Karain Mağarası Giriş Ücreti Ne Kadar?

Karain Mağarası Giriş Ücreti Ne Kadar?

Geziniz ve keşfiniz için Karain Mağarası giriş ücreti ile görülebilen bir yerdir. Antalya ilinde yer alan Karain Mağarası Antalya kent merkezine yaklaşık olarak 27 km uzaklıkta yer alır. Türkiye’nin büyük doğal mağaralarından biri olan Karain mağarası denizden ortalama olarak 400 metre yükseklikte yer alır. Antalya her sene yerli ve yabancı turist akınına uğrayan turizm bölgelerinden bir tanesidir.

Antalya iline gelmişken Karain mağaralarını gezmeden dönmek tabi ki de olmaz! Karain mağarasına kent merkezden ulaşım araçları ile gidebileceğiniz gibi özel araç kullanarak da ulaşım sağlamanız oldukça mümkündür. Döşemealtı ilçesinde bulunan mağara Burdur yoluna çok yakın bir yerdedir.  Buraya gelecek olan ziyaretçilerin merak ettiği konuların başında Karain mağarası giriş ücretleri gelmektedir. Türkiye’nin en büyük doğal mağaralarından biri olan Karain mağarasına giriş ücreti 2022 senesi itibari ile 15 TL’dir.

Karain Mağarası Ziyaret Saatleri

Karain mağarası yalnızca insanlık için değil tüm dünyanın da önemli mağaralar arasında yerini almaktadır. Mağara içinde pek çok buluntuya rastlanmıştır ve bunlar farklı dönemlere ışık tutmaktadır. Kemik aletler, sikke, yontma taş ve öğütme taşları buluntular arasında yerini alır. Buluntuların bir kısmı Antalya Müzesinde, bir kısmı ise Karain Müzesinde sergilenmektedir. Aynı zamanda buluntular arasında en eski insan kalıntılarına da rastlanmıştır.

Karain Mağarası Giriş Ücreti

Karain Mağarası Giriş Ücreti 2022 yılı için 15TL

Kazı sırasında bulunan hayvan ve bitki kalıntıları ise hem atalarımızın besin kaynaklarını ortaya çıkarmaktadır hem de tarih öncesi döneme ait fikir vermektedir. Eğer Antalya’ya yolunuz düşerse Karain mağarasını mutlaka gezip görmeniz tavsiye edilir. Karain mağarası ziyaret saatleri yaz ve kış dönemlerinde değişiklik göstermektedir. Yaz aylarında saat 08.00-19.00, kış aylarında ise 08.00-17.00 saatleri arası gelip mağarayı ziyaret edebilirsiniz. Böylelikle Karain Mağarası ziyaret saatleri;

  • Yaz 08:00 – 19:00
  • Kış 08:00 — 17.00

Saatleri arasında yapılmaktadır. Ziyaret yapmak isteyenler Karain Mağarası açık mı sorusu sormaktadır. Haftanın yedi günü açıktır. Böylelikle Karain Mağarası Pazartesi açık mı sorusuna da yanıt verilmiş oluyor. Karain Mağarası giriş ücreti ödemesi girişteki gişeden yapılabilmektedir.

Karain Mağarası Müze Kart Geçerli Mi?

Karain mağarası Türkiye’nin en büyük mağaralarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda ülkemizde bulunan mağaralar arasında içinde insan yaşamış olan en büyük mağaralardan bir tanesidir. Buraya müze kart ile giriş yapmanız mümkündür. Eğer müze kart sahibi iseniz bir sene içinde 2 defa giriş yapabilirsiniz. Bunun yanında Plus Müze kart sahibiyseniz de sınırsız sayıda mağarayı ziyaret edebilme şansına sahipsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.