İpekkum Plajı – Menderes ve Gümüldür’ün Meşhur Plajı

İpekkum Plajı – Menderes ve Gümüldür’ün Meşhur Plajı

İzmir’in geçmişten günümüze kadar en tanınmış ve güzel plajlarından biridir ipekkum Plajı. Özellikle burada denize girmek için can atan tatil severler vardır. Bunlardan birisi de siz olabilirisiniz.

Gümüldere bölgesinde yer alan ipekkum plajı denizin en güzel anlarını sizlere yaşatacak kadar berrak ve temiz. Burada denizin de kum olması sizi su zevkinizi artıracak etken. Özellikle bölgenin gözbebeği haline gelen plaja komşu Kolophon, Notion ve Klaros Antik kenti yaşayanları da buranın güzelliğini binlerce doyasıya yaşayan medeniyetler.

İpekkum Plajı Nerede?

Çok güzel bir deniz manzarasına şahitlik yapacağınız İpekkum Plajı İzmir’in Gümüldere Menderes ilçesinin mahallesi konumundadır.  Burada özellikle yazlıkçılar ikamet eder ve bu yüzden popülerliği artmıştır. Tatil bölgesi olması burada bir çok turistik hizmetin verilmesine neden olmuştur. İpekkum Plajı Konaklama hizmetleri de daha çok pansiyonlar ile verilmektedir. Bu yüzden Gümüldür otelleri genellikle uygun fiyatlı otellerdir.” Tatil boyunca plajda ihtiyacınız olacak duşlar, tuvaletler, soyunma kabinleri ve market burada bulunuyor.

Plaja gitmek isteyen kişiler özel araçları dışında toplu taşıma hizmetinden de 986 ve 776 numaralı otobüs hatları ile faydalanabiliyor. İzmir’den geleceklerin mesafesi yaklaşık 50 km. Menderes ilçesinden gelenler 28 km olup Seferihisar uzaklığı da 30 kilometredir.

Menderes İlçesinin Plajları

İpekkum plajı bölgenin tek denize girebileceğiniz bir yer değil. Ege Denizi’ne kıyısı olan Menderes’te farklı hazlar alabileceğiniz sahil şeridi de bulunuyor. Burada bulunan diğer plajlar;

ipekkum plajı
  • Gümüldür Plajı
  • Gümüldür Orta Mahalle Plajı
  • Ürkmez Akvaryum Plajı
  • Ahmetbeyli Plajı
  • Kalemlik Plajı
  • Kalemlik Orman Kampı

İpekkum Plajının Özelliği

Çocuklu ailelerin çok derin olmaması nedeniyle tercih ettiği plajı’nın deniz seviyesi derin değil. Bu yüzden yüzme bilmeyen insanlarda da buraya daha yatkın oluyor. Denizin temizliği önemli. Burası da oldukça temiz ve berrak. Sahilde ihtiyacınız olan şezlong ve şemsiye kiralamanın bedeli de ekonomik diyebileceğimiz ücretlerden. Bu özellikler nedeniyle yıllardır aynı yere tatile gelen ve denize girenleri görmek mümkün. Hafta sonu günübirlik geziler yapıldığı için kalabalık oluyor. Ancak hafta içleri çok daha rahat bir tatil yapma imkanına sahip oluyorsunuz.

İpekkum Plajında Gece Hayatı

Tatilde gece hayatı arayanlar için uygun bir adres olduğunu söylemek mümkün değil. Çok sakin bir yer. Sadece dinlence amaçlı gelinebilir. Burada ve yakın bölgede sizler için hareketli gece eğlencesi yaşayabileceğiniz mekanlar yok. Ayrıca gezi yapabileceğiniz önemli bir çarşısı da yok. Bu sebeple sadece deniz turizmi için ipekkum plajı tercih edilebilir.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.