Düden Şelalesine İlgi Artarak Devam Ediyor

Düden Şelalesine İlgi Artarak Devam Ediyor

Antalya’nın simgelerinden olan Düden Şelalesine ilgi artarak devam ediyor. Yerli ve yabancı turistlerin yoğun olarak ziyarette bulunduğu Kepez Düden Şelalesi özellikle hafta sonları yoğun ziyaretçi akınına uğruyor.

Dünyaca yaptığı ün ile yerli ve yabancı turistlerin yoğun ziyaretçi trafiği gösteren Düden şelalesine ilgi artarak devam ediyor. Yaz aylarında özellikle yabancı turistlerin gelmesi ile yoğun bir ziyaretçi akınından bahsetmek mümkün. Bunun yanında hafta sonları Antalya’lıların yoğun ilgi gösterdiği şelale ve çevresi muhteşem bir doğa harikası. Özellikle hafta sonu gibi tatillerde burada kahvaltı ve piknik yapmak için gelenler kalabalık oluşturuyor.

Düden Şelalesi Nerede?

Kent merkezinde olan Düden Şelalesi Kepez ilçesinde yer alıyor. Antalya’nın şehir merkezine yaklaşık olarak 10 km mesafede yer alan şelale yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Doğal güzelliklerin görüntüsü ile çok beğenilen şelalenin ikinci etabı da Muratpaşa ilçesinde yer alıyor. Buradan denize dökülen Düden II Şelalesi muhteşem görüntüler veriyor. Özellikle fotoğraf severlerin ilgi gösterdiği bu manzarayı aynı zamanda denizde teknelerde yaşamak mümkün. Antalya limanından kalkan tekneler ile buraları denizden görmeniz mümkün. Hatta yaz aylarında burada demir atan teknelerden denizde yüzme imkanınız olabiliyor.

Düden Şelalesine İlgi Artarak Devam Ediyor

Düden Şelalesine İlgi Artarak Devam Ediyor

Antalya Düden Şelalesinde Yüzülür mü?

Antalya’nın en kalabalık nüfusuna sahip olan Kepez’de yer alan Düden Şelalesi nerede sorguları yapılıyor. Varsak Mahallesi, Düden Şelalesi Parkı içerisinde yer alan şelaleye giriş ücretli. Bu anlamda Düden Şelalesine giriş ücreti merak ediliyor. Şelaleye giriş için 10 TL ücret ödemeniz yeterli oluyor. Bu ücret öğrenciler içi 5 TL olarak belirlenmiş.

Antalya Düden Şelalesi ünü Türkiye sınırlarını çoktan aşmış durumda. Bu anlamda özellikle yurt dışından gelen yabancı turistlerin ilgisi büyük. Bu sebeple Düden şelalesine ilgi artarak devam ediyor. Bir dönem yüzme imkanlarının olduğu şelaleye girişler yasak. Bu yüzden Düden Şelalesinde yüzülür mü araştırması yapanlar için üzücü haber olabilir.

Düden Şelalesi farklı bir atmosfere sahip. Burada yemek yeme yerleri, kahvaltı mekanları bulunuyor. Hatta sabah kahvaltınızı taze çıtır gözlemeler ile yapabilirsiniz. Öğleden sonra ise acıkınca aşağıda şelale üzerinde taze alabalık yeme imkanlarınız oluyor.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.