Bodrum’un Nesi Meşhur?

Bodrum’un Nesi Meşhur?

Bodrum’un Nesi Meşhur sorusunun da elbette bir çok yanıtı bulunuyor. Her bölgenin kendine has kendini ön palana çıkaran ve ünlü yapan ürünü ve yiyecekleri bulunur.

Söz konusu kulağınıza fısıldanan Bodrum ise burada sadece deniz ve doğal güzelliklerin olduğunu düşünmek yanlış olur. Binlerce yıldır bir çok medeniyete ev sahipliği yapan Bodrum’da da kendisine has yiyeceği ve içecekleri bulunuyor. Mimari yapısı ve eski evleri de bölgede ön plana çıkan yerlerdendir. Bodrum’un nesi meşhur sorusunu sorarken evleri alıp götürmeniz mümkün olmasa da hediyelik eşyalar ve yiyecekler sizlerin iştahınızı kabartır.

İlginizi çekebilir Bodrum Gezilecek Yerler – Rüya Gibi Bir Tatilin Adresi

Bodrum Çökertme Kebabı

Ülkemizin yemeklerinde kebap önemli yer tutuyor. Bu aşamada Bodrum Çökertme Kebabı da bu Bodrum’un meşhur yemeklerinden oluyor. Kebabın yapılışında et başta olmak üzere patates ile birlikte sebzeler kullanılıyor. Bu yemek sizin iştahınızı artıracak lezzetiyle önemli argüman. Bu yemeği en güzel haliyle yiyebileceğiniz yerde önem arz ediyor. Bu çerçevede 160 yıldan fazla bir süredir taş evde hizmet veren Avlu Bistro eşiniz, çocuklarınız ve sevgilinizle birlikte özel bir akşam yemeğinde çökertme kebabı yiyebileceğiniz yerlerden.

Bodrum Kabak Çiçeği dolması

Kabak Çiçeği dolması elbette bir çok bölgede yapılıyor. Özellikle meze olarak tüketilmesine karşın burada ana yemek olarak ta tadılıyor. Ege bölgesinde yiyeceğiniz Kabak Çiçeği dolmasını tadı Bodrum’a has bir başka oluyor.

bodrum'un nesi meşhur

Bodrum’da Zeytinyağlı Yemekler

Ege Bölgesi zeytin üretiminde de önemli merkezlerden. Bu sebeple Bodrum’da da zeytin üreticiliği belli bölgelerde yapılıyor. Bu sebeple zeytinyağı da ön plana çıkmış ve hafi yemek ile başta otlu yemeklerde zeytinyağlı yemekler ve mezeler sizlerin tatmak isteyeceğiniz lezzetler.

El Yapımı Bodrum Sandaletleri

Hediyelik eşya satan yerlerin hepsinde görebileceğiniz sandaletler Bodrum tezgahlarında el işçiliği ve emeği ile üretiliyor. Farklı modellerde bulabileceğiniz bu sandaletler de Bodrum’un meşhurları arasında yer alır. Yakınlarınıza götürebileceğiniz hediyeler içinde önemli bir alternatif olduğu söylenebilir.

Bodrum Milas Kumaşları

Bodrum’a yakın olan Milas’ta işlenen kumaşlarda önemli ürünler arasındadır. Buradaki kumaşlardan yapılan ürenler de güzelliği ve rahatlığı ile tercih ediliyor. Zevkinize göre giysi, halı, örtü ve perde almanız da size kalmıştır.

Başlı başına kendisine has bir özelliği ile Bodrum’un meşhur bir ürünü ve yemeği aslında yok denecek kadar az. Bodrum’un Nesi Meşhur sorusunda aranılan yanıtlar için birazda sizin beklentinizle gerçekleşen bir husus. Ancak illa gezilerinizde karşınıza çıkan farklı ürünlerden ziyade yemekler seyahatlerinize ayrı güzellikler katıyor.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.