Japonya Gezisinde Tasarruf Yapmanın 5 Yolu

Japonya Gezisinde Tasarruf Yapmanın 5 Yolu

Harika yerler keşfetmek için seyahat etme konusunda bir tutkunuz varsa, neden Japonya’ya gitmiyorsunuz? Evet. Japonya gezi mekânları, millî parkları, lüks konumları ve alışveriş merkezleri ile Asya’nın en kültürel ülkelerinden biri.

Japonya gezisi normal şartları pahalıya mâl olabilir. Gelişmiş endüstriyel ekonomi nedeniyle standart yüksek fiyatta olabiliyor. Ancak iyi bir planlama ve araştırma ile masrafları kısıp güzel bir gezi yapmanız mümkün. Yurt dışı gezileri planlama açısından önemli. Çünkü sizleri önemli maliyetlerden kurtarıyor.

Seyahat Acenteleriyle İletişime Geç

Dünyanın neresinden Japonya ’ya gitmek isterseniz uçak bileti almanız lazım. Online bilet satışı yapan acenteler çoğunlukla indirimli/promosyonlu bilet sağlıyor. Biletinizi ne kadar önce alırsanız o kadar fazla avantaj elde edersiniz. Ayrıca hafta ortalarında bilet fiyatları daha düşük tutuluyor. Tabi ki firmadan firmaya da fiyatlar değişkenlik göstermekte. Sizin için sadece A noktasından B noktasına gitmek önemliyse üçüncü sınıf havayollarıyla uçabilirsiniz.

Toplu Taşıma Kullan

Japonya’nın gelişmiş bir kara yolu haritası var. Havaalanına indikten sonra taksi ve özel araç yerine toplu taşımaları tercih ederseniz büyük oranda tasarruf yapmış olursunuz. Otelinize kadar otobüsle gitmek sandığınızdan daha kolay. Şehir içi gezileriniz sırasında da mümkün olduğunca toplu ulaşım araçlarını tercih ederseniz para artırmış olursunuz.

japonya

Geleneksellik Candır

Konaklama için lüks oteller, pansiyonlar düşünüyorsanız başka alternatiflere bakmanızı da öneririz. Geleneksel Japon evleri turistler için güzel bir ortam sunuyor. Hem de otel fiyatlarının çok daha aşağısında ücret talep ediyorlar. “Otel rahatlığını verir mi?” gibi sorularınız varsa, içiniz rahat olsun. Hesabını bilen gezginler bu evleri çok seviyor.

Aç Gözlülük Yapma

Japonlar her gün sushi yemiyor ? Erişte, pirinç, udon, ramen, tonkatsu gibi yemekleri de var. Sushi dünyaca bilinen ünlü bir yemek olduğu için fiyatları herkese hitap etmiyor. Japon yemeklerini iyice araştırıp damak tadınıza uygun bir şeyler bulabilirsiniz. Aç gözlülük edip her şeyden sipariş vermeyin. Gezi süreniz içinde zaten farklı tatlar deneyeceksiniz.

Planlı Gezi Programı Yap

Az önce toplu taşımanın öneminden bahsettik. Japonya’da her yere ulaşım sağlayabilirsiniz ama elinizde planlı bir liste yoksa birbirinden çok uzak yerlere gitmek zorunda kalabilirsiniz. İnternette Japonya gezi rehberlerine bakıp kendinize bir rota çizin. Birbirine yakın yerleri gezerek ulaşım masraflarını kısmış olursunuz. Aynı zamanda enerjinizi de boşa harcamazsınız.

Japonya Uçak bileti

Japonya ’ya uçak bileti arayışları da önemli. Mesafe ile önemli bütçeler ayırmak gerekiyor. Ülkemizden uçabilmeniz için Antalya, İstanbul, İzmir, Ankara ve Lefkoşa üzerinden uçmak için bilet alabiliyorsunuz. Muhtemel buraya uçuşunuz iki aktarma ile gerçekleşecektir. Ankara ve İstanbul’dan direk uçuşlar söz konusu oluyor. Bilet fiyatları 6 bin 500 TL civarlarından başlıyor.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.