Estonya’ya Gitmek İçin 9 Neden

Estonya’ya Gitmek İçin 9 Neden

Küçük ve güvenli bir ülke olan Estonya, ucuz ve güzel bir ülke olması sebebiyle son yıllarda turizm açısından büyük bir ilgi görüyor. Yurt dışı gezisi için düşündüğünüz Estonya’yı tercih emeniz için sebepleriniz elbette var.

Avrupa ülkeleri arasında nüfus yoğunluğunun en az olduğu ülkede eğitim ve kültür seviyesinin hayli yüksek olması, teknolojik anlamda oldukça ileride olması sebebiyle bu ülkeyi yerleşmek için tercih edenlerin sayısı da hayli artmış durumda. Öğrencilerin üniversite eğitimi için de son yıllarda çok fazla tercih ettiği yurt dışı gezileri olarak alternatif olan Estonya’ya gitmek için 9 sebebi sizler için belirledik.

Estonya’ya Gitmek İçin 9 Neden

1.Avrupa’nın nüfus yoğunluğu en az olan ülkesi

Estonya, 1.4 milyon nüfusuyla yüz ölçümüne göre en az yoğunluğa sahip Avrupa ülkesi unvanına sahip. Bu da hem yaşarken hem de gezi için gittiğinizde kalabalıktan bunalan biriyseniz çok rahat edeceğiniz anlamına geliyor.

2.Ormanlarla kaplı yemyeşil bir ülke

%5o’si ormanlarla kaplı olan Estonya, gerçekten insana huzur veren yemyeşil bir ülke.

3.Tallinn’s Old Town Meydanı

UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan meydan sizi kraliyet döneminde bir yolculuğa çıkarıyor. Bu meydanda zaman geçirmek size kendinizi çok iyi hissettirecek.

estonya

4.Halk müziği kültürü oldukça geniş

Estonya müzik kültürüne çok önem veriyor. Ülkede müzik adına birçok çalışma ve festivaller düzenlenmekte. Şayet müzikle alakanız varsa bu ülkenin tam size göre olduğunu söyleyebiliriz.

5.Çocukların bilgisayar eğitimine verilen önem çok büyük

Ülkenin eğitim stratejisinde bilgisayar çok önemli bir yere sahip. Çocuklara 7 yaşından itibaren ciddi bir bilgisayar eğitimi veriliyor. Şayet çocuğunuza böyle bir eğitim aldırmak istiyorsanız Estonya’ya yerleşmeyi ciddi ciddi düşünebilirsiniz.

6.Ünlü yazılımların merkezi

Dediğimiz gibi Estonya teknolojiye çok önem veren bir ülke. Skype, hotmail ve daha birçok önemli markanın merkezi bu ülkede bulunuyor.

7.Diğer Avrupa ülkelerine göre daha ucuz

Avrupa’daki birçok ülkeden daha ucuz olması sebebiyle öğrenim görmek ve gezmek için çok cazip bir rota olan Estonya, yaşamak için de imkanların oldukça uygun olduğu bir ülke.

estonya

8.Gece hayatı oldukça hareketli

Estonya, gece hayatın sevenler için de oldukça eğlenceli ve çekici imkanlar sunuyor. Ülkede bulunan birçok kaliteli gece kulübü, çılgınca eğlenmek için sıkça tercih ediliyor.

9.Hayvanlara verilen değer çok fazla

Ülkede hayvanlara çok büyük değer veriliyor ve hayvan hakları çok katı kurallarla korunuyor. Eğer çocuğunuzun hayvan sever biri olarak yetişmesini istiyorsanız Estonya tam da aradığını ülke olabilir.

Estonya’ya Uçak Bileti

Estonya’ya hava yolu ile gitmek en rahat ulaşım. Bu anlamda ülkemizden Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya’dan direk uçuşlar söz konusu. Kıbrıs üzerinden de Lefkoşa’dan Estonya’ya uçabilirsiniz. Bilet fiyatları da yaklaşık 6 bin 500 TL ile başlıyor. İleri tarihli erken rezervasyon uçak bileti ile daha uygun fiyatlara almanız da mümkün.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.