Bodrum Gezilecek Yerler

Bodrum Gezilecek Yerler

Bodrum Gezilecek Yerler listesini yapmaya çalışırken fark ettim de burayı haftalarca gezmek ve haftalarca yazmak gerekiyor. Herkesin bakış açısı da bu anlamda önemli. Benim gözümden sizlere Bodrum’u yazarken sizin gözünüzden de yorumlarınızı aşağıya yazmanızı istiyorum. Çünkü Bodrum Gezi Rehberi listesine sizlerin de ekleyecekleri mutlaka olacaktır.

Bodrum Gezi Rehberi

Kendinizi Bodrum’da bir tatilde görüyorsanız iyi bir gezi planlaması ile zamanınızı en iyi şekilde değerlendirebilir, bütçenizle daha ekonomik hale getirebilir ve tatilin en güzel yerlerinde eğlencenin ve dinlencenin tadına varabilirsiniz. Söz konusu birde Bodrum ise çok geniş bir alandan bahsetmek mümkün. Bodrum gezilecek yerler listesi biraz kabarık olacak. Bu gezinin daha az yorucu olması içinde Bodrum’da Uygun Araba Kiralama yapabilirsiniz.

Muğla Gezi Rehberi İlk Adresi Bodrum

Bodrum Konaklama sizin çevrede yapacağınız geziler ve etkinlikler için zaman kazanmanıza neden olacaktır. Çünkü konaklayacağınız yer ile gitmek görmek istediğiniz yer arasındaki mesafe ne kadar kısa olsa da Bodrum’un özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında inanılmaz bir trafiği bulunuyor. Bu yoğunlukta hareket etmeniz zaman açısından kısıtlı olabilir. Bu aşamada Bodrum Kaç Günde Gezilir sorusunun yanıtını bulmak ta önemli. Muğla Gezi Rehberi yapanlar için Bodrum önemli bir yer.

Bodrum’a Ne Zaman gidilmeli?

Tatilin her evresi güzeldir. Ayrı bir aurası vardır ve mutluluk verir. Bu sizin tercihinize kalmış bir husus olsa da Bodrum’a ne zaman gidilir sorusu için sizlere ayrıntılı bilgi vermiştik. Her dönemin ayrı bir tadı var buranın.

bodrum gezilecek yerler

Bodrum Gezisi planlamasında ilk aşama Bodrum Konaklama tercihlerinizi sıralamaktır.

Bodrum’da Konaklama

Konaklama hizmeti alacağınız bu bölgede çok geniş bir yelpaze söz konusu. Yıldızlı oteller kadar, butik otel, pansiyon ve hostel gibi yerlerde bulabiliyorsunuz. Özellikle hosteller çok uygun fiyatlar eşliğinde konaklanılan yerler. Bu sizin rahatlığınıza ve tercihinize göre değişiyor. Otel seçiminde de bazı kriterleri göz önüne almak lazım. Örneğin şehir merkezinde bir otel seçerseniz denize grime imkanınız çok olmayabilir. Yani otelin sahilde yeri yoktur. Fakat aracınız yoksa ve bir çok yere gitmek istiyorsanız merkez otelleri önemli olabilir.

Konaklamanızı buranın en sosyetik diyebileceğimiz Yalıkavak ile Türkbükü’nde seçebilirsiniz. Fakat burası için önemli bir bütçe ayırmak zorunda kalıyorsunuz. Ayrıca çok rüzgar alıyor ve denizi de dalgalı oluyor.

Sakin, orman havasında bir tatil isteyenlerin tercihi genel olarak Torba ve Güvercinlik oluyor. Burası doğal güzellikler sunan yerlerden.

Bodrum Herşey Dahil Konaklama

Denize girmenizde sizin ihtiyacınız olan şezlong, şemsiye ve yiyecek içecekler açısından plajın ve sahilin size yakın olması, tüm ihtiyacınızı karşılaması ve bunun yanında bütçenize de dost olması gerekiyor. Zira burada fiyatlar haberlere konu olacak kadar yüksek oluyor. Denize kıyısı olan bir otel bu anlamda sizlerin ihtiyacını karşılar. Özellikle Bodrum Her Şey Dahil otelleri sizin ek bütçe ayırmanıza gerek kalmadan tatil fırsatı verebilir.

bodrum konaklama

Bodrum Konaklama alternatifleriniz geniş bir yelpazeye sahip.

Bodrum Villa Kiralama

Buranın en güzel ayrıntısı çok yıldızlı oteller kadar pansiyonlar ve evler kiralıyor olabilmeniz. Bazı kimseler uzun tatil planlaması içinde kendi ev rahatlığı için buradan villa kiralama yoluna gidiyor. Sezonunda fiyatların artış gösterdiğini söylemek mümkün. Özellikle geçtiğimiz iki yıl boyunca pandemi sürecinde yaz kış bütün villalar çok yüksek tutarlarda kiralama ücreti ile verildi. Nitekim neredeyse yer bulunamadığını belirtmek yanlış olmaz.

Bodrum Muhafazakar Villa Kiralama

Tatilini insanlardan uzak, kimsenin olmadığı yerde geçirmek isteyen kişiler için de Bodrum önemli bir tatil mekanı. Burada kendi havuzu olan, dışarıdan kimselerin görmediği ailenizce rahat bir şekilde tatil yapma olanağı sağlayan Muhafazakar Villa Kiralama hizmeti de almanız mümkün. Bu çerçevede de geniş bir yelpazeye sahip olduğunu belirtmek gerekiyor.

Bodrum Kiralık Evler

Tercihini kiralık ev olarak kullanan tatilcilerde bulunuyor. Özellikle kalabalık aileler uzun süre kalabilmek için bu tercihini yapıyor. Daha ekonomik bir tatil için de bodrum kiralık evler tercih meselesi. Fakat sezonunda yine buralarda yüksek tutarlar söz konusu olabilir. Bodrum’un arka sokaklarından kiralamak en uygun fiyatlı olanları. Ancak sürekli kiralamalarda bile Bodrum’un şu an en küçük evi yaklaşık 5 -6  bin lira ücret ile kiralanıyor.

Bodrum Kamp Alanları

Tatilini kamp yerlerinde yapmak bodrum gezilecek yerler listesine almak isteyen kişi sayısı da az değil. Söz konusu tatil olunca Bodrum her kesime uygun tatil olanakları sağlıyor. Burada onlarca kamp yeri var ve dilerseniz çadırlı kamplarda yapabiliyorsunuz. Çadırı olmayan kişiler buralarda kiralama hizmeti de alıyor. Bu çerçevede tatiliniz konaklama açısından da uygun fiyatlı oluyor. Bodrum Kamp Alanları da şu şekilde listelenebilir.

Bodrum Kamp Alanları

Denize kıyısı olan Çam ağaçları altında en güzel kamp yerleri Bodrum’da sizleri bekliyor.

 • Bodrum Kampı
 • Begonvil Kampı
 • Wanderheaven Kampı
 • Bodrum Karavan Kampı
 • ekofarm kamp
 • Zetaş Kamp
 • Çınar Çadır Karavan Kamp Alanı
 • Bitez Kamp Camping ve Karavan Alanı
 • Bodrum Askeri Kamp
 • kamp uçuşu
 • Bodrum Vosvos Camping & Bora Sencer Sanat Köyü
 • Bodrum Masalı Camping
 • Ilgınlar Plajı Kamp Alanı
 • Bodrum Kamping Türkbükü
 • Cennet Koyu
 • Kamp yapmak gibi

Bodrum’a Ulaşım

Bodrum gezilecek yerler için konaklama sorununuzu çözdükten sonra önemli olan husus Bodrum’a ulaşım. Buraya kendi aracıyla gelen kişiler yoğunlukta ve bu yüzden trafik sizi yorabiliyor. Bodrum Otobüs Bileti alanlar Otogar’da indikten sonra şehir içi toplu ulaşım minibüsleri ile ve taksi kiralayarak buralara ulaşım sağlıyor. Ayrıca uçakla indiğinizde Dalaman Havalimanında Araç Kiralama hizmeti alarak konaklayacağınız yere daha hızlı ulaşabilirsiniz. Aradaki mesafeler nedeniyle çok zaman harcayabilir ve önemli bir taksi ücreti ile karşılaşabilirsiniz. Bu çerçevede hazırladığımız Bodrum’a Nasıl Gidilir makalemizi incelemelisiniz.

Bodrum Gezilecek Yerler Bodrum Ulaşımı

Bodrum şehir içi minibüs hatları ile her yere ulaşım imkanı bulunuyor.

Bodrum’a Uçakla ulaşım

Kendi aracınızla tatile gelmiyorsanız Bodrum Uçak Bileti almanız halinde buraya en yakın havaalanı Milas Bodrum Havalimanı üzerinden gelmeniz doğru olur. Uçak seyahatiyle tatil planlaması yapanlar genelde otel konaklama hizmetleri içerisinde transfer hizmetini de almayı doğru buluyor. Bunun mantığı da havaalanından sizi alıyorlar otelinize bırakıyorlar ve tatiliniz bittiğinde de yine havaalanına bırakma usulüyle hizmet vermiş oluyorlar.

Bodrum’a Nasıl Uygun Fiyatlı Uçak Bileti Alırım?

Havalanları hakkında sizlere bilgiler vermeye çalışıyoruz. Bunun yanında uygun fiyatlı uçak bileti alımında da önemli hususların başında erken alımlar geliyor. Buraya en yakın havaalanı da Milas Bodrum Havalimanı. Bu şartlarda fiyatları karşılaştırmak ve tarihlere göre aramalar yapmak önemli. Araştırmanın başlıca adresi de internet siteleri. Size en uygun yerden alım yapabilmek için belli siteler farklı alternatifler ve kampanyalar düzenliyor. Bazı tatil firmaları otel ile tatil satışı yaparken bunları da göz önünde bulundurarak uçak bileti ve transferler ile tüm hususlarda hizmette verebiliyor. Bu sebeple erken rezervasyon otelleri revaçta oluyor.

Bodrum’da Araç Kiralamak Gerekir mi?

Bu sorunun yanıtı aslında sizde. Bodrum Gezilecek Yerler açısından konaklama için seçtiğiniz otelde kalacak bir yere gitmeyecekseniz fazladan bütçe ayırmanıza gerek yok. Ancak buraya gelmişken bütün bölgelerini gezeceğim diyorsanız Bodrum araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Havaalanında, şehrin içinde ve konaklama yaptığınız otellerde Rent a Car hizmeti genel olarak veriliyor ve ulaşılıyor. Bunun yanında motorsiklet, scooter ve ATV kiralaması da yapmanız mümkün.

Bodrum gezilecek yerler bodrum araç kiralama

Bütçenize göre süreli araç kiralama hizmeti de geziniz için önemli olabilir.

Bodrum’un Bölgeleri

Bodrum’un bölgeleri, mahalle ve köyleri ile gezi planlaması yapılması açısından bilinmesi gereken hususlar bulunuyor. Bu anlamda bu bölgeye gelmişseniz burada nereleri gezmeniz gerektiğini, bölgelerini, hangi bölgede hangi aktivitenin yapıldığını da bilmek gerekir.

Bodrum gezilecek Yerler bodrum bölgeleri

Bodrum Yarımadası ve bölgelerini haritadan görmek planlama açısından önemli olabilir.

Bodrum öylesine büyük bir alanda kendisine yer bulmuş ki nüfusu ile birlikte bir il çehresine sahip. Bu nedenle burayı büyük bir kent olarak düşünenlerde var. Aslında burası bir ilçe ve gezi rehberi için araştırılan konulardan biri de Bodrum’un bölgeleri oluyor. Bir yarım ada eşliğinde sizlerin kıyı şeridi boyunca adım atacağınız yerler ve başlıca yerleri şu şekilde sıralanıyor.

 • Gümbet
 • Göktürk Bükü
 • Yalıkavak
 • Gümüşlük
 • Gündoğan
 • Bargilya
 • Akyarlar
 • Torba
 • Güvercinlik
 • mumcular
 • Turgutreis
 • Yahşi
 • Bitez
 • Konacık
 • şişkinlik
 • Kadıkale

Bodrum gezisi için elbette bunlarla sınırlı değil. Bu anlamda koylar, sahiller ve plajlar ile adaları, Aquaparkları, müzeleri, barlar sokağı ile karşınızda bir çok etken bulunuyor.

Bodrum’un Koyları

Ada olması burada koyların sayısını artırmış. Öylesine güzel bakir koylar var ki kimsenin gitmediği yerler diyebiliriz. Bu çerçevede ulaşım için mutlaka tekne kiralanması gerekiyor. Buraya toplu tekne turlarını bulmak zor. Tatilin güzel geçmesi bir anlamda gezintilerinizle bütünleşiyor. Bodrum’da denize girebileceğiniz en güzel Bodrum koyları şu şekilde;

bodrum koyları

Eşsiz güzellikle Bodrum Koyları denizin serin suları sizleri bekliyor

Bodrum’un Plajları

Koylar kadar plajları ile Bodrum’da halk plajları ve özel yerlerde çoğunlukta. Plajlara girişlerde ücret ödemesi söz konusu değil ancak buralarda kiralayacağınız şezlong ve şemsiye için bütçe belirlemeniz gerekiyor. Sizin tercihinize göre yoğunluğu az olan plajların uzak olduğundan bahsetmek doğru olur. Bu çerçevede başlıca Bodrum Plajları şu şekilde;

Bodrum Plajları

Adım atacağınız yerde Bodrum Plajları Göz Dolduruyor.

Bodrum Beach’ler

Bodrum Beachleri

Sahil şeridi olurda beachler olmaz mı? Bodrum’da onlarca Beach sizlere hizmet veriyor. Hepsinde şezlong, şemsiye ve yeme içme bulunurken bunların hepsi ücret karşılığı elbette. Halk plajlarında da bulabileceğiniz başlıca Bodrum Beach’leri şu şekilde;

 • Bodrum Halk Plajı
 • Sal Bodrum
 • Aktur Plaj Beach
 • Magi Plajı
 • La Mer Plajı
 • Cennet Koyu
 • Aspat Plajı
 • Xuma Köyü

Bodrum’un Köyleri

Dünyaca ünlü bir bölgenin köyleri de vazgeçilemez oluyor. Burada da köylerin hepsi turizme yönelmiş diyebiliriz. Özellikle denize kıyısı olanlar ve yakınlığı olanlar bu anlamda kendisini gösteriyor. Hafta sonu dinlencesi, piknik mesire yerleri, sahil keyfi ile organik alışveriş pazarlarının kurulduğu Bodrum Köyleri şu şekilde;

bodrum koyları

Bodrum’da Parklar

Doğa harikası ilçemiz Bodrum’da milli parklarda bulunuyor. Böylesine güzel yerlerin görülmesi ve yaşanması için atılan adımlar söz konusu. Bodrum’un parkları kısaca şu şekilde,

Bodrum Gezilecek Yerler

Bodrum’da Gezilecek Yerler Listesi

Tatilinizde en çok merak ettiğiniz aslında Bodrum Gezilecek Yerler listesi diyebiliriz. Geniş bir coğrafya ve geniş bir tatil ile çok zengin bir doğal güzellikler burada sizleri bekliyor olacak. Bizler listeyi ve tanımını yazmakla bitiremeyiz sizlerde gezmekle. Çünkü gitmek istediğiniz yere bir kez daha gitmek isteyeceksiniz. Bu çerçevede size başlıklarını verirken bu listemizin ayrıntılarını da mutlaka incelemekten kaçınmayın. Çünkü bu bölgelere nasıl gidilir, nerede, fiyatlar, mesafeleri gibi merak ettiğiniz hususlarda yer almaktadır.

Bunların dışında Bodrum Gezilecek Yerler listelemek gerekirse;

 • Bodrum Marina ve Yolcu Limanı
 • Osmanlı Tersanesinden dönüştürülen Sanat Galerisi
 • Halikarnas Mozolesi,
 • Bodrum Antik Tiyatrosu
 • Myndos Kapısı
 • Leleg Yolu
 • Tavşan Adası
 • Nuriş Sanat evi
 • Anthaven
 • Bafa Gölü
 • Pedasa Antik Kenti
 • Bargilya Antik Kenti
 • İasos Antik Kenti

Bodrum’un Nesi Meşhur?

Bodrum meşhur terlikleri

Bodrum’un el emeği terlikleri meşhur hediyelikler arasında yer alıyor.

Her yörenin olduğu gibi Bodrum’un kendisine has meşhur yiyeceği bulunuyor. Bu anlamda çok geniş bir çeşidi aramak yanlış. Fakat sizin beklentinizde önemli. Burada en önemli husus deniz kenarı olduğu için balık ürünleri ilk etapta gösteriyor. Bodrum’un nesi meşhur makalemizde bu anlamda aradığınız sorulara yanıtlar aramıştık. Başlıca burada tüketeceğiniz yemekleri ve ürünleri şu şekilde sıralanabilir.

 • Bodrum Çökertme Kebabı
 • Bodrum Kabak Çiçeği Dolması
 • Bodrum Zeytinyağlı Yemekleri
 • El Yapımı Bodrum Sandaletleri
 • Bodrum Milas Kumaşları

Bodrum Yeme İçme Yerleri

bandırma meşhur yemekleri

Burada bütçenize göre yeme ve içme yerlerini sıralamak sayısı nedeniyle mümkün değil. Ancak belli başlı marka değeri oluşan yerlerden de bahsetmek doğru olur. Daha çok insanlar yeme içme fiyatlarını merak ediyor. Sizlere birkaç restoran, Bistro ve diğer kafeler hakkında listeleme yapmak istersek;

 • Piknik Restoran Atatürk Caddesi No. 65 adresinde.
 • The Garden Restaurant Bar Cumhuriyet Caddesi no 66
 • Doktor’un Yeri Cumhuriyet Caddesi, No. 112
 • Havandan Paşatalası Sokak no 69-1
 • Bodrum Restaurant Neyzen Tevfik Caddesi No. 104
 • Memedof Neyzen Tevfik Caddesi No. 176
 • Kebap Guru Kumbahçe Mahallesi Yolcu Limanı
 • Sade bir Ege Mutfağı Gavaklı Sarnıç Caddesi No. 33
 • Komodor Meze Evi Neyzen Tevfik Caddesi No.124
 • Limon Eskiçeşme Kahvaltı Cafer Paşa Caddesi no. 10
 • Berk Balık Restoran Cumhuriyet Caddesi No.171
 • Leon Restoran Şakir Esendemir Sokak no 20
 • Tuti Restoran Suluhasan Caddesi
 • Gada Kantin Cafer Paşa Caddesi No 54
 • Bağarası Restaurant Pınarlı Caddesi No. 59

Bodrum’da Yürüyerek Gezilecek Yerler

Bodrum Kalesi

Bodrum ilçe merkezi çok geniş alana sahip olsa da; bazı yerlerini yürüyerek keşfetmeniz de mümkün. Geçtiğimiz yıllarda çok kalabalık olan Bodrum sokakları günümüzde yapılan çalışmalar ile biraz daha genişlemiş olsa da bazı dönemlerde yine kalabalık oluyor. Şehir içinde gezeceğiniz çarşılar, mekanlar, marina gibi yerler size ilaç gibi gelebilir. Fakat burada yürüyüş mesafesi ve zaman sizin gücünüze kalmış ki yine gezmek için zaman yetmeyebilir.

Yürüyerek gezeceğiniz yerlerin başında Bodrum Marina geçiyor. Burası farklı yerlere yakınlığı ile başlangıç noktası olabilir. Aracınızı park etmek için en ideal yer Kumbahçe’ye doğru yolcu limanı olabilir. Buradan marinaya geçebilirsiniz. Marina içerisinde görmek isteyeceğiniz yererin başında Osmanlı Tersanesinin günümüzdeki Sanat Galerisi olarak yerel sanatçıların eserlerinin sergilendiği yer.

Bodrum Kalesi

bodrum kaç günde gezilir

Bodrum Kalesi yürüyerek gezilebilecek Yerlerden.

Bodrum Akdeniz bölgesine göre nemi daha az bir yer olsa da yazları çok sıcak oluyor. Buralarda yürüyüş ile gezi yapmak için akşam saatlerini ve güneşin batışını beklemek doğru olabilir. Ancak bazı yerlerin gezilmesi için mesai saati aranabiliyor. Örneğin Bodrum Kalesi’ni gezmek için belirli saatler aralığında hareket etmeniz gerekiyor. Bu çerçevede kalenin içerisindeki su altı müzesini de görme imkanınız olacaktır. Konum ile haritadan yerini bulabilirsiniz.

Halikarnas Mozolesi

Halikarnas Mozolesi

Yapı itibariyle çok muhteşem bir yerden bahsetmek mümkün. Ancak buranın taşlarının Bodrum Kalesinin yapımı ve tamirinde kullanılması nedeniyle önemli tahribatlar görmüş bir yerden bahsetmek doğru olur. Gezinizin amacı kültür olmayabilir. Ancak Bodrum kültür mirasımız açısından önemli bir yer tutuyor. Teknik olarak bilgiden uzak durmak isteyebilirsiniz. Ancak binlerce yıldır ayakta kalmaya çalışan Halikarnas Mozolesi gördüğü afet ve depremler neticesinde şimdi neredeyse yok denilecek kadar kötü bir vaziyette diyebiliriz.

Bodrum Antik Tiyatrosu Myndos Kapısı

Halikarnas Antik Kenti içerisindeki antik kent ve Myndos Kapısı buranın kültür tarihi açısından önemli. Yaklaşık 13 bin kişilik bir tiyatrodan bahsetmek mümkün. Burada yıllardır konserler gibi etkinliklere ev sahibi yapan tiyatro Mayndos Kapısına da yaklaşık 2 kilometre mesafede yer alıyor. Helenistik ve Roma döneminden kalma mezarları da görebileceğiniz eski yerleşim bölgesini zamanız varsa listenize ekleyebilirsiniz.

Bodrum Yel Değirmenleri

Bodrum’un yüksek noktasında konumlanan Yel Değirmenleri bir çok aşka şahitlik yaparken çekilen dizi ve sinemalarda da önemli bir yer. Milas ve Bodrum çevresinde sık rastlayabileceğiniz değirmenler 1970’li yıllarda kullanılmış. Bir çoğu şahıs arazisinde kaldığı için gezilemiyor. Fakat Bodrum’un balkonu diyebileceğimiz bir noktadan Bodrum Kalesi ve Gümbet için panoramik manzaralar sizleri bekliyor.

bodrum yel değirmenleri

Bodrum’da Gece Hayatı

Tatilin gece geç saatlere kadar eğlenceli vaktini geçirmeniz için Bodrum merkezi önemli bir adres. Burası sabahın ilk ışıklarına kadar cıvıl cıvıl oluyor. Bu anlamda en yoğun bölgesi de Bodrum Barlar Sokağı. Sahilde, kumun üzerinde ateş yakan ve gitar eşliğinde klasik Bodrum Bodrum şarkısını söyleyenlere de zaman zaman rastlayabilirsiniz.

bodrum barlar sokağı

Barlarda ve cafeler de sürekli canlı müzikler eşliğinde eğlenceler söz konusu oluyor. Kişinin isteği ve tarzına göre rock müzik  yapan yerlerde var, klasik türkü barlarda. Dileyenlerde popüler müzik çalan yerlere gidiyor. Kimileri de dans için hareketli mekanlar arıyor. Bu anlamda Bodrum gece hayatı her tarza hitap ediyor.

Bodrum’da Nerede Yüzülür?

Bodrum merkezi sahil şeridi denizde yüzmek için neredeyse imkansız. Burada binalar neredeyse denize girmiş diyebiliriz. Çok dar bir sahilden bahsetmek mümkün. Bunun yanında yoğunluk ve kalabalık ta deniz ve yüzmek için uygun değil diyebiliriz. Bu sebeple şehir merkezinden daha uzak yerlerde denize girmek doğru olur notunu düşmek zorunda kalıyoruz. Bodrum plajları sizlere örnek olacak tanımlar sunuyor.

Bodrum Mandalina Bahçeleri

Bordumun mandalinası da meşhur. Bu çerçevede döneminde giderseniz Bodrum’un her yerine yayılan mandalina çiçeği kokusu özellikle akşam saatlerinde en güzel demi ile vurur size. Bu bahçelerde meyvenin oluşumu sonrası da dolaşmak mandalina kokusu eşliğinde yarı bir güzellik. Bazı restoran ve yeme içme yerlerinin bu bahçelerde kurulu olması da ayrı bir tat veriyor insana.

Tarihi Leleg Yolu

Leleg denilmesinin nedeni burada ilk yerleşim bölgesindeki halk olan Leleglerdir. Çok eskiden kalma kültür mirası olmasına rağmen 2016 yılından sonra burası turizme açıldı Etrim köyünden başlayarak Turgutreis Sabancı parkına kadar uzanan bir yoldan bahsetmek mümkün. Tamamı 185 km ve yürüyüş severler için buradaki parkurun uzunluğu yaklaşık 22 km. Yürüyüş süresi de yaklaşık 5 saat diyebiliriz.

Tarihi Leleg Yolu

Anthaven

İsminden dolayı biraz uzak durabilirsiniz. Ancak burası Alaçatı tarzında bir marinadır. Buraya gelenler için sitenin içerisinde ihtiyaç duyulacak yeme içme mekanları, Bodrum Konaklama imkanı için 5 yıldızlı otel ve otelin plajı bulunuyor.

Bodrum’da Kahvaltı

Mevzu bahis Bodrum olunca gezi rehberine öylesine eklenmesi gereken hususlar var ki… Günün ilk ışıkları, uyanıştan itibaren, kahvaltı, öğle yemeği, deniz, akşam yemeği, gezme yerleri, gece hayatı. Saymakla bitmeyen dikkate almamız gereken yerler. Başlı başına kahvaltı seçeneği için bile yüzlerce seçenek sıralayabiliriz. Fakat en organik kahvaltının adresinin Mazıköy taraflarında olduğunu söylemek doğru olabilir. Köy kahvaltısı dışında kahvaltınızla iyi bir güne başlamak için adresleriniz de şu şekilde sıralanabilir.

Bodrum Kahvaltı Mekanları

 • Kuytu Bahçe Bodrum Bitez Mahallesinde
 • Kaşıbeyaz Restoran Açık Büfe Köy Kahvaltısı Bergamut caddesi No. 73
 • Limoon Ekkiçeşme Cafer Paşa Caddesi No. 10
 • PanPAn Ekmekçi Cafer Paşa Caddesi No. 33
 • Hayal Bahçesi Bitez Mahallesi No. 146
 • Papatyam Kahvaltı Pınar Sokak
 • Çökelek Restoran ve Kahvaltı Evi Cumhuriyet Caddesi
 • The Lmeon Tree Çökertme Caddesi
 • Çetilik Restoran Kavak Deresi Caddesi No. 22
 • Kırıntı Kafe Şakir Esendemir Caddesi
 • Bodrum Balevi Hamam Sokak
 • Cafe Cafen Neyten Tevfik Caddesi No 178

Bodrum Gezilecek Yerler Bağ Evleri

Bodrum’da üzüm üretimi ile bu üzümlerden şarap yapımı gibi yerler turizmin parçası haline geldi. Bu anlamda sürekli artan sayıları ile bağ evleri sizleri misafir ediyor. Buralarda bağ bahçelerini gezip, üzüm toplayıp aynı zamanda şarapların yapımında rol oynayabiliyorsunuz. Ayrıca burada şarap içerek satın almanız da mümkün. Budara başlıca bağ evi ile turizme açık olan yerler şu şekilde;

Bodrum Bağevleri

 • Mor Salkım Bağcılık
 • karnas üzüm bağları
 • Bodrum Vin Şarapçılık
 • Garova Üzüm Bağları

Bodrum Batık Uçağa Dalış

Dalış turizmi denildiğinde akla ilk elen Kaş ilçesidir. Hatta Türkiye’de numaralı yüzme gözlüğü almaya kalkıştığınızda bile ilk adres burası. Kaş kadar ünlü olmasa da Bodrum’da da dalma imkanınız bulunuyor. Bu çerçevede dalış turizmini açmak için burada bulunan uçağa dalışlarda yapılıyor. Sonradan dalış turizmi için batırılan uçağa dalışlar için tekne turları düzenleniyor. Bu etkinliklere de katılım yapabiliyorsunuz.

Batık Uçağa Dalış

Bodrum’da Tekne Turları

Onlarca koyu bulan Bodrum yarımadasında gezinizi tekne ile planlayabilirsiniz. Bu bütçe açısından da dikkat edilmesi gereken önemli kalemlerden. Çünkü lüks bir gulet kiralarsanız günlüğünü 5-6 bin liraya normal bir ahşap tekne kiralarsanız günlüğü 4 bin lira kadar ücretle yapılıyor. Bu da oldukça büyük bir bütçe denilebilir. Bu çerçevede 24 saatlik bir turdan da bahsedemiyorsunuz. Onun için birkaç aile birlikte kiralamak doğru olabilir. Bunun yanında yaz sezonunda boş tekne bulmanız da zorlaşıyor. Tekne turlarında da erken rezervasyon önemli bir husus.

Bodrum Gezilecek Yerler Gece Canlı Müzik Mekanları

Sizin zevkinize göre farklı müzik kültürlerinin yaşatıldığı Bodrum Gece Canlı Müzik Mekanları da oldukça fazla. Bu anlamda bazıları ;

 • Mandalin Dr. Alimbey Caddesi
 • İlayda Sertman Müzik Grupları Atatürk Caddesi
 • The Vox Bodrum Cumhuriyet caddesi
 • Özgür Müzik Organizasyon Atatürk Cad. no. 67
 • Meyhani Taverna Neyzen Tevfik Caddesi No. 60
 • Whiteking Tattoo Cafee Yarbay Sabri Erguden sokak
 • Dada Salon Barı
 • Alim bey Caddesi
 • Bodrum Türkü bar Yarbay Sabri Erguden Sokak

Olmazsa Olmaz Bodrum Festivalleri

bodrum festivalleri

Özellikle yaz aylarında önemli festivallere ev sahipliği yapan Bodrum bu anlamda da marka olmuş durumda. Yazların bitmesini istemeyenler için bu festivaller çok önemli bir adres. Başlıca Bodrum Festivalleri şu şekilde;

 • Halikarnassos İki Yaka Kültür Festivali
 • Bodrum Rock Festivali
 • Bi-duble Bodrum
 • Bodrum Music Festivali
 • Bodrum Briç İhtisas Spor Kulübü
 • Modern Dans Bodrum
 • Antik Taş Ocağı
 • Gümüşlük Müzik Festivali
 • Toprak Ev Gümüşlük Festivali
 • Ahpub
 • Bodrum Finder

Bodrum gezilecek yerler bunlarla sınırlı değil elbette. Başlı başına görülmesi gereken yerler hakkında bilgi vermeye çalışsak ta burada yeteri kadar zaman geçirenler Kos Adası’na da geçebilir. Geçiş için Bodrum Yolcu Limanı, Turgut Reis D Marin Limanını kullanabilirsiniz. Adaya geçi yaklaşık 20 dakika sürüyor.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.