Dünyanın en az nüfusa sahip 5 ülkesi

Dünyanın en az nüfusa sahip 5 ülkesi

Huzurlu bir tatil yapmanın en kolay yolu, seçilen ülkenin kalabalık olmamasıdır. Bazı kimseler yalnızlığı sever. Bu anlamda sizler için Dünya’nın en az nüfusa sahip 5 ülkesi hakkında bilgi vermek istedik.

Avrupa’nın göbeğinde sessiz bir tatil yapmak ne kadar imkansız ise bilinmeyen ülkelerin sessizliğinde huzur dolu tatil yapmak da o kadar mümkündür.

En Az Nüfusa Sahip 5 Ülke

Aradıklarınız

Dünyadaki ülke sayısını söylemek herhalde biraz zor olur. Büyük Okyanusya’da, Afrika’nın bazı bölgelerinde veya yakınımızda olmasına rağmen tercih edilmediği için Balkanların bazı ülkeleri, nüfus bakımından dünyanın en az nüfusa sahip olan ülkeleridir.

Bu ülkelerin en güzel yönlerinden biri huzur dolu olmaları iken bir diğer özellikleri ise savaşların veya dünyada yaşanan olayların buralarda görünmemesidir. Haliyle huzur ve sessizliğin adresleri de buralardır. Sizin için araştırdığım dünyanın en az nüfusuna sahip 5 ülkesi hakkında vereceğim bilgileri inceleyerek tatil için alternatif olarak değerlendirmenizi sunuyorum.

Palau 

dünyanın en az nüfusa sahip 5 ülkesi

Büyük Okyanusya’nın güneyinde, Yeni Gine’nin kuzeyinde yer alan Palau, 1994 yılına kadar ABD’nin himayesinde olan bir ülke idi. Bu dönemden sonra bağımsız bir ülke olan Palau, 350 adadan oluşmaktadır. Halk arasında “Belau” olarak adlandırılan ülkenin nüfusu 20,902 olarak hesaplanmıştır. Tatil için hem doğal güzellikler bakımından zengin olması hem de kalabalık bir nüfusa sahip olmaması, tatil yapmak adına ideal bir seçim olmasını etkilemektedir.

Okunmalı . Delhi Gezi Rehberi

Vatikan

dünyanın en az nüfusa sahip 5 ülkesi

İtalya’nın Roma şehrinde bulunan, Hıristiyanlık dininin Katolik mezhebinin yönetim merkezi olan Vatikan, dünya ülkelerinde nüfusu en az olan ülkelerden biridir. İnanç turizmi bakımından parlak bir fikir olarak sunulabilecek Vatikan, mimari yapıları ve kendine has gelenek ve kültürü ile tercih edilecek yerlerden biridir.

Okunmalı Avustralya’nın Liman şehri; Brisbane

Nauru

Sakin ve sessiz bir tatil ortamında kalmak isteyenlere önerilebilecek ülkelerden biri de Nauru’dur. Nauru, Güney Pasifik’te yer alan bir ada ülkesidir. Sessizlik arayanlara önerilebilecek ülkenin nüfusu 9,945 olarak kayıtlarda yer almaktadır. İstediğiniz gibi dinlenmek ve tatil yapmak için burayı da tercihleriniz arasına alabilirsiniz.

Okunmalı Asya’da vizesiz seyahat edilebilen yerler

Tuvalu

Büyük Okyanus’ta yer alan Tuvalu, 9 adet mercan adasından oluşan bir ülkedir. Ülke, nüfus bakımından dünya sıralamasında en az nüfusa sahip ülkeler arasında yer almaktadır. Deniz, kum ve güneşin keyfini yakalamak isteyenler için önerebileceğim Tuvalu’nun nüfusu 11.323 kişiden oluşmaktadır.

Okunmalı Keşif Zamanı: Dünyanın En Tuhaf 10 Yeri

San Marino

dünyanın en az nüfusa sahip 5 ülkesi

Avrupa’nın beş mikrodevletinden biri olan San Marino, sessizlik ve huzur arayanlar için önerilebilecek ülkelerden bir diğeridir. Kafa dinlemek ve sessizliğin sesini dinlemek için tercihleriniz arasına alabileceğiniz ülkenin nüfusu  32.382’dir.

Dünyanın keşfedilmeyi bekleyen çok sayıda noktasında sessizliğin sesini dinleyerek keyfinizce bir tatil yapabilirsiniz. Sadece yapmanız gereken tek şey; ülkeler hakkında bilgi sahibi olmak olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.