1. Anasayfa
  2. Kapadokya

Kapadokya Balon Turu Evlilik Teklifi Fiyatları Ne Kadar?

Kapadokya Balon Turu Evlilik Teklifi Fiyatları Ne Kadar?
0

Uçma fikri insanları her zaman cazip kılar. Bu anlamda balonla uçmak farklı deneyimlerin altına atacağınız imza gibi. Kapadokya Balon Turu ve burada yapacağınız aktiviteler hayatınız boyunca unutamayacağınız güzellikler sunuyor. Balonla uçmak her yerde yapabileceğiniz bir husus değil. Ülkemizde en çok Kapadokya bölgesinde yapılan balon uçuşları kişinin yükseklik korkusu ve başka engeli olmadığı sürece burada yapılması gereken ilk aktivite.

Öyle ki dünya çapında önemi bulunan Kapadokya en yoğun balon turu yapılan parkurların neredeyse ilk sırasına yerleşecek kadar popülerdir. Bu bölgeye tatile gelen kişilerin merak ettiği husus bu aktivite karşılığı ne kadar ücret ödeneceğine dairdir.

Kapadokya’da Balonla Uçuşun Bedeli Ne Kadar?

Kapadokya’ya turlar ile gelmeniz sizin tura bağlı olarak anlaşmalı balon uçuşlarında ücret ödemenize etkendir. Bu anlamda farklı rakamlar söz konusu edilebilir. Ancak bu bölgedeki balon uçuşuna imkan veren işletmelerin ortak almış olduğu kararlar ile aşağı ücretlerde uçmanız neredeyse imkansızdır. Bu çerçevede uçuşlarda belirlenen rakamlar Euro ve Dolar kuru üzerinden yapılabiliyor. Bu durumda değer kaybı ile daha fazla Türk Lirası ödemek zorunda kalabiliyorsunuz. Güncel olarak mevsime göre değişen Kapadokya Balon Turu Fiyatları şu şekildedir.

  • Nisan – Ağustos Kişi başı 170 – 200 Euro
  • Eylül ve Ekim 190 – 240 Euro
  • Mart 150 – 190 Euro
kapadokya balon turu
Kapadokya sabahın erken saatlerinde birbirinden güzel ve renkli balonlarla yeni güne merhaba diyor.

Kapadokya Balon turu ve gezisinde mevsim olarak en yoğun dönemi Eylül ve Ekim aylarıdır. Bu sebeple bu tarihlerde yapacağınız uçuşlarda daha çok ücret ödemek zorunda kalınıyor. Bu fiyatlar içerisinde konaklama yapmış olduğunuz otelden alınma, balon turu sonrası geri otelinize bırakılma gibi hususlarda yer alıyor. Sabahın erken saatinde yapılan uçuşlar için kahvaltılık tarzı atıştırmalık ikramları da söz konusudur. Balon turu yaklaşık 1 saat kadar sürer. Sonrasında sizlere alkolsüz içecekle kutlama yapılırken uçuşunuza özel sertifika ile uçuş esnasında kazalara karşı sigorta yapılmış oluyor.

Balon Turu Neden Pahalı?

Sadece ülkemize özgü olarak balon ile uçuş fiyatları pahalı bir husus değildir. Dünyanın her bir yerinde bu hizmetin ücreti yüksek olur. Bunun sebebi balonun uçmasında büyük bir ekibin çalışıyor olması, ekipmanlar ve bakım maliyetleri ile uçuşta kullanılan ürünlerin paha değeridir.

Kapadokya Balon Turu Evlilik Teklifi Fiyatları

Bölgede son yıllarda çok popüler olan bir husus evlilik teklifleridir. Kişiler sevdiklerine sürpriz yapmak ve yapacakları evlilik tekliflerinde ayrıcalıklı olmasına olanak sağlamak için bu bölgede balonla uçuş esnasında evlilik teklifi organizasyonları yapmaktadır. Firmalar bu organizasyonları kişilerin taleplerine göre değerlendirir.

Yurt dışına kadar ünü yayılan bu teklifin yapılmasında ödeyeceğiniz tutar ise normal balon turuna göre farklı olmaktadır. Kişiye özel olarak yapılan bu seçenekte tarihlerde önem arz eder. Bu aşamada size özel olarak hazırlanacak balonda evlilik teklifi talepler ve organizedeki diğer hususlara bağlı olarak 4 bin lira ile 5 bin lira arasında değişiklik göstermektedir.

Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.

Yazarın Profili

Your email address will not be published. Required fields are marked *