1. Anasayfa
  2. Antalya

Demre Gezilecek Yerler

Demre Gezilecek Yerler
Demre Gezilecek Yerler
0

Demre Antalya Merkezine yaklaşık 140 km ile 2,5 – 3 saat mesafede yer almaktadır. Demre gezilecek yerler burayı ziyaret etmeyi ya da buradan geçen kişilerin sorguladığı hususlardan. Kumluca ilçesinden sonra Finike ile Kaş arasında kalan küçük bir ilçe olmasına karşın dünyada Noel Baba şehri olarak anılmaktadır. Zira St. Nichalous dünyaya noel baba olarak tanıtılmış ve Demre’de yaşamıştır. Seramanya olarak dillendirdiğimiz Demre ve güzellikleri ile mutlaka görmeniz gereken yerler şu şekilde;

Demre Gezilecek Yerler Listesi

Demre’de genel olarak konaklamalı turizm çok kendisini gösterememiştir. Son yıllarda açılan bungalow tarzı apartlar bulunsa da yıldızlı otel henüz bir tanedir. Sülüklü Plajı önünde kurulan otel henüz tam kapasiteyle kendisini gösterdiğinden bahsetmek doğru olmayabilir. Fakat günübirlik gezi cenneti olan Demre St. Nichalous Kilisesi Müzesi ve Myra Antik kenti ile Batık Şehir, Üçağız Kekova üçgeninde önemli ziyaretçiler ağırlamaktadır. Bu anlamda kişinin kendi hobisi ve merakına göre Demre’de gezilecek yerler şu şekilde sıralanabilir.

Demre Gezilecek Yerler
Demre Gezilecek Yerler

Söz konusu Akdeniz Bölgesi ve nadide yerlere sahip Demre olunca gezilecek yerler saymakla bitmiyor. Özellikle tekne yolculuğu seviyorsanız burada mutlaka gitmeniz gereken yerler bulunuyor. Sayısız koya sahi bir bölgeden bahsedersek dünyaca ünlü koyları her yıl binlerce tekneye ev sahipliği yapıyor. Bazı koylarda şu şekilde;

  • Hamidiye Koyu (Hamidiye Zırhlısının demir attığı yer)
  • Tersane koyu
  • Akvaryum Koyu
  • Kocakarı Koyu
  • Gökkaya Koyu
  • Karaloz Koyu (Salyangoz Koyu)
  • Aperlai Koyu
  • Sıçak Koyu
  • Esmeralda Koyu
Demre Gezilecek Yerler
Demre Gezilecek Yerler

Demre Kent Merkezinde müzeler de ön plana çıkıyor. Burada Rus turistler St. Nichalous Müzesinde hacı olmak amacıyla dini inanç turizmi olarak geliyorlar. Günübirlik gezi olarak gelen turistler otellerinden alınarak tur paketi halinde gün boyu Demre’nin eşsiz güzellikleri ve tarihi yerleri gezdirilerek geri konakladıkları yerlere bırakılıyorlar. Bu aşamada Demre gezilecek yerler ile ilgili olarak sizlerde bilgilerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

Okunmalı : Antalya Gezilecek Yerler

Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.

Yazarın Profili

Your email address will not be published. Required fields are marked *