Hobbit Evleri Nerede Var?  Konaklama, Giriş Ücretleri

Hobbit Evleri Nerede Var?  Konaklama, Giriş Ücretleri

Zamanla insanlar doğal yaşam alanlarına merak salarken son zamanlarda popüler olan Hobbit Evleri Nerede var, ne kadar sorusuna yanıtlar aranmaktadır.  Filmler ile insan benzeri küçük kahramanlar ile ünlenen hobbit’lerin yaşadığı evlerin örnek alınarak yapıldığı Hobbit Evleri Türkiye’de nerede var diğer sorulardan sadece biri olmaktadır.

Doğal bir ortamda olması ile çekici bir hal alan hobbit’ler film karakteri ile kendisine uluslararası alanda ün yaparken Türkiye’de de hobbit evleri nerede var merak edilen başlıca gezi yerlerinden biri olmaktadır. Zira günübirlik geziler ile dahi burası gezilebilmektedir. Bu anlamda merak edilen diğer husus Hobbit Evleri giriş ücreti ne kadar olmaktadır.

Hobbit Evleri Ormanya da mı?

Türkiye’de Hobbit evleri Kocaeli sınırlarında yer alan ve kapıları dünyaya açılan Ormanya Doğal Yaşam Parkı içerisinde yer almaktadır. Eşme’de Uzuntarla ile Kocaeli’de bulunan diğer adı Hobbit Evleri olan bölüm 4 bin dönümlük büyük bir yerde konumlanmıştır. Bu sayede Ormanya Yaşam Parkı dünyanın dördüncü Avrupa’nın ise en büyük doğal yaşam alanı olarak kayıtlara geçmiştir. Bu sebeple aramalarda Hobbit evleri İzmit, Kocaeli yakınında olarak yapılmaktadır. Sosyal medyada sürekli karşımıza çıkması nedeniyle kişiler Hobbit evleri Ormanya da mı? Merakı içerisine girmektedir. Zira reklamları ile görüntüleri burayı çekici kılmaktadır.

Hobbit Evleri Nerede Var?

Hobbit Evleri Nerede Var?

Aslında Kocaeli Ormanya’da doğal yaşam amacıyla buradaki hayvanlar koruma altına alınmıştır. Geziler öncesi kişiler planlamasını yapmak için Hobbit Evlerinde Kalınıyor mu? Sorusuna yanıt aramaktadır. Zira doğal alan ile göz alıcı bir çekiciliğe sahiptir. Bu aşamada özellikle turistik bir bölge olarak kullanılmaktadır.

Sosyal medya ve ulusal kanallarda kendisine yer bulması nedeniyle çok merak ediliyor olması Hobbit evleri Türkiye’de nerede var sorularına neden olmaktadır. Kocaeli ile Ormanya markası olan evler ile merak edilen bir diğer husus ise Ormanya Hobbit Evleri Nerede var olmaktadır. Ormanya Hobbit Evleri Türkiye’de Eşme, Uzuntarla ve Kocaeli ilçesi sınırları içerisinde yer olmaktadır.

Hobbit Evleri Nerede Var?

Hobbit Evleri Nerede Var?

Hobbit Evleri Ne Kadar?

İlgi çekici özelliği ile doğal yaşama birebir tanık olabilmek için Hobbit Evleri Konaklama yakından merak edilmektedir. Dilerseniz burayı günübirlik geziler ile tanıma imkanı bulurken gecelik ve daha uzun süreler konaklama imkanınızda bulunmaktadır. Hobbit Evleri Sapanca bu aşamada ön plana çıkmaktadır. Hobbit evleri iki kişilik olarak tasarlanmıştır. Maksimum üçüncü kişi konaklayabilir. Bu anlamda hobbit evleri konaklama ücreti hafta içi ve hafta sonu değişiklik gösterir. Bununla birlikte özel günler ve tatil günlerinde de fiyatlar farklı tarifeler ile uygulanmaktadır. Böylelikle hafta içi hobbit evlerinde konaklama ücreti 1000 TL olurken hafta sonları ile özel günlerde 1250 TL olarak alınmaktadır.

Hobbit evleri konaklama ücreti kahvaltı hariç olarak alınmaktadır. Bu konaklama ile kahvaltı yapmak isterseniz ayrıca kişi başı 75 TL ödemeniz gerekir. Hobbit Evleri Sapanca yakınında aramanız varsa adres Çömlekçi sokak, No. 17, Sapanca olmaktadır. İletişim için 0 850 304 88 93 numaralı hat kullanılabilir. Ormanya Hobbit Evleri Nerede? Sorusuna yanıt GPS ile konum üzerinden bulunabilmektedir.

Hobbit Evleri Nerede Var?

Hobbit Evleri Nerede Var?

Gezi planlaması yaparken bulunduğunuz bölge ve geziyi yapacağınız alan önemli olur. Bu sebeple Hobbit evleri Nilüfer Bursa yakınında yapılan aramalardan bir tanesidir. Bursa’da gezi yapmak isteyenler için sorulmaktadır. Farklı şirketler ile farklı bir yapıya bürünen Hobbit evleri Türkiye’de farklı bölgelerde bulunmaktadır. Böylelikle Türkiye’de bulunun hobbit evleri ve benzerlik gösteren yerler listesi şu şekildedir;

 • Olympos Toprak Evleri
 • Maki İnn Çıralı
 • Hobbit Köyü (Kumluca Antalya)
 • İznik Taş Mahal Hobbit Evleri
 • Ormanya Hobbit Evleri
 • Gürsu Adranalin Park
 • Darıca Belediyesi Hobbit Evleri
 • Sivas Hobbit Evleri

İlgi çekici özelliği ile çocukların özellikle buraları görmek istemesi aile ebeveynlerini de doğal olarak araştırma yapmaya yöneltmektedir. Bu sebeple Hobbit Evleri Çorlu, Tekirdağ yakınında ve Bursa Hobbit Evleri Nerede yapılan araştırmalardan sadece biridir. Farklı tarz ve tasarımları ile çocukların ilgi odağı olan Hobbit Evleri bulunduğunuz bölgeye yakın olması halinde günlük olarak görülebilir. Böylelikle çocuklarınızı mutlu edebilirsiniz.

Hobbit Evleri Nerede Var?

Hobbit Evleri Nerede Var?

Ormanya Hobbit Evleri Fiyat

Gezi planlaması öncesi yapılan araştırmalar ile bütçenizi ayarlamak istemeniz gayet doğal. Bu anlamda farklı bölgelerde farklı ücretler ile buralar gezilebilmektedir. Ancak en çok merak edilen Ormanya Hobbit Evleri Fiyat ve konaklama ücretleri olmaktadır. Ormanya Hobbit evleri Giriş ücreti bulunmamaktadır. Ancak burada otopark ücreti olarak cüzi miktarların tahsil edilmesi söz konusu olur. Ormanya Hobbit Evleri gezi saatleri 09:00 ile 20:00 arasında olmaktadır. Ancak Pazartesi günleri kapalıdır.

Geziniz esnasında özellikle sizlerin merak edeceği ve çocuklarınızın görmek isteyeceği Ormanya Doğal Yaşam Parkı içerisinde olan yerler ise şunlardır.

 • Hayvanat Bahçesi
 • Botanik Yolu
 • Vahşi Yaşam Alanı
 • Doğa Eğlence Alanları
 • Yaban Hayat Rehabilitasyon Merkezi
 • Tatil Destinasyonları (6 bölüm)
Hobbit Evleri Nerede Var?

Hobbit Evleri Nerede Var?

Hobbit evleri gezinizde özellikle Ormanya Doğal Yaşam Parkındaysanız burada yaklaşık 80 farklı canlıyı görebilirsiniz. Sürüngenlerden, kanatlı ve memeli hayvanlara kadar hayvanat bahçesinde farklı yerleri görmeniz mümkün olmaktadır.

Ormanya ile kalabalık gezi gruplarına ev sahipliği yapacak çardaklarda piknik yapabilirsiniz. Ancak burada mangal yakmak yasaktır. Yine de tüplü ocaklarda yemek ve çay gibi ihtiyacınızı karşılayabiliyorsunuz. Burası özellikle hafta sonları yoğun ve kalabalık olmaktadır. Bu sebeple otopark sorunu yaşanabilmesi mümkündür. Bununla birlikte Ormanya Doğal Yaşam Parkı kamp yapma imkanları sağlamaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.