Antalya’nın En Lüks 7 Restoranı

Antalya’nın En Lüks 7 Restoranı

Gezi rotasının güneyde Dünya’nın en güzel şehri olması Antalya’nın en lüks 7 restoranı ile yemek kültürünün de merak edilmesine neden oluyor. Dünya’nın en gözde tatil merkezlerinden olan Antalya dünya ülkelerinin mutfak kültürlerine sahiptir. Ancak özellikle yabancı ülkelerden Türkiye’ye gelenler bölgeye has yemekler ile dokunun peşine düşer. Bu merak yerli turistler içinde geçerlidir.

Antalya her bütçeye uygun restoran ve lokantalara sahiptir. Bu anlamda tatilcilerin hepsine hitap eden farklı yemek kültürlerinden bahsetmek mümkündür. Zira gezilerde yöre tatları önemli olmaktadır. Bütçe sorunu olmayan kişiler daha çok lüks restoranları tercih ederken Dünya yıldığı Antalya’nın en lüks 7 restoranı hakkında sizlere bilgi vermek istedik.

Antalya’nın En Lüks 7 Restoranı Hakkında Bilgi

Beklentilere göre farklı listeler söz konusu olabilir. Ancak belli arayışlar ile isteğinize ve size hitap edebilecek Antalya’nın en lüks 7 restoranı şu şekilde listelenebilir.

  • Kraliyet Catle Bistro
  • Arma Restaurant
  • 7 Mehmet
  • Lara Balık
  • B12 Steak & Kasap
  • Nasreddin Et Ve Tandır
  • Dikkat Et

Kraliyet Kalesi Bistrosu

Antalya’nın En Lüks 7 Restoranı

Antalya’nın En Lüks 7 Restoranı

Antalya’nın en lüks 7 restoranı listesinde ilk sırayı The Royal Castle Bistro almaktadır. Dekorasyon ve kalite olarak öne çıkan bir restorandır. Menü zengin ve yiyecekler lezzetli, içecek menüsü de yeterli, çalışanları pratik ve güler yüzlü oldukça başarılı servisi mevcut. Genellikle pizza ve makarna çeşitleri insanlar tarafından sevilen ve sürekli yenilen bir lezzet olarak bilinmektedir. Hizmet sektöründe çok başarılı ve tecrübeli olması sebebiyle gelen misafirlerin konforu için her olanağı sunmaktadır. Restoran içinde çocuk oyun alanları da olduğu için çocuklu ailelerin gelebileceği lüks bir restorandır.

Arma Restaurant

Antalya’nın En Lüks 7 Restoranı

Antalya’nın En Lüks 7 Restoranı

Antalya’nın limanında deniz kenarında yer almaktadır. Garsonlar müşteri memnuniyeti için elinden gelenin fazlasını yapıyor. Valenin çocuk arabası için bagajı dahi açıp beklemesine diğer küçük detaylardan biridir. Balık mahsulleri yiyebileceğiniz ayrıca manzarası ile sizi büyüleyen bir restorandır. Servis ve servis garsonları oldukça başarılı gelen müşterilerin beğendiği bir çalışma prensibine sahiptirler. Şef tavsiyesi ve klasik yemekleri yemenizi tavsiye ederiz. Girişten çıkışınıza kadar memnuniyet seviyenizi üst seviyede tutmaya çalışan lüks bir mekandır.

7 Mehmet

Antalya’nın En Lüks 7 Restoranı

Antalya’nın En Lüks 7 Restoranı

Antalya’ya geldiğiniz zaman herkesin de dediği gibi 7 Mehmet’e gidilmelidir. Garsonlar hem kibar hem geniş menüye hakimdiler. Bu restoranda önerebileceğimiz yemekler: Oğlak tandır, iç pilavı, şiş köfte, kabak tatlısı, piyaz gelen müşterilerin yemeden gitmediği lezzetli yemeklerdir. Otopark ücretsiz ve tekerlekli sandalye ile gelenler için uygun giriş alanı mevcut. Antalya’ya her gelişte mutlaka uğrayıp, farklı lezzetleri denemek isterseniz 7 Mehmet restoranına gitmenizi tavsiye ederiz. Antalya’nın en lüks 7 restoran listemizden 3. sırada yer almaktadır.

Lara Balık

Antalya’nın En Lüks 7 Restoranı

Antalya’nın En Lüks 7 Restoranı

Manzarası çok büyüleyici ve rahatlatıcı bir balık evidir. Menüleri ve mezeleri çok çeşitlidir. Antalya Lara’da denize sıfır konumda yer almaktadır. Deniz havası alıp Antalya manzarası ile balık yenilebilecek yegane mekanlardan birisidir. Keyifle vakit geçirebileceğiniz, Akdeniz mutfağını deneyimleyeceğiniz yerlerden bir tanesidir. Yenilen yemeğin tadı damağınız da kaldığı için sürekli gelmek isteyebileceğiniz lüks bir restorandır.

B12 Steak & Kasap

Antalya’nın En Lüks 7 Restoranı

Antalya’nın En Lüks 7 Restoranı

Manzarası olmasa bile lezzeti ve kalitesi ile ön plana çıkan bir lüks restorandır.  İstediğiniz et çeşitlerini bu restoranda bulabilir ve en güzel haliyle yiyebilirsiniz. Etleri yumuşak ve sulu olduğu için müşteriler tarafından sürekli beğenilen, servis ve çalışanları olarak da kibar, hızlı olunduğundan popüler bir restorandır. Antalya’nın en lüks restoranlarından biri olabilecek kalitededir.

Nasreddin Et Ve Tandır

Antalya’nın En Lüks 7 Restoranı

Antalya’nın En Lüks 7 Restoranı

Restoran güzel bir lokasyonda, etleri ve diğer ürünler yumuşak lezzetli servis edilmektedir. Müşterilerin tavsiye ettiği ürün genelde tandır olmaktadır. Tandırın lezzeti ve o yumuşak hissini alan müşteri tekrar gelmek için sabırsızlanıyor. Temiz, nezih, çalışanları kibar bir restorandır. Gerek sunum gerekse kalite olarak her yönüyle güzel bir mekandır. Antalya’da Nasreddin et ve tandır mekanına geldiğiniz zaman et tandırlarını denemenizi tavsiye ederiz.

Dikkat Et

Antalya’nın En Lüks 7 Restoranı

Antalya’nın En Lüks 7 Restoranı

Kaliteli bir aile restoranıdır. Porsiyonları, boyutu oldukça göz doyurucu bir mekandır. Gelen müşterilerin genellikle ızgara köfte ve mantı söylemesi meşhurdur. Mantıları el mantısı kendi açmaları ile yapılmakta ve bu sebeple lezzetli, popüler olmaktadır. Her ürün doğal olarak üretilmektedir. Servis ve sunum olarak da yemekler kadar güzel olması da bilinmektedir. Masa düzenleri sosyal mesafeye uygun açık ferah bir alanda oturabildiğiniz aileniz veya arkadaşlarınız ile yemek yiyebileceğiniz lüks bir restorandır.

Gezi Masalı olarak sizlere Antalya’nın en lüks 7 restoranı hakkında bilgiler vermek istedik. Zira bölgeye ziyaretinizde mutlaka görmeniz ve gitmeniz gereken oldukça kaliteli restoranlardır. Sizde güzel bir yemek ile farklı kültür tatlarını arıyorsanız bu restoranları ziyaret edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.