Bodrum Tuzla Kuş Cenneti

Bodrum Tuzla Kuş Cenneti

Bodrum Tuzla Kuş Cenneti doğa harikası, güzel manzaralar eşliğinde kuşları en doğal ortamlarında gözetleme imkanı sunuyor.

Kuş severlerin ve kuş fotoğrafçılarının adreslerinden olan Tuzla Kuş Cenneti Bodrum ile Milas ilçeleri arasında kalıyor diyebiliriz. Doğayı yakından takip edenlerin sık sık ziyaret ettiği bölgede deniz ve tatlı su kaynağı buluşuyor. Bazı dönemlerde farklı kuş türleri ile ziyaret edebileceğiniz uğrak noktalarınızdan olacağı kanısındayım.

Bodrum Tuzla Kuş Cennetine Ne Zaman Gidilir?

Burada görsel şölene tanıklık etmek için gideceğiniz dönem kuşların en çok göç ettiği zamanlardır. Bu anlamda Kasım ve Nisan aylarında yapacağınız ziyaretler ile en hareketli dönemlerine şahit olma imkanınız olur.

Okunmalı : Bodrum Gezilecek Yerler Listesi

Tuzla Kuş Cenneti Nerede?

Tuzla Kuş Cenneti’nin Bodrum merkezine uzaklığı yaklaşık 25 kilometredir. Doğal güzellikleri ile ön plana çıkıyor. Burada bulunan Tuzla Gölü ile Ege Denizinin göz göze geldiği bölgeye farklı zamanlarda yaklaşık 125 kuş türüne rastlandığı biliniyor. Tuzla gölü’nün tatlı suyu kuşların yiyecek ihtiyacını tamamıyla karşılıyor. Buraya gidiş özel aracınızla mümkün. Bunun dışında şehir içi toplu taşıma gibi araçlar söz konusu değil. Buradan GPS ile konumunuzu ayarlayabilirsiniz.

Okunmalı Günbatımı Plajı Nerede?

bodrum tuzla kuş cenneti

Tuzla Kuş Cennetindeki Kuş Çeşitleri

Bodrum ve Milas Tuzla Kuş Cenneti özellikle göç mevsimlerinde farklı kuş türlerine ev sahipliği yapıyor. En çok dikkatleri çeken ise farklı manzaralara neden olan Flamingolar oluyor. Renkli görüntüler veren bu kuşlar haricinde Turna, Meke, Yaban Kazı, Karabatak sık sık görülen kuş türleri arasında bulunuyor.

Okunmalı Gümüşlük Halk Plajı Nerede Ücreti Ne Kadar Nasıl Gidilir?

Türkiye’de onlarca kuş cenneti bulunuyor. Yılın farklı dönemlerinde kuş türüne rastlamak adına gözlemciler de yılın belli zamanlarında sık sık buraya geliyor. Akdeniz ve Ege Bölgesinde yer yer Kuş Cennetlerine rastlamak mümkün. Bu aşamada özellikle Demre Kuş Cenneti ile sizlere örnekler vermiştik. Burada da göç öden kuşların aynı anda yaptıkları hareketler ile rengarenk görselleri sizleri cezp edecektir.

Tuzla Kuş Cenneti Giriş Ücreti

Bodrum ve Milas’ın doğal güzelliklerinden olan Tuzla Kuş Cenneti’nde herhangi bir sosyal alan ve tesis bulunmuyor. Bu sebeple buraya giriş ücreti de söz konusu değil. Yılın istenildiği döneminde buraya gelerek kuşlara yakın olma fırsatı yakalayabilirsiniz.

bodrum tuzla kuş cenneti

Tuzla Kuş Cenneti’de Kamp İmkanları

Kamp severler için de önemli bir bölge burası. Tuzla Kuş cenneti’nin ziyaretçilerinden olan kampçılar da özellikle karavanla buraya gelerek konaklama imkanları buluyor. Ancak yine tesis olmadığı için ihtiyaçlarınızın hepsini alarak gelmek en doğru adım olabilir. Yine de bölgede tesislerin olduğu yerlere yakınlığı açısından da bir kolaylık olduğunu söylemek mümkün.

Okunmalı Bodrum Gümbet Tatili ve Gezilecek Yerleri

Bodrum ve Milas daha çok turizme yönelik olarak tesislerle dolu. Bodrum Konaklama bu arayışlardan biri. Fakat kuşlara olan merakınız varsa hani gelmişken Tuzla Kuş Cenneti’ni de görmek mantıklı olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.