Depremzedeler Antalya’da Otellere Yerleştiriliyor

10.02.2023
445
Depremzedeler Antalya’da Otellere Yerleştiriliyor

7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki deprem 10 ilde etkili oldu. Deprem sonrası bölgede yaşayan depremzedeler Antalya ve ilçelerindeki otellere yerleştirilmeye başlandı. Özellikle Kahramanmaraş, Diyarbakır ve Malatya bölgesinden gelen vatandaşlar Antalya’daki birçok otel, yurt ve okullara yerleştirilmeye devam ediliyor.

Deprem bölgesinden kendi aracı ile gelen kişiler ve toplu ulaşım araçları ile gelen vatandaşların rahat edebilmesi için gerekli çalışmalar Antalya Valiliğince yapılıyor. Bu anlamda Antalya Valisi Ersin Yazıcı yerinde incelemeler yapıyor.

Antalya AFAD İletişim Adres Bilgileri

Afet bölgesinden gelen vatandaşların karşılanması ve otellere yerleştirilmesi açısından Antalya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü bu aşamada kurumlara depremzede karşılama, kayıt kabul talimatını gönderdi. Kahramanmaraş, Malatya ve Diyarbakır illerinden gelecek afetzedeler Antalya’da misafir edilecekler. Ayrıca depremzedelerin iaşe, ibate ve diğer tüm ihtiyaçları Antalya Valiliğince karşılanacak.

Antalya AFAD iletişim bilgileri ise depremzedeler için önem taşıyor.

Adres    : Fabrikalar Mahallesi, Namık Kemal Bulvarı, No.49 Kepez

Telefon                : 0 242 243 02 55 – 56

GPS ile konum  : Buradan

 

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.