Düden Şelalesi Giriş Ücreti, Saatleri, Ne Zaman Açık?

Düden Şelalesi Giriş Ücreti, Saatleri, Ne Zaman Açık?

Antalya’nın en önemli şelalelerinden biri şüphesiz Düden Şelalesi her gün yüzlerce kişinin ziyaret ettiği bir yerdir. Burada piknik yapma olanaklarının yanında şehrin içinde doğada vakit geçirmek için güzel bir ortam bulunmaktadır. Doğal güzellikler ile sizleri bekleyen Düden Şelalesi giriş ücreti karşılığında girilebilen bir yerdir. Bununla birlikte giriş ve ziyaretler sınırlı saatler içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Antalya’nın Kepez ilçesinde bulunan Düden Şelalesi bazı kaynaklarda yukarı düden, bazılarında ise Düden 1 Şelalesi olarak geçmektedir. Nitekim Güzeloba Mahallesi mevkiinde denize dökülen şelale Düden 2 olarak geçmektedir. İkisinin de ortamı ve güzelliği farklı bir atmosfer yaratmaktadır. Özellikle Kepez Düden Şelalesi sizleri muhteşem bir atmosferin içerisine hapsetmektedir. Dilek mağarası ile birlikte yazın sıcağında serin bir hava burada sizi bekler. Böylelikle güzel bir gün geçirmiş olursunuz.

Düden Şelalesi Nerede? Nasıl Gidilir?

Antalya merkezinde, Kepez ilçesi sınırlarında yer alan Düden Şelalesi Varsak Habipler Mahallesinde yer almaktadır. Şehir merkezine yaklaşık 10 km uzaklığı bulunmaktadır. Toplu ulaşım araçları ile buraya gidilebilir. Aynı zamanda taksi kiralamak ile buraya gidebilirsiniz. Kendi aracınız ile GPS ve konumunuz ile kısa sürede ulaşım mümkün olmaktadır. Bu çerçevede konum üzerinden rota planlaması yapılabilmektedir.

Düden Şelalesi Giriş Ücreti

Şelale etrafı boyunca yürüyüş yolları bulunan yerde aynı zamanda şelaleye karşı oturacağınız banklar sizlere mutluluk kaynağı olmaktadır. Burada birçok kişinin şelaleye karşı anı fotoğrafı çektirdiğine şahit olursunuz. Hatta her gittiğinizde sizle bu fotoğraflardan boy boy çektirirsiniz. Öylesine güzel bir yer olması burayı vazgeçilmez kılmaktadır.

Bölge halkının günübirlik giriş yaptığı Düden Şelalesine aynı zamanda turistler akın etmektedir. Buraya tur otobüsleri gelmekte ve toplu geziler düzenlemektedir. Bölgede aynı zamanda kahvaltı yapabileceğiniz büfeler ve hediyelik eşya satışı yapılan yerler bulunmaktadır. Burada aynı zamanda soluklanabileceğiniz yerlerde çay ve kahve imkanları söz konusudur.

Düden Şelalesi Ziyaret Saatleri

Kepez Belediyesi görevlilerince işletilen Kepez Düden Şelalesi haftanın yedi günü açıktır. Yaz ve Kış mevsimi olarak farklı saatlerde ziyaretler yapılabilmektedir. Bu sebeple;

  • Kış Mevsiminde 08:00 – 18:00
  • Yaz Mevsiminde 08:00 – 19:30

saatleri arası ziyaretler yapılabilmektedir. Burada özellikle hafta sonları sabahın erken saati kahvaltı yapmak için gelen toplu grupları görebilirsiniz. Bu sebeple kendinize yer edinmek için vakitli gitmeniz gerekebilir.

Antalya Düden Şelalesi Giriş Ücreti

Kepez Belediyesince işletilen düden Şelalesi giriş ücreti yetişkinler için 10 TL ve öğrenciler için 5 TL olarak alınmaktadır. Müze kart burada geçerli değildir. Ayrıca burada suya girmek tehlikeli ve yasaklanmıştır. Burada ayrıca piknik için ödeme yapmanız gerekmemektedir. Ancak kişi başı giriş sonrası Düden Şelalesi doğal güzelliklerinden faydalanılmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.