Antalya’da Piknik Yapılacak 10 Muhteşem Yer

Antalya’da Piknik Yapılacak 10 Muhteşem Yer

Tarihi ve deniz turizminin yanında burada günübirlik piknik yapılacak yerlerde önem taşıyor. Her ne kadar sayısı artırılabilse de Antalya’da piknik yapılacak 10 muhteşem yer ve dahasını sizin için derledik.

Antalya Gezilecek Yerler listesi sürekli yenilenen güzellikler ile gezi süresini artıran etkenler oluyor. Günübirlik geziler üzerinde değerlendirebileceğiniz şehrin güzel noktaları Antalya’da Piknik Yapılacak 10 Muhteşem Yer şu şekilde sıralanabilir.

Doyran Göleti

Konyaaltı ilçesindeki Doyran göleti piknik yapmak açısından çok elverişli bir yer. Ancak burada ihtiyacınız olan restoran, tuvalet, su gibi hususlar ile hizmet sektöründen bir işletme bulunmuyor. Fakat Çakırlar kahvaltı merkezine yakınlığı ile tüm ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz hatta burada kamp yapabileceğiniz güzel bir yer. Bu manada Konyaaltı Doyran Göleti yazımız sizlere faydalı olacak makalelerden.

Antalya’da Piknik Yapılacak 10 Muhteşem Yer

Lara Sahili ve Plajları

 Antalya’da bir çok plajda mangal yakılması yasak. Bu anlamda Lara Sahil Plajları mangalda yakılmasına olanak veren Antalya’nın piknik yapılacak mekanlarından. Özellikle yaz aylarında burada insanlar hem piknik yapıyor hem deniz keyfini sürüyor. Antalya’da Piknik Yapılacak 10 Muhteşem Yer arasında şehir içi sahil şeridinde mangal yakılan tek yer diyebiliriz.

Antalya’da Piknik Yapılacak 10 Muhteşem Yer

Döşemealtı Düzler Çamı Mesire Alanı

Şehre çok yakın mesafede olan Döşemealtı merkez ilçesi olarak şehrin en üst bölümünü oluşturuyor. Burada ormanlık alanların çokluğu piknik alanlarının da sayısını artıran etken. Döşemealtı Düzler Çamı Mesire alanı Belediye tarafından yapıldıktan sonra önemli bir piknik alanı oldu. Burada WC, lavabo, mescit, çocuk park alanları gibi ihtiyacınız olan her şey var. Döşemealtı Gezilecek Yerler başlıklı makalemiz sizlere ipuçları verebilir. Antalya’da Piknik Yapılacak 10 Muhteşem Yer arasında insanların en çok gittiği bölgedir.

Antalya’da Piknik Yapılacak 10 Muhteşem Yer

Ekşili Göleti

Geçtiğimiz yıllara kadar burada bir kahvaltı işletmesi bulunuyordu. Ancak ticari olarak faaliyetine son verdi. Burada bir işletme yok. WC ve restoran gibi yerler yok. Ancak doğada bir göl kenarında piknik keyfini yapabiliyorsunuz. Giderken mutlaka tüm ihtiyaçlarınızı götürmeniz gerekiyor. Çok daha ayrıntısına Ekşili Göleti yazımızdan bakabilirsiniz.

Antalya’da Piknik Yapılacak 10 Muhteşem Yer

Gündoğmuş Uçansu Şelalesi

Şehir merkezine uzak olan bir noktadan bahsetmek gerekirse Gündoğmuş Uçansu Şelalesi piknik alanı için çok güzel bir yer. Yazın sıcağında burada piknik yapmak sizlere nemden uzak olarak iyi gelecektir. Antalya’da Piknik Yapılacak 10 Muhteşem Yer arasında şelale önemli bir nokta.

Antalya’da Piknik Yapılacak 10 Muhteşem Yer

Sarısu Piknik Alanı

Antalya merkezinden Kemer yolu istikametine giderken deniz kenarına çok yakın bölgede olan Sarısu Piknik alanı girişi ücretli. Burada yer alan mangal yakma yerleri, masalar, lavabo ve WC’ler ihtiyacınızı karşılarken marketlerden de alışveriş yapabiliyorsunuz. Ayrıca deniz çok yakın mesafede. Yine buradan isteyenler teleferikle Tünektepe’ye de çıkabiliyor.

Antalya’da Piknik Yapılacak 10 Muhteşem Yer

Manavgat Belediyesi Mesire Alanı

Hem deniz hem tatlı su ırmağı arasında bir alanda piknik yapmak isteyenler Manavgat Belediyesinin yapmış olduğu piknik alanında güzel bir gün geçirebilir. Yaz aylarında özellikle hafta sonu yoğunluk yaşanan bu yer Titreyen Göle’de yakın bir mesafede yer alıyor.

Antalya’da Piknik Yapılacak 10 Muhteşem Yer

Avlan Gölü

Yüksek kesimde nemden uzak bir piknik alanı da Elmalı Avlın Gölü. Burada temiz bir hava sizin piknik yapmanıza ve bol oksijen almanıza destek olacak güzel bir doğaya sahip.

Antalya’da Piknik Yapılacak 10 Muhteşem Yer

Kepez Hayvanat Bahçesi Piknik Alanı

Şehrin merkezinde yer alan Kepez’deki Hayvanat Bahçesi hem çeşitli hayvanları görmenize hem de burada yorulduktan sonra piknik yaparken dinlenme olanağı veren bir yer. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi gezi için bir vagon da bulunduruyor. Alanı yorulmadan da gezmek mümkün. Girişler ise ücretli.

Kocaçay Şelalesi

Döşemealtı şehrin neredeyse tüm orman bölümünü kaplıyor. Kent merkezine 25 km mesafedeki Döşemealtı Ekşili Köyü mevkiinde bulunan Kocaçay Şelalesi piknik için alternatif yerlerinizden. Burada yine bir işletme yok. Dolayısıyla tüm ihtiyaçların alınarak gidilmesi gerekiyor.

Antalya’da Piknik Yapılacak 10 Muhteşem Yer

Piknik yapmak herkesin farklı zevkine göre değişiyor. Bu aşamada söz konusu Antalya olunca yüzlerce yerinde piknik yeri görmeniz mümkün. Ancak yoğunluklu olarak kullanılan Antalya’da Piknik Yapılacak 10 Muhteşem Yer sizlerin beğenisine kalmış yerlerden.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.