Günbatımı Plajı Nerede? Nasıl Gidilir?

Günbatımı Plajı Nerede? Nasıl Gidilir?

Turgutreis’e münhasır olan Günbatımı Plajı Bodrum’un eşsiz güzelliklerini bizlere sunan diğer plajlardan biri. Burası özellikle hafta sonları çok tercih edilen bir plaj. Zira Bodrum Yarımadası olarak nitelendirilen bölgenin en güzel plajı olarak nitelendirilmektedir. Bölgenin en güzel gün batımına ortak olduğu için buraya günbatımı denilmektedir.

Bodrum Turgutreis’teki Günbatımı Plajı adından da anlaşılacağı üzere gün batımlarının güzelliği nedeniyle bu ismi almıştır. Hafta sonları denize girmek için en ideal yerlerden olan plaj halka açıktır. Plajın uzunluğu yaklaşık 150 metredir ve Ege ile Akdeniz’in birleştiği kısım olarak nitelendirilir.

Okunmalı : Bodrum Barlar Sokağı

Turgut Reis Yol Boyunca Plajlara Sahip

Bodrum’dan hareketle Turgutreis’e uzanan yaklaşık 5-6 km yol üzerinde irili ufaklı bir çok plajı görebilirsiniz. Denize girip serinlemek adına tamamen size kalmış bir tercih olsa da en iyi gün batımlarından birinin hikayesini yazabilirsiniz. Fakat gün batımını burada her bölgede en güzel haliyle izleyebiliyorsunuz. Plajın en çekici tarafı da bu zaten.

günbatımı plajı

Okunmalı  Bodrum Gümbet Tatili ve Gezilecek Yerleri

Akşam Saatlerinde Yürüyüş Günbatımı Plajında

Günbatımı Plajı sadece denizi ile görülmesi gereken bir yer değildir. Burada özelikle akşam saatlerinden sonra nemin olmaması ve hava sıcaklığının da en uygun derecelerde olması nedeniyle Temmuz ve ağustos aylarında dahi yürüyüş yapma imkanı veriyor. Turgut Reis ve etrafı ile plajlarını barındıran bölgelerde saatlerce yürüyüş yapmak sizlere iyi gelecektir.

Okunmalı  Gümüşlük Halk Plajı Nerede Ücreti Ne Kadar Nasıl Gidilir?

gün batımı plajıDenizi ve sahili bazı kişiler için çok önemli etkenler olabiliyor. Bu anlamda özellikle kum sahil arayanlar için bulunamaz yerlerden. Denizin içine bile girmiş olsanız bir çok yer kum olduğu için size deniz keyfini daha iyi yaşatma imkanı sunuyor. Ayrıca denizin güzelliği, hemen derinleşmemesi ve suyun sıcaklığı da en ideal ölçülerde diyebiliriz.

Günbatımı Plajı’na GPS ve haritalardan faydalanarak gitmek için buradan bağlanabilirsiniz.

Bodrum sizlere onlarca koy, sahil ve plaj ile deniz zevkinizi en son demine kadar bulmanıza olanak sağlayan bir tatil sunuyor. Tatilinizi bir bölgede yapıyor olsanız dahi günübirlik geziler ile farklı koylarda, sahillerde ve plajlarda denize girebilirsiniz.

Okunmalı : Bodrum Gezilecek Yerler Listesi

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.