Harbin Gezilecek Yerler, Konaklama, Ulaşım

Harbin Gezilecek Yerler, Konaklama, Ulaşım

Buz sanatının yoğun ilgisinin toplandığı Harbin gezilecek yerler listesinin başında buradaki buz festivali gelmektedir. Her yıl düzenlenen Harbin Buz ve Kar Festivali için Harbin’e milyonlarca kişi akın eder. Zira bölge 11 milyon nüfusa sahip bir kenttir.

11 milyondan fazla kişinin yaşadığı Harbin her yıl Buz ve Kar Festivaline ev sahipliği yapmaktadır. Bu sebeple özellikle kış aylarında buraya ziyaretçi akın eder. Festival bir ay sürerken burada yapılan buzdan heykeller ve diğer devasa eserler ilgi çekmektedir. Bu sebeple Harbin uçak bileti Ankara ve İstanbul üzerinden direkt olarak bulunabilmektedir. Öyle ki yurt dışı gezileri farklı destinasyonları ile ilgi odağı olmaktadır. Yurt içi gezilecek yerler kadar uluslararası arenada muhteşem gezi destinasyonları bulunmaktadır.

Harbin Çin’in en soğuk bölgesinde yer alır. Bu sebeple Buz ve Kar Festivali burada düzenlenmektedir. Heilongjang eyaletinin başkenti olan Harbin devasa buz tasarımlara ev sahipliği yapmaktadır. Bu sayede bir ay süren sergilere milyonlarca kişi gelmektedir.

Harbin Gezilecek Yerler, Konaklama, Ulaşım

Harbin Gezilecek Yerler, Konaklama, Ulaşım

Harbin  Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Çin’in Kuzey Doğusunda Helongjang başkenti Harbin -35 derecede bulunan eserleri sergileyen bölgedir. Zira burada 120 binden fazla metre küp buz kullanılarak eserler yaratılmaktadır. Bu sebeple Harbin gezilecek yerler listesinin ilk sırasında yer almaktadır.

İlki 1985 yılında yapılan festival her yıl yeniden yapılmaktadır. Bu anlamda farklı etkinliklerde burada yapılmaktadır. Bu etkinlikler şunlardır;

 • Yabuli Dağında Kayak
 • Zhaolin Bahçesinde buz Feneri sergisi
 • Songhua Nehrinde Kulaç atma

Festival bölgede Sonhua Nehri kenarında yapılır. Buzların rengarenk ışıklandırması ile muhteşem görsel efektler burada fotoğraf karelerine yansıyan güzellikler olmaktadır.

Harbin Gezilecek Yerler, Konaklama, Ulaşım

Harbin Gezilecek Yerler, Konaklama, Ulaşım

Harbin Konaklama İmkanları

Festival kapsamında buraya gidecekseniz önceden rezervasyon önemlidir. Bu sayede geziniz çok daha ekonomik olacaktır. Her bütçeye uygun konaklamalar mümkündür. Butik otel ve küçük pansiyonlar en ekonomik konaklama olanakları sağlayan yerlerdir. Bunun yanında en lüks oteller ile buralarda kalınabilir.

En iyi otellerden biri olarak China Odyssey Tour görülmektedir. Beş yıldızlı bir otel arayışınız bulunuyorsa alternatif olarak Shangri La Hotel listenize almanız gereken yer olacaktır. Daha çok üç ve dört yıldızlı oteller burada bulunmaktadır. Otellerin hepsi temiz ve konforludur. Bunun yanında soğuk bir yer olduğu için sıcak oteller olmaktadır.

Harbin Gezilecek Yerler, Konaklama, Ulaşım

Harbin Gezilecek Yerler, Konaklama, Ulaşım

Harbin konaklama tercihleri arasında yer alan küçük pansiyonlar daha çok aile işletmeleridir. Ancak çok temiz konaklama adreslerini oluşturmaktadır. Erken rezervasyonlarda paket tatil alınabilir. Bu sayede en uygun Harbin uçak bileti alınabilmektedir.

Harbin’de Yeme İçme Mekanları

Harbin gezisinde yeme içme mekanları ile buraya ait lezzetler ilginizi çekecek unsurlardır. Ancak Çin’deki yemek kültürünün ne anlama geldiği bilinmesi gerekir. Zira çok farklıdır. Üstelik istemediğiniz bir yemeğin tadına burada bakabilme sorunlarınız olabilir. Ancak tanınan mutfaklarda burada yer almaktadır. Mcdonalds ile hamburger bunlardan sadece biridir. Böylelikle Harbin yemek yeme yerleri başlıca şunlardır;

Harbin Gezilecek Yerler, Konaklama, Ulaşım

Harbin Gezilecek Yerler, Konaklama, Ulaşım

 • Pizza Hut
 • Golden Hans
 • MaoMao XunRou DaBing
 • Harbin DongFang JiaoZi Wang
 • DongFang JiaoZi Wang
 • Harbin Man Tang Hong
 • LaoChang ChunBing
 • LaoChang ChunBing
 • McDonalds

Harbin’de Gezilecek Yerler

Kayak, kızak ve buz pateni etkinliklerinin yoğun olarak yapıldığı Harbin Çin’in Kuzey kesimindedir. Kış memleketi olarak görülür. Bu sebeple kayak burası için önemlidir. Bölge aynı zamanda Rus hissiyatı veren bir yerdir. Harbin gezilecek yerler listesi şu şekildedir;

Harbin Gezilecek Yerler, Konaklama, Ulaşım

Harbin Gezilecek Yerler, Konaklama, Ulaşım

 • Sun Island – Rahatlatıcı Park ve Kar Heykel Sergi Alanı
 • Yabuli Kayak Merkezi – Harbin’deki En Büyük ve En Profesyonel Kayak Merkezi
 • Harbin Ice & Snow World – Harbin Ice & Snow Festivalinin Ana Mekanı

Buradaki festival tarihi Aralık başından Şubat sonuna kadar sürmektedir. Festivalin resmi tarihi ise 5 Ocaktır. Burada yapılan ve tasarlanan eserler muhteşem etkiler verir. Buzdan yapılan bloklar, kale, kule ve güzel binalar bulunmaktadır. Çarpıcı heykeller renkli ışıklar ile sergilenmektedir.

Harbin’de Ulaşım İmkanları

Harbin Çin ile dünya turizmi açısından önemli bir şehirdir. Bu sebeple buraya dünyanın her yerinden uçuşlar yapılmaktadır. Bunlardan Harbin uçak bileti ile direkt uçuş yapabileceğiniz bir ülkede Türkiye olmaktadır.

Harbin şehir merkezinde demiryolu ve karayolu kullanılmaktadır. Gezilerinizde taksi kiralayabilirsiniz. Buraya uçuşlarda adres Harbin Taiping Uluslararası Havalimanı olmaktadır. Çinin Kuzey doğudaki havalimanı bölgenin en büyük ikinci havaalanıdır. Ancak bölgede yaklaşık 70 havaalanı bulunur. Harbin Taiping Havalimanı şehir merkezine 35 km uzaklıktadır. Yaklaşık 60 dakikalık bir solculuk süresi bulunur.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.