antalya’da kamp yapabileceğiniz 7 yer

Antalya’da Kamp Yapabileceğiniz 7 Yer – Alacasu Cennet Koyu

Kemer ilçesinin Tekirova mahallesinin geçildikten sonra deniz hizasında 5 dakika aynı hizada gidilerek ulaşılan bir kamp alanıdır. Özelliği sessiz ve rahat bir kamp yapabiliyor olmanız. Kesinlikle ateş yakmak yasaktır denetim yapılmaktadır. Kamp alanından herhangi bir işletme yok eğer gelecek olursanız hazırlıklı gelmeniz gerekir. Ücretsiz olması da kamp alanları arasında popüler olmasını sağlamaktadır.

Antalya’da kamp

Antalya’da Kamp Yapabileceğiniz 7 Yer  – Feslikan Yaylası

Deniz seviyesinden fazlaca yukarıda olduğu için yaz aylarında serinlik isteyenler için birebir bir kamp alanıdır. Feslikan Yaylası’nın rakımı 1800 metredir. Manzarası, suyu, dağı, bitkisi doğa kampçılarının sevebileceği güzelliktedir. Görülmeye ve kamp yapılmaya değer bir yer olarak listenin 3. sırasında yer alıyor. Zira Antalya aynı zamanda yaylalar ile ünlü şehrimizdir.

Antalya kamp yerleri

Antalya’da Kamp Yapabileceğiniz 7 Yer  – Doyran Göleti

Antalya’ya 15 km uzaklıkta Saklıkent yolu üzerinde görebileceğiniz veya kamp yapacağınız yapay bir göldür. Masa ve sandalye kamp alanında bulunmadığı için gelenlerin kendi malzemeleri ile gelmesi gerekmektedir. Güzel bir göl ve doğa manzarası ile kahvenizi, çayınızı içebilirsiniz.

Antalya’da Kamp Yapabileceğiniz 7 Yer  – Mavikent Tabiat Ormanı

Bu kamp alanımız Antalya ilinin Kumluca ilçesinde bulunuyor. Sahil tarafı çok uzun ve kamp alanı sahili görmektedir. Ağaç uzunlukları ve simetrikleri ile fotoğraf çekimi için ideal bir kamp alanıdır. İçeride hayvanat bahçesi, mangal yapmak için gerekli alanlar mevcuttur. Aileniz ile gelebileceğiniz bir kamp alanıdır.

Antalya’da Kamp Yapabileceğiniz 7 Yer  – İncekum Ormanı

Antalya’nın Alanya ilçesinde bulunan bir kamp alanıdır. Denize mesafesi 50 metre oldukça yakın bir konumdadır. Kamp alanları arasında en temiz ve en rahat alan İncekum Ormanlarıdır. Elektrik panoları, tuvaletler, duşlar ve ihtiyaç olan bazı alanlar kamp alanı içerisinde bulunuyor. Ücret dahilinde bulaşık yıkama, buzdolabı gibi ihtiyaçlarda karşılanmaktadır. Aileniz ile gidebileceğiniz kesinlikle rahat bir kamp seçeneğidir.

ceneviz koyu

Adrasan’ın Yıldızı Ceneviz Koyu

Antalya’da Kamp Yapabileceğiniz 7 Yer  – Ceneviz Koyu

Bu kamp alanın özelliği sadece deniz yolu ile gelinmesidir. Araba veya yayan bir şekilde gelme imkanınız bulunmamaktadır. Sadece tekne ile gelinebildiği için çok fazla insan ziyaret etmemektedir. Kalabalık olmaması sebebiyle koy temizdir. Antalya’da mutlaka görmeniz gereken, imkanınız varsa kamp yapmanız gereken harika deneyim yaşayabileceğiniz bir alandır.

Antalya’da kamp yapabileceğiniz 7 yer sizlere eşsiz bir deneyim sunarken 600 kilometrelik sahil şeridi ile uzun bir bölge aynı zamanda sizlerin Antalya kamp alanları olabilir.

Not : Makale içerisindeki fotoğraflar bölgelere ait değildir. 

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.