Bodrum Mazıköy ( Mazı Köy) Sessiz Sakin Bir Tatilin Adresi

Bodrum Mazıköy ( Mazı Köy) Sessiz Sakin Bir Tatilin Adresi

Bodrum Mazıköy, Kızılağaç ve Karakaya Köyünden sonra az bilinen köyü durumundadır. Buraya bir kez giden tekrar günlük gezisini yine buraya yapmayı tercih eder. Bunun için önünüzde bir çok neden olacaktır. Temiz deniz, sessiz sakinlik ve dünya’dan kendinizi izole etmek için Mazıköy gezintileriniz için ideal adres olacaktır.

Bodrum Mazıköy 8 Koya Sahip

Bodrum yarımadası üç köye ev sahipliği yapıyor. Bunların içerisinde 8 koya sahip olan ve kendinizi izole etmek isteyeceğiniz Mazıköy uzun süreli tatiller bir yana günübirlik geziler için de önemli adreslerden oluyor. Tüm bunlar bir yana Bodrum Konaklama ile tatilinizi uzun sürelerde yapmak için bütçeniz açısından da Bodrum Ucuz Oteller listesine buradan girecek otel sayısı da az değildir.

Bodrum Mazıköy ‘de Apart ve Pansiyonlar Ağırlıklı Oluyor

Mazıköy konaklama daha çok pansiyonlar ve apartlar halinde yapılıyor. Bu konaklama aslında sizlere daha sıcak bir tatil ve bütçe dostu dinlence sunuyor. Daha samimi bir tatil arayanlar burada aile pansiyonlarında konaklayabilir. Bu durumda daha sosyal bir tatil sizi bekliyor diyebiliriz.

Okunmalı : Bodrum Kızılağaç Köyü

bodrum mazıköy mazı köy

Bodrum Mazıköy Sakin Bir Tatilin Adresi

Mazıköy sahili çok sakin bir konumda bulunuyor. Havası, suyu ile doğası bir harika sunumla tatil imkanı veriyor. Şehrin yoğun kalabalığından uzaklaşmak ve sakin bir tatil ile kendinize gelmek için seçebileceğiniz tatil bölgesi olarak listenize alabilirsiniz. Burayı bir kez gören tekrar geliyor ve neredeyse buranın müdavimleri arasına giriyor.

Mazıköy’ün Kendine Has Bir Dokusu Var

Mavinin her tonunu görüp hissedebileceğiniz yerlerden Mazıköy tatlı esen rüzgarları ile çok sıcak mevsimlerde dahi rahat bir tatil imkanı sunuyor. Bu köyün kendine has sahili, kendisine has koyları ve kendisine has bir aurası var.

bodrum mazıköy mazı köy

Mazıköy sizlere gün boyu sakinlik ve sessizlik sunuyor. Güneşin batması ile Bodrum gece hayatı ön plana çıkıyor. Tabi en gözde mekanlar Bodrum merkezinde. Buraya ulaşımınız ise yaklaşık 45 dakikadır. Dilerseniz gece gezintilerinizi de Bodrum ilçe merkezinde özellikle Bodrum Barlar Sokağında yapabilirsiniz.

Restoranlar ile bölgenin yöresel yemekleri de tatillerde önem arz ediyor. Bu çerçevede Bodrum’un Nesi Meşhur diye bir soru sorabilirsiniz. Ancak Mazıköy sahilinde bulunan restoranlarda deniz ürünleri başta olmak üzere damak tadınızı okşayacak lezzetlerde sizi bekliyor.

Bodrum Mazıköy’ü tatillerinizde gezi listesine almanız için bir diğer neden de buranın Milas Bodrum Havalimanı’na olan yakınlığı. Yaklaşık 42 km mesafe ile tatilinizi geçireceğiniz yere kısa süre içinde yolcu transferleri yapılabiliyor. Bu da artı bir avantaj olarak görülebilir.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.