Bodrum Akvaryum Koyu Mavinin Her Rengine Bürünmüş

Bodrum Akvaryum Koyu Mavinin Her Rengine Bürünmüş

Bodrum Akvaryum Koyu Bitez ile Gümbet arasında kendisine yer bulmuş. Mutlaka denize girmeniz gereken yerlerden. Eşsiz bir mavisi cam gibi pırıl pırıl bir denizi ve içindeki canlı cansız varlıkları ile bir akvaryumu andırıyor.

Bodrum Akvaryum Koyu Bir Akvaryum Güzelliğinde

Bodrum yarımada üzerinde kurulması nedeniyle bir çok güzelliğe sahip. Doğanın vereceğim tüm doğa harikası yerlere burada rastlamak mümkün. Koy olması nedeniyle özellikle tekneyle turlarla buraya gelenlere rastlamak mümkün. Özellikle denize dalmayı severlerin, deniz altındaki hayatı yakından görmek isteyenlerin uğrak noktası olmuş Bodrum Akvaryum Koyu.

Okunmalı Günbatımı Plajı Nerede? Nasıl Gidilir?

bodrum akvaryum koyu

Denize kıyısı olan özellikle Akdeniz ve Ege Bölgesinde bazı bölgelerde denizim güzelliği, temizliği ve su altındaki yaşamı ile akvaryum koyu bulunur. Bunlardan biri de Bodrum’da kendisine yer edinmiş ve özellikle Temmuz ile Ağustos aylarında binlerce kişi buranın güzelliğini görmeye ve denizinde serinlemeye geliyor. Kısacası tatilin en eğlenceli adreslerinden olan Bodrum Akvaryum Koyu yerli yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Okunmalı Gümüşlük Halk Plajı Nerede Ücreti Ne Kadar Nasıl Gidilir?

Balık Avcılarının da adresi Akvaryum Koyu

Balık avını seven kişiler buraya gelerek farklı balık türleriyle av merakını ve sporunu yapıyor. Burada aynı zamanda kalamar zenginliği avlanma imkanını da veriyor. Koyda dalan kişilerin yakından gördüğü balıklar, yengeçler, kalamarlar ve ahtapotlar ile deniz yıldızları seyir cümbüşüne ortak oluyor.

bodrum akvaryum koyu

Bodrum Akvaryum Koyu’na gidebilmeniz için tekneyle hareket etmek gerekiyor. Buraya araçla gitmeniz mümkün değil. Bu sebeple burada sosyal bir tesiste bulunmuyor. Ancak aracınızı park ederek uzun uğraşlar ve yürüyüş sonrasında koyun sahiline ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu da ancak rehberler eşliğinde olmalıdır diye not düşelim.

Okunmalı Bodrum Gümbet Tatili ve Gezilecek Yerleri

Bodrum Akvaryum Koyu Tekne Kiralama Ücretleri

Koylara ulaşımda tekneler önemli. Bu anlamda buraya toplu ulaşım aracı tekneler ile gitmeniz de mümkün olmuyor. Fiyat açısından birkaç aile birleşerek bir tekne kiralamak doğru olabilir. Burada 10 – 12 kişilik teknelerin fiyatları en uygun olanları. Lüks bir gulet kiralayarak tatil yapmak isterseniz günlük yaklaşık 5 bin lira ücret ödemesi yapmanız gerekebilir. Ancak standart bir tekne kiralamanın bedeli yaklaşık 2 bin 500 TL. Bu ücretler sezonun en yoğun döneminde daha yüksek tutarlara kadar çıkabiliyor. Bu çerçevede Bodrum Akvaryum Koyu’na gitmek için önceden erken rezervasyon yapılmalı ve ücret konusunda da pazarlık yapılmalı diye düşünüyorum.

Okunmalı Bodrum Kaç Günde Gezilir?

bodrum akvaryum koyu

Konaklamalı Tekne Kiralama

Bodrum Konaklama arayışları içerisinde teknelerde konaklamalı tatillerde söz konusu oluyor. Göcek, Fethiye gibi Bodrum Marinasından tekne kiralamanız mümkün. Bu anlamda da konaklamalı tekne kiralama hizmetleri araştırılması gerekiyor. Yine de günübirlik gezi olarak Bodrum Akvaryum Koyu sizlerin tercihleriniz arasında bulunuyor.

Okunmalı : Bodrum Gezilecek Yerler Listesi

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.