Bodrum’a Ne Zaman Gidilir?

Bodrum’a Ne Zaman Gidilir?

Egenin ve Türkiye’nin markası Bodrum’a gitmeniz için aslında bir zaman dilimine ihtiyacınız bulunmuyor. Yılın her mevsimi gidebilmek için bir çok neden bulabilirsiniz. Fakat bu aşamada sizin hobi ve beklentileriniz ışığında Bodrum’a ne zaman gidilir sorusunun yanıtını bulabilirsiniz.

Bodrum Tatili Ne Zaman Yapılmalı?

Bodrum Ege’nin en güzel sahilleri, denizi, en güzel güneşin batışı manzaraları gibi eşsiz bir doğaya sahip yer. Hani burası bir belde değil idari yapı olarak ilçe. Ancak bazen bağlı bulunduğu Muğla ilini de geride bırakan bir nüfus yapısı ve kalabalığı ile trafiği söz konusu. Öyle düşünün ki yılın bazı aylarında ve dini bayram tatili gibi günlerde 1 milyondan fazla nüfus buraya hakim olabiliyor. Bu durum aslında Bodrum’a ne zaman gitmeniz gerektiğinin de bir anlamda yanıtı oluyor.

İlginizi çekebilir Bodrum Gezilecek Yerler – Rüya Gibi Bir Tatilin Adresi

En Popüler Zamanı Temmuz ve Ağustos

Bodrum diğer tatil bölgelerinde olduğu gibi buraya gitmenin en ideal ve popüler zamanı Temmuz ile Ağustos aylarıdır. Fakat buranın kalabalığı sizi biraz yorabilir ve bu dönemdeki tatil fiyatları sizlere biraz ağır gelebilir. Çünkü sezonunda en yüksek rakamlara ulaşan fiyatlar eşliğinde tatil yapmak zorunda kalabiliyorsunuz.

Dini Bayramlarda Bodrum

Dini bayramların özellikle uzun soluklu olanları zamanında Bodrum yine en kalabalık dönemini yaşıyor ve bir çok esnaf bu kalabalığa gerekli yanıtı veremeyebiliyorlar. Yemek yiyeceğiniz mekanlar, kahvaltı salonları hınca hınç dolu olabiliyor. Ekmek fabrikaları son hız çalışırken ekmek yetiştiremediği dönemlere de rastlayabiliyorsunuz. Bu sebeple bayram günleri ve özel günlerde buraya gitmeyi ertelemek bu anlamda doğru olabilir. Oluşan trafiği ve yolda geçen zamanı hiç dikkate almıyorum bile.

bodruma ne zaman gidilir

Eylül ve Ocak Ayları Bodrumun En Güzel Zamanları

Yaz aylarında Ege ve Bodrum’da nem olmaması bir çok kişinin tatil amaçlı olarak burayı seçmesine neden oluyor. Fakat gezmek ve hayatın zorlu süreçlerinde nefes almak için kış aylarında da Bodrum inanılmaz güzel olabiliyor. Buraya gelmek için tatilin son ay’ı Eylül’den itibaren Ocak ay’ına kadar havaların henüz soğumadığı dönemlerde gelmek sizlere inanılmaz mutluluk verecektir. Hava ne sıcak ne soğuktur. Kalabalık yoktur ve her yer sizindir. Bodrumda Konaklama yapacağınız yerler başta olmak üzere yeme içme yerleri de kalabalık olmadığı ve sezondan uzak olduğu için en ekonomik zamanını alıyor. Bu sebeple bütçe dostu olarak Eylül – Ocak ayları tercih edilebilir.

Ocak – Haziran Aylarında Bodrum

Her mevsim Bodrum’a gitmeniz için neden olduğunu söylemiştik. Bu manada da Ocak ve Haziran ayları arasında geçen zaman bu bölgedekilerin en popüler zamanı Temmuz ve Ağustos ayları için hazırlık dönemidir. Bu dönemin sonuna doğru deniz sıcaklığı artmaya başlar ve denize girenler görülür. Ancak Ege denizi yazın en sıcak zamanlarında dahi en soğuk zamanını yaşayabileceğinden bu duruma da dikkat etmek gerekiyor. Fakat özellikle Haziran ay’ı ortasında okulların kapanması ile yazlıkçılar buradaki evlerine gelmeye başlarlar ve nüfusta artış başlar.

Yaz kış en güzel zamanların geçirildiği Bodrum bu durumu kabullenen milyonlarca kişiye ev sahipliği yapıyor. Bir çok ünlünün de özellikle kış aylarını burada geçirdiği düşünülürse Bodrum en güzel dinlence yerleri arasındaki varlığını yıllardır ilk sıralarda geçiriyor.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.