Kapadokya Uçma Fikrine Balonla Atılan İmza

Kapadokya Uçma Fikrine Balonla Atılan İmza

Uçma fikrini cazip kılan yerler önemlidir. Bu anlamda uçacağınız araç önem kazanıyor. Sıcak balon biraz masalsı ancak imkansız değil. Seyahatinize renk verecek Kapadokya Balon Turu ile uçuşlarınız hiç tatmadığınız sunumlar veriyor.

Güneşin ışığı ile ahenkle dans eden kayalıkları, mağara evleri gezi masalı yazmanızda önemli roller üstleniyor. Bu aşamada gezinizi en uygun hale getiren husus bütçeniz. Kapadokya Balon fiyatları bütçeniz dahilinde yapabileceğiniz önemli aktivitelerden sadece biri.

Özellikle fotoğraf tutkunlarını çeken Kapadokya, fotoğrafa gönül verenlerin doğru adresi. Fotoğraf karelerinde yer edinmek için özellikle Kapadokya Gündoğumu Balon gezilerine katılmak gerekiyor. Balon turlarında ateşin sesi, güneşin sızan ışık parçaları eşliğinde doğayı, güzellikleri ve balon izleme imkanı seyahatlerinizin vazgeçilmezi. Kapadokya balon turu fiyatları da sürekli merak edilen hususlardan biri. 

Kapadokya Taş Evler ve Mağaralarda Konaklama Keyfi

Tarihin sırlarına eşlik etmiş Kapadokya seyahatlerinde konaklama gezi rehberi boyunca ihtiyacınız olan husustur. Nitekim Kapadokya’nın tarihi gizemine eşlik etmek isteyenlerin coğrafyanın konumuna uygun otellerde konaklama isteği canlanıyor. Bu anlamda merak edilen volkanik taşlar ve rüflerden oluşan kaya yapıları oluyor. Bu kayalıkların geçmişte evi olan insanların yaşamına bakış açısı onları anlamak kadar güzel bir gezi imkanı sunar.

Soğuk ve sıcaktan olduğu kadar tehlikelerden korunmak amaçlı yapılan mağara evler bugün halen en modern haliyle sunulmaya çalışılan hizmetlerden.  Zira buradaki mağaralarda konaklama hizmeti veren oteller ve evler bulunmaktadır.

kapadokya balon turları

Sabahın erken saatlerinde havalanan yüzlerce rengarenk balon ve ateş kusan makineleri uçma hissinizi uyandırıyor

Turizmin gözdesi mağaralarının orijinal yapılarına bağlı kalınarak hazırlanan mağara otel konsepti, yerli yabancı her turistin ilgisini çekiyor. Buranın coğrafyasına özgü taş duvarlar geçmişte yaşanılan hayatlardan bölümler alan senaryolar ve sizlerde bu senaryoların baş rolünü oynayan yıldızlar oluyorsunuz.

Konaklamada Yeni Lüksünüz Kapadokya MDC Hotel

Tarihin en son demini yaşayacağınız Kapadokya; peribacalarından kiliselerine, ünü sınırları aşmış şaraplarından keşiş hücrelerine kadar uçmayı sevenlere gizemi ile her zaman davetkâr… Her mevsim ayrı bir güzelliği olan kent en sıcak haliyle sizlere kollarını açmış…

Kültür turizminin yanında macerayı ve hareketi sevenleri çağıran Kapadokya’nın tarihi ve doğal güzellilerine eşlik eden MDC Hotel bu tarihte size eşlik eden eviniz. Tarihi dokuya ayak uyduran tasarımı, buraya has kokusu ve leziz yemekleri ile sizin ve sevdiklerinizin yıllar sonrada tercihi olacak güzellik. Konforu ve kaliteyi arayanların tılsımına kapılacakları MDC Hotel mimarisi ile sizleri büyülüyor…

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.