1. Anasayfa
 2. İstanbul

İstanbul Konaklama İmkanları – Nerelerde Kalınır?

İstanbul Konaklama İmkanları – Nerelerde Kalınır?
İstanbul Konaklama İmkanları
0

Uluslararası öneme sahip olması nedeniyle buraya gelenler İstanbul konaklama imkanları hakkında araştırmalar yapmaktadır. İstanbul çok geniş bir alanda kendisine yer bulmaktadır. Her yıl milyonlarca kişi ziyarete gelirken aynı zamanda burada konaklama ihtiyacı hissetmektedir. Bu sebeple istanbul’un birçok alanı ve bölgesinde sayısız konaklama otelleri, pansiyonlar bulunmaktadır.

İstanbul’a dünyanın her bir yerinden gelinebilir. Bu aşamada önemli olan hususlardan biri en uygun İstanbul uçak bileti olmaktadır. Bölgesel açıdan erken rezervasyonla alacağınız biletler böylelikle bütçenize dost olmaktadır. Geziniz sırasında en önemli hususlardan bir diğeri de konaklamadır. İstanbul konaklama imkanları her bütçeye hitap eden özellikleri ile rahat bir tatil olanağı sağlamaktadır. İstanbul’da hangi semtte kalınır sorusuna yanıt arayanlar için çok geniş bir cevap listeli çıkarılabilir. Ancak kendinizi özel hissettirecek yerleri bulunmaktadır. Aynı zamanda İstanbul’da turist olarak nerede kalınır sorusunun da yanıtı böylelikle verilmiş olacaktır.

İstanbul Konaklama İmkanları
İstanbul Konaklama İmkanları

İstanbul gezilecek yerler açısından bölgeyi rahatlıkla gezebilmeniz için İstanbul konaklama imkanları adresiniz değişiklik göstermektedir. İstanbul çok geniş bir alana kurulmuştur. Ancak mutlaka görülmesi gereken yerler bulunmaktadır. Buralara kolay ulaşım açısından konaklamada tercih edeceğiniz başlıca semtler şu şekildedir;

 • Maslak
 • Taksim
 • Beşiktaş
 • Eminönü
 • Levent
 • Galata
 • Kadıköy

Bu semtlerde en küçük pansiyonlardan yıldızlı otellere kadar bir dizi konaklama imkanı bulunur. Anadolu ve Avrupa yakası gezilecek yerlerin adresidir. Böylelikle buralara bu semtler yakın olması nedeniyle ulaşım kolay sağlanabilmektedir.

Tarihi ve doğal zenginliklerin bir arada yaşadığı muhteşem bir kenttir İstanbul. Öyle ki tüm dünyada ilgi gören bir yer özelliği taşır. Zira onlarca medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu sebeple onlarca medeniyetin izleri burada görülmektedir.

İstanbul’da ucuz konaklama nerede yapılır araştırması yapanların adresi yine internettir. Daha çok butik otel tarzı yerlerde bütçenize uygun yerler bulunabilir. Hatta pansiyon tercih edilmesi halinde en ucuz istanbul konaklama hizmeti alınabilir.

İstanbul Konaklama İmkanları
İstanbul Konaklama İmkanları

İstanbul’da Yeme İçme Mekanları

Gezi rotanızda bulunan İstanbul aynı zamanda yeme içme mekanları göz doldurmaktadır. Onlarca medeniyetin harmanlanarak günümüze kadar gelen yemek kültürü burada izlerini gösterir. Özellikle geziniz esnasında sokak yemeği kültürü ön plana çıkmaktadır. Deniz kenarı ile balık ekmek bölgede en çok tercih edilen mekanları barındırır. İstanbul konaklama imkanları ile burada yeme içme mekanlarını yakından keşfetme olanakları bulunmaktadır.

Farklı kültürler ile tüm dünya medeniyetlerini bir araya getirmeyi başaran bir şehirdir İstanbul. Bu sebeple her medeniyetin yemek kültürüne burada ulaşmak mümkün olmaktadır. Zira geçmiş tarihi ile burada yaşayan medeniyetlerin harmanlanarak yemek kültürü oluşmuştur. Geziler esnasında en çok rağbet gören sokak yemekleri ve kültürü olmaktadır. Böylelikle İstanbul yeme içme mekanlarında başlıca yiyeceğiniz yemekler şunlardır.

 • Sandviç
 • Kebap
 • Lahmacun
 • Döner
 • Tost
 • Pizza
 • Hamburger
 • Simit

İstanbul gezileriniz öncesi kahvaltı önemlidir. Bu aşamada konaklama otelleri başlıca kahvaltının adresidir. Ancak denize nazır manzaralar ile muhteşem bir kahvaltı yapma olanaklarınız bulunmaktadır. Şehrin dört bir yanı denizlerle çevrilidir. Deniz kokusu eşliğinde tarihe tanıklık edeceğiniz mekanlar size açık büfe kahvaltı olanakları sağlamaktadır. İstanbul’da yeme içme mekanları daha çok boğazda ve deniz kenarında kendisine yer bulmaktadır.

İstanbul Konaklama İmkanları
İstanbul Konaklama İmkanları

İstanbul’da Gezilecek Yerler

Alışveriş mekanları, gezilecek yerler ve tarihi dokusu ile İstanbul muhteşem bir şehirdir. Birçok medeniyetin izlerini bir arada görebileceğiniz nadide şehirlerdendir. Bu anlamda tarihi dokusu ve kültürel yapısı sizleri derinden etkileyecek özelliklere sahiptir.

Geçmişinde Roma İmparatorluğu ile Bizans’ın izleri halen görülmektedir. Tarihi mekanları görmek isteyenler için bu aşamada çok zengin bir bölgeyi oluşturmaktadır. Bunun yanında doğal güzellikleri ile İstanbul bir başkenttir. Zira birçok medeniyetin başkenti olma özelliği bulunmaktadır. Kültürel açıdan varlıkları ile halen dünya görülmesi gerekenler yerler açısından listenin ilk sıralarında yer almaktadır. Böylelikle İstanbul’da gezilecek yerler başlıca şunlardır;

 • Topkapı Sarayı
 • Sultanahmet Camii
 • Ayasofya
 • Üsküdar
 • Pierre Loti Tepesi
 • Kapalı Çarşı
 • Galata Kulesi
 • Adalar
 • Dolmabahçe Sarayı
 • Ortaköy Camii
 • Çamlıca Tepesi
 • Beyoğlu
İstanbul Konaklama İmkanları
İstanbul Konaklama İmkanları

İstanbul hatıralarınızı zenginleştirebileceğiniz bir destinasyondur. Burada tarihe tanıklık ederken dört bir yanı denizlerle çevrili bir kenti içinize çekersiniz. Özellikle geziniz için yeterli zaman olması gerekir. Zira çok geniş alana yayılan gezi yerleri ile sayısız gezilecek yerler size zamansal olarak yetmeyecektir. Dünya ülkeleri açısından günübirlik geziler yapabileceğiniz bir yer olmaktadır. Bu anlamda en ucuz İstanbul uçak bileti ile buraya her ülkeden uçulabilmektedir.

İstanbul’da özellikle Ayasofya ve Topkapı Sarayı gezilecek yerler açısından çok büyük önem taşır. Osmanlı İmparatorluğuna yaklaşık 400 yıl ev sahipliği yapan Topkapı Sarayı günümüzde müze olarak hizmet vermektedir. Bu sebeple Osmanlı hanedanı açısından müthiş eserler sergilenmektedir. Boğaza nazır manzarası ile doğal güzellikleri bir arada işleyen Topkapı Sarayı İstanbul’da mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.

Kültürler açısından önemi ile bir diğer önemli yeri Ayasofya oluşturmaktadır. Doğu Roma İmparatorluğu ile yaklaşık 10 yılda inşa edilen Ayasofya günümüzde camii olarak ibadetlere açılmıştır. Bunun yanında dünyanın en büyük katedrali olma özelliği bulunmaktadır.

İstanbul Konaklama İmkanları
İstanbul Konaklama İmkanları

İstanbul Ulaşım İmkanları

Avrupa ile Anadolu yakasında gezilecek yerleri bulunan İstanbul ulaşım imkanları ile çok gelişmiştir. Bu anlamda gezinizde toplu ulaşım araçları kullanılabilmektedir. Bölgede özellikle karayolu ile taşımacılık ön planda yer alır. En uygun İstanbul uçak bileti alarak buraya gezinizi planlayabilirsiniz. Planlamada ise gezi listesi, konaklama ve yeme içme imkanları ile mekanlar önemli olmaktadır. Bu planın en iyi organizasyonu ise ulaşım sayesinde olur.

Toplu geziler ile buradaki tarihe tanıklık etmeniz mümkündür. Ancak ekonominiz ile bütçenize dost bir gezi için şehir içi ulaşımında toplu ulaşım araçları kullanılmaktadır. Özellikle burada Otobüs, minibüs ve metrobüs sizlere kolaylık sağlar. Bununla birlikte Metro, tramvay ve feribotla İstanbul’la ulaşım mümkündür. Toplu ulaşımlar için İstanbul Kart kullanılmaktadır. Yerli ve yabancı turistler satış noktalarından bu kartı temin ederek istedikleri yere yolculuk yapabilmektedir. Şehir içinde toplu ulaşım araçları sabah 06:00 ile 24:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Trafik açısından çok yoğun bir yer olan İstanbul, gezilerinizde planlama ile daha rahat bir ulaşım imkanı sağlayabilir. Bu anlamda gezinizin olduğu bölgede konaklama önemli olur. Bu sayede gezilecek yerler arasındaki zamansal sorununuz ortadan kalkmış olacaktır.

İstanbul’da kalınacak ucuz yerler daha çok turizme uzak olan noktalardır. Arka sokaklar ile arka mahallelerdeki oteller ve pansiyonlar sizlere daha ucuz konaklama imkanı verecektir. Bölgeye geldikten sonra İstanbul’da kalacak yeri olmayanlar için Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere ilçe belediyeleri yardımcı olmaktadır. İstanbul’da kalınacak misafirhaneler daha çok belediyelere ait olan kuruluşlardır. Hatta İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul’da kalacak yeri olmayan öğrenciler için yurtlar yapmaktadır. Hatta daha ötesinde otel kiralama yoluyla öğrenciler için kalınacak yer imkanları sağlamaktadır.

Gezisini arkadaşı ve dostuyla yapanlar yine verimli bir gezi için konaklama ihtiyacı duymaktadır. Hatta buraya gelenler İstanbul’da sevgiliyle kalınacak yerler arayışına girmektedir. Çok geniş bir konaklama hizmeti imkanı bulunan şehirde sayısız otel, pansiyon bulunmaktadır. Hatta uzun süreli konaklamalar için İstanbul günübirlik ev bulunabilmektedir.

Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.

Yazarın Profili

Your email address will not be published. Required fields are marked *