Dim Çayı Nerede? Nasıl Gidilir? Burada Neler Yapılır? Giriş Ücretli mi?

Dim Çayı Nerede? Nasıl Gidilir? Burada Neler Yapılır? Giriş Ücretli mi?

Antalya’da tatilin yanı sıra muhteşem bir kahvaltının adresi olan Dim Çayı nerede? nasıl gidilir? Dim Çayı giriş ücreti ve kahvaltı fiyatları ne kadar açıklıyoruz.

Piknik ve mesire alanı olarak doğa harikası bir yer olan Dim Çayı Antalya’nın ilçesi Alanya Akçatı Mahallesinde yer alıyor. Geçmişte köy olarak anılan burası günümüzde mahalle. İlçe merkezine yaklaşık 15 km mesafedeki alanda doğanın size verdiği tüm güzelliklere ortak oluyorsunuz. Alanya gezinizde yapacağınız planlamada öncelikli olarak kahvaltı adresi Dim Çayı listeye eklenmesi gerekir. Zira buradaki akarsuyun eşliğinde eşsiz lezzetler sizlerin tekrar geri dönmenize neden olan başlıca hususlar oluyor.

Dim Çayı Nerede Günübirlik Gezi Adresi

Akçatı Mahallesinde bulunan Dim Çayı sizlere verdiği piknik alanlarının yanında buradaki pansiyon, restoranlar ile sizlere günübirlik gezi ve uzun vadeli tatil imkanı da veriyor. Göl manzarası eşliğinde leziz yemekler yiyebileceğiniz platformlar ve dinleneceğiniz localar sizlere tatilin keyfini son demine kadar yaşatacak güzelliklerden.

Okunmalı : Antalya Gezilecek Yerler

Huzur ve dinlence açısından tercih edilen Dim Çayı yaz aylarında serinlemek için yüzme olanakları veren bir yer. Su sporları yapma olanakları ile rafting imkanları da bulunan alanda sessizlikte tatil yapmayı isteyenler için benzersiz bir yer.

Dim Çayında Neler Yapılır?

Dim Çayı Nerede? Nasıl Gidilir?

Dim Çayı Nerede? Nasıl Gidilir?

 • Serpme Kahvaltılar
 • Leziz Yemekler yenir
 • Su sporları yapılır
 • Rafting
 • Aqua Park ve Yüzme
 • Motorsiklet ve Bisiklet Kiralama
 • Dim Mağarasına çıkış
 • Piknik

Dim Çayı Giriş Ücreti Ne Kadar?

Dim Çayı Nerede? Nasıl Gidilir?

Dim Çayı Nerede? Nasıl Gidilir?

Dim Çayına giriş için ücret ödemesi yapmıyorsunuz. Ayrıca aracınızı park ettiğiniz yer için de otopark ücreti bulunmuyor. Fakat burada bulanan mağara girişi ücretli olarak sunuluyor. Deniz seviyesinden 232 metre yükseklikteki mağaraya girişte ücret 25 TL. Böylelikle buradaki fiyatlar şu şekilde;

 • Giriş ücreti 25 TL
 • Serpme kahvaltı 180 TL (Kişi başı)
 • Açık Büfe kahvaltı kişi başı 200 TL

Alanya’da yaşayanların özellikle hafta sonları günlük gezi olarak gittikleri ve huzur buldukları bu yer doğal olarak daha kalabalık oluyor. Kış aylarında ise daha bir sessizliğe bürünüyor. Ancak Akdeniz iklimi süren bölgede yaz kış gidilebilecek yerler arasında bulunan Dim Çayı güzelliği ile ülke sınırlarını çoktan aşmış durumda.

Dim Çayı

Özel Yemek yeme alanları ve konforu Dim Çayında

Restoranlarda, Su üzerinde Masalarda Leziz Yemek Fırsatları Bulunuyor

Buradaki restoranlardan yemek yemeden önce fiyatlar hakkında bilgi almak doğru olabilir. Zira buranın fiyatlarının çok olduğuna dair şikayetler söz konusu. Sürprizlerle karşılaşmamak adına fiyatları öğrenmenizi tavsiye edebilirim. Elbette yemekler önemli. Ancak burada yaptığınız aktiviteler sizlerin hem ruhunuzu hem de bedeninizi tazeleyecek kadar güzellikler sunuyor.

Dim Çayı’nın en önemli özelliği çok sıcak havalarda suyun üzerinde bulunan masalarda serin yemekler yemek. Buradaki leziz yemeklerin tadını unutamayacaksınız. Gün boyu tüm ihtiyacınızı karşılayacağınız bölgede farklı restoranlarda bölgesel yemekler yiyebiliyorsunuz.

Dim çayı

Tatlı su havuzları ve Restoranlarda Serpme Kahvaltı imkanları

Serin Sularda Yüzme, Aqua Parklarda Eğlence imkanları Var.

Bölgeye gelenler Dim Çay’ında bir çok restoran, dinlenme yerini görecek. Bu anlamda nerede gününü geçirmek isteyeceğini de araştırmak zorunda kalacak yerler var. İşletmeler ve tesisler farklı hizmetler sunuyor. Bazıları çayın soğuk sularına kendinizi bırakmanız için yapay havuzlar oluşturmuş ve buralarda aqua park tarzında kaydıraklarda bulunuyor. Özellikle çocuklu aileler için keyifli günün adreslerinden birisi durumunda burası.

Su Sporları ve Rafting Heyecanı Dim Çayında

Öğle ve akşam yemeğinde ızgara ve taze alabalık tercihi olan kişiler buralarda sabahları da serpme köy kahvaltılarını da en taze ürünler eşliğinde yapabiliyorlar. Temiz hava, bol oksijen, serin sular size gün boyu eşlik edecek konforunuz gibi.

Dim Çayı nerede

Dim Çayı Nerede? Nasıl Gidilir?

Su sporlarını sevenler içinde alternatif yerlerden bir yer olan Dim Çayında özellikle barajın üst tarafında rafting yapma olanaklarınız bulunuyor. Burada heyecan yaşamak isteyenler için motosiklet ve dağ bisikleti kiralayarak bölgeyi gezerken de keşfetme imkanlarınız oluyor. Yukarıda aynı zamanda Dim Mağarası bulunuyor. Mağaraya çıkan kişiler ayrıca bölgenin yukarıdan kuş bakışı manzarasını izleme olanaklarına sahip.

Antalya ve Alanya’nın eşsiz güzelliklerinden, kusursuz bir konumda bulunan Dim Çayı her mevsim ziyaret edeceğiniz nadir yerlerden. Her gün 00:00 saatlerine kadar buralarda açık mekanlar bulabiliyorsunuz.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.