İzmir Neden Seyahat Listenizde Mutlaka Olmalı?

İzmir Neden Seyahat Listenizde Mutlaka Olmalı?

İzmir, görülmesi gereken doğal güzellikleri, tarihi yerleri ve tatil beldeleri ile ülkenin en popüler kentlerinden biridir. Dolayısıyla seyahat etmek istediğinizde rotanızı mutlaka bu kente de çevirmelisiniz. Neden İzmir’in seyahat listenizde yer alması gerektiğini ise hemen aktaralım!

  • Kemeraltı Çarşısı

Tarihi Kemeraltı Çarşısı, bir tam gününüzü rahatlıkla ayırabileceğiniz bir alışveriş merkezidir. Hiçbir yerde bulamayacağınız antika eşyalardan hediyeliklere kadar çok sayıda farklı ürünün satıldığı bu çarşı, turistlerin uğrak mekanlarından biridir. Geçmişi ise 2400 yıldan daha fazla ve dolayısıyla bu çarşıyı gezerken kendinizi bir anda yüzyıllar öncesinde hissedebiliyorsunuz. Bu özel çarşıyı görmek, İzmir’e seyahat etmeniz için tek başına yeterli bir neden olabilir. Bu arada çarşının sabah saat 08:00’dan 22:00’a kadar gezilebildiğini de eklemek gerekir.

  • Bozdağ Kayak Merkezi

Kış mevsiminde seyahat etmek isteyenler için önerimiz ise mutlaka Bozdağ Kayak Merkezi’ne gitmesi olacak. Ödemiş ilçesi sınırlarında yer alan bu özel bölgede kayak yapmanın keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Üstelik çok güzel bir coğrafya olmasına karşın çok fazla bilinen bir yer de değil.

Bu nedenle, kalabalıktan uzak bir kış tatili yapmak isteyenler tercihini Bozdağ yönünde kullanıyor. Özellikle Şubat ayında seyahat ederseniz bölgede düzenlenen Dağcılık Şenliklerine katılma fırsatınız da olur. Şubat ayından önce Pegasus’tan uçak bileti al diyerek sizlere en uygun fiyatla İzmir’e seyahat etmenin tüyosunu da aktaralım.

  • Alaçatı

İzmir’in en güzel tatil beldelerinden biri kuşkusuz Alaçatı’dır. Kendine has bir atmosferi olan Alaçatı, günlerce kalsanız bile asla doyamayacağınız kadar güzel bir bölgedir. Aynı zamanda doğal alanları ve eşsiz sahiliyle de görenleri mest etmeyi başarıyor. Eskiden çok küçük bir sahil kasabası olan Alaçatı o kadar çok beğenildi ve ziyaret edilmeye başlandı ki günümüzde Türkiye’nin en çok tercih edilen tatil beldelerinden biri olmayı başardı. Ancak Alaçatı’da müze ya da arkeolojik bir alan olmadığını da ekleyelim. Sakin ve huzurlu bir tatil yapmak isteyenler için ideal bir seçenektir.

  • Şirince

Adı gibi şirin bir belde olan Şirince, yurt dışından dahi misafir ağırlayan bir bölgedir. Şaraplarıyla ünlü olan Şirince’de gezebileceğiniz çok sayıda yer olduğunu da eklemek gerekir. Özellikle kıyamet kehanetleri, Şirince’yi dünya çapında ünlü bir bölge haline getirdi. Dolayısıyla söz konusu kehanetlerden sonra merak ederek Şirince’ye seyahat edenlerin sayısında muhteşem bir artış yaşandı. Bu da bölgenin daha da gelişmesini sağladı diyebiliriz. Artık Şirince’de çok daha fazla sayıda kafe, restoran, otel gibi alanlar bulunuyor.

  • Efes Antik Kenti

Efes Antik Kenti de dünya genelinden ziyaretçi akınına uğrayan bir arkeolojik alandır. İzmir’e oldukça yakın mesafede yer alan bu antik kenti gezmek, kente seyahat etmeniz için yeterli bir nedene dönüşüyor. Gittiğinizde 127 sütunlu Artemis Tapınağı’nı görme şansını da elde edeceksiniz. Özellikle tarihi yerleri gezmekten hoşlananlar için bölgenin en doğru tercih olduğunun altını çizelim.

  • Etnografya Müzesi

İzmir’de sayılamayacak kadar fazla sayıda müze de bulunuyor. Bunlar arasında en popüler olanı Etnografya Müzesi’dir. Son derece çarpıcı eserlerin sergilendiği müzede uzun süre zaman geçirmek isteyebilirsiniz. Aynı zamanda bu müzeye yakın mesafede olan pek çok farklı müze alanı da bulunuyor. Dolayısıyla sadece müze gezmek için rotasını İzmir’e çevirenler kervanına siz de katılabilirsiniz.

  • Saat Kulesi

İzmir’in simgesi olan Saat Kulesi, gezilecek yerler listenizde mutlaka yer almalıdır. 25 metre uzunluğunda olan kule, heybetli görünümü ve eşsiz mimarisiyle büyüleyici bir güzellik sergiliyor. Aynı zamanda deniz manzarası da Saat Kulesi’nin güzelliğini ikiye katlıyor. Kent merkezinde yer alan Saat Kulesi’nin Tarihi Kemeraltı Çarşısı’na son derece yakın mesafede yer aldığı bilgisini de aktaralım. Aynı gün içerisinde her iki turistik alanı da gezebilir ve zamanınızı gayet verimli bir şekilde geçirebilirsiniz.

  • İzmir’e Ucuz Uçak Bileti Alınabilir!

Bu arada İzmir’e gayet uygun fiyatla uçak bileti alma şansınızın olduğunu belirtelim. Pegasus tarafından sunulan ve gayet makul rakamlardan oluşan İzmir İstanbul uçak bileti sayesinde siz de bu muhteşem kenti doyasıya gezme şansını elde edersiniz. Pegasus internet sitesine tıklayarak uçak bileti fiyatlarına hemen göz atmaya başlayın. Site üzerinden istediğiniz tarihi seçebilir ve size uygun bir seyahat planlaması yapabilirsiniz. Ucuz İzmir uçak bileti fiyatları için Pegasus’tan şaşmayın.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.