1. Anasayfa
  2. Antalya

Kaş Seyahatinde Gidilecek 3 Muhteşem Plaj

Kaş Seyahatinde Gidilecek 3 Muhteşem Plaj
0

Antalya, Türkiye turizminin en önemli güzergahıdır. Her bir yerinde ayrı bir güzellik, farklı anılar bırakan Antalya tatilinin önemli bir durağı da Kaş’tır. Kaş, doğal güzellikleri, mavinin her tonuna sahip plajları ve tatilcilerin hayal ettiklerinden fazlasını sunan bir noktadır.

Plajlar konusunda Türkiye’nin en çok tercih edilen tatil beldesi Kaş, mavinin bin bir tonuna sahip olmasıyla etkileyici bir duraktır. Bronzlaşmanın doğal yöntemlerini sunan bu mükemmel tatil beldesine uğrarken görmeniz gereken 3 muhteşem plaj sizi bekliyor. Şimdi sizlere bu plajlar hakkında bilgi vereceğiz. Siz de dilerseniz biletinizi ayırtmak için Türkiye’nin karşılaştırmalı online bilet sitelerinden birine giderek Antalya uçak bileti rezervasyonunuzu yaptırın.

Okunmalı : Antalya Gezilecek Yerler

Kaş’ta Görülmesi Gereken 3 Muhteşem Plaj

Kaş Kaputaş Plajı

Dünya turizmi açısından önemli bir nokta olan Kaputaş Plajı, çakıl karışık kumsalı ile dikkat çeken bir noktadır. Kaş’ın en çok bilinen ve tercih edilen bu plajı, bir de mavinin turkuaza çalan rengiyle dikkat çeker. Dalış yapmak için oldukça uygun olan Kaputaş Plajı, Kaş seyahatinde gidilecek 3 muhteşem plajların ilkidir. Yazın keyfini burada beklediğinizden çok daha güzel bir şekilde çıkartabilirsiniz.

kaş kaputaj plajı

Kaş Patara Plajı

Kaş seyahatinde mutlaka uğranılması ve tadına bakılması gereken yerlerden biri de Kalkan’da yer alan Patara Plajı, aynı zamanda kendiyle aynı ismi taşıyan Patara Antik Kenti ile çok daha güzel bir deneyim vaat ediyor. İnce kumları, sığ suları ve 12 km’yi bulan sahil şeridi ile dikkatleri üzerine çeken plaj, dünyanın her yerinden gelen turistleri ağırlayan seçkin noktalardan biridir.

kaş patara plajı

Kaş Seyrek Çakıl Plajı

Yol kenarında dinlenmek veya mola vermek isteyenlerin tercih ettiği Seyrek Çakılı Plajı, Kaputaş Plajı’na gitmeniz gerekir. Ancak burası komşusu kadar rağbet gören bir yer değil. Daha çok yerli halk tarafından kullanılan plajda herhangi bir işletme hatta tuvalet bile bulunmuyor. Yolculuğuna ara verirken dinlenmek ve denizin keyfini çıkartmak için ideal bir noktadır. Kaş seyahatinde gidilecek 3 muhteşem plajın sonuncusunda da hoş bir deneyim elde etmenizi öneriyoruz.

kaş serek çakıl plajı

Doğal güzelliği ile tarihi kültürü bir arada buluşturan Kaş, turizm cennetlerinden bir cennet olarak görülüyor. Bu muhteşem plajlara sahip ilçeye ulaşmak da hem karadan hem de havadan çok kolaydır.

Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.

Yazarın Profili

Your email address will not be published. Required fields are marked *