Bodrum Gümbet Tatili ve Gezilecek Yerleri

Bodrum Gümbet Tatili ve Gezilecek Yerleri

Bodrum’un tatil bölgelerinden biride Gümbet. Tatilini Muğla ve buranın en çok ziyaretçi alan yeri Bodrum’u tercih edenlerin ve edeceklerin listesi bir hayli kabarık oluyor. Bu anlamda aranılan husus bütçenize göre en uygun tatil olsa da Gümbet tatili sizlerin ilk alternatiflerinizden oluyor.

Gümbet Tatili

Tatilinizi Bodrum’da dolayısıyla Gümbet’te yapmak istiyorsanız önünüzde geniş bir yelpaze bulunuyor. Bodrum’un güney batısında kendisine yer edinen tatil yöresi ilçe merkezine yaklaşık 4,7 kilometre mesafede bulunuyor. Bu mesafe size kısa gelmesin. Özellikle yaz tatili aylarında çok önemli bir trafikle karşılaşıyorsunuz ve ulaşımda süre biraz uzayabiliyor. Gümbet tatili tercih eden neslin daha çok genç tatil severler olduğunu belirtmek gerekiyor. Bodrum fiyatları ile listede alt sıralara alınırken yabancı turistlerin en yoğun rağbet gösterdiği yerlerden.

gümbet tatili Bodrum

Gümbet Plajı Tatil İçin Kendisine Çekiyor

Gümbet plajı özellikle kum ve sığ deniz severler için en ideal yer. Çocukları için endişelenen aile bireylerinin tercihi de denizin sığ olmasından dolayı ilk sıraya alınıyor. Burada yapılan su sporları, aktiviteler, gece hayatı, Bodrum Barlar Sokağına yakınlığı, erken rezervasyon ile uygun tatil yapma olanakları sayesinde Gümbet’in sürekli artan bir misafir potansiyeli bulunuyor.

Neden Gümbet Tatili

İlk nedeni buranın Bodrum merkezine olan yakınlığıdır. Nitekim tatile elen kişiler alışveriş mekanları ve diğer yerleri ile şehir merkezini de gezmek istiyor. Burada alışveriş yapanlar, Bodrum’un nesi meşhur sorusuna yanıt arayanlar, gece hayatını sevenler buraları daha çok tercih ediyor. Bu aşamada Bodrum Barlar Sokağı önem arz ediyor.

gümbet tatili

Diğer bir nedeni de kum ve çok geniş uzun olan plajı. Burada denize girmenin zevki de bir başka oluyor. Ege kıyıları da nem bulunmuyor. Burada da nem en az seviyede olduğu için daha rahat bir tatil söz konusu.

Okunmalı Bodrum Denize Girilecek En Güzel Plajları

Gümbet’te tatil yapmayı tercih etmelerinin bir nedeni de Gümbet Konaklama ihtiyacı için çok çeşitli yerlerin olması. Yıldızlı oteller, pansiyonlar ve evler buralarda kiralanabildiği gibi yapılan erken rezervasyonlar nedeniyle çok daha uygun şartlarda tatil yapılmasının önü açılmış oluyor. Bu sebeple kişilerde Gümbet tatil yapma seçeneğini çoktan kabul etmiş oluyor.

Okunmalı : Bodrum Gezilecek Yerler Listesi

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.