1. Anasayfa
 2. Yurt Dışı Gezileri

Kenya’ya Giden Kadınlar İçin İpuçları

Kenya’ya Giden Kadınlar İçin İpuçları
0

Kadınsanız ve Kenya’ya gidiyorsanız öncelikli olarak güvenliğinizi düşünürsünüz. Eğer bu yolculuğu tek başınıza yapıyorsanız bazı püf noktaları göz önünde bulundurarak rahat bir turistik gezi yapabilirsiniz.

İstatistiklere göre her yıl binlerce kadın Kenya’yı ziyaret ediyor ve iyi vakit geçiyor. Tecrübelerden yola çıkarak hazırladığımız Kenya’ya seyahat eden kadınlar için ipuçları yazısından siz de faydalanabilirsiniz.

İstenmeyen Seksüel Durumlarla Nasıl Başa Çıkılır?

Aslında dünyanın her yerinde kadınları rahatsız edenler olaylar yaşanıyor. Bunlardan kaçınmak için gittiğiniz yeri iyi tanımaz gerek. Kenya’da yalnız gezen kadınlar istemedikleri halde erkeklerin sinir bozucu ilgisine maruz kalabilir. Bunun temel nedeni, ülkede kadınların çok az tek başına dışarıya çıkması. Yabancılar böyle bir durumla daha önce karşılaşmadıkları için hazırlıksız yakalanabiliyor. En basit örnek plajlar. Batılı toplumlardan gelen kadınların plajlarda rahat hareket etmesi hemen dikkat çekiyor ve kimileri tarafından “müsait” olduğu fikri yaygınlaştırılıyor. Tüm bunları yaşamamak için bazı kurallar var.

kenya

Okunmalı Johannesburg’ta harika bir deneyim

 • Laf atma gibi sözel şeyleri görmezden gelin.
 • Erkeklerle doğrudan göz teması kurmamak için güneş gözlüğü takın.
 • Bulunduğunuz yerin kültürüne saygı gösterin.
 • Müslüman bir ülkede olduğunuzu unutmayın. Giyiminiz “uygunsuz”sa üzerinize ekstra ilgi çekersiniz. Cadde ve sokaklarda mini etek, şort, vücut hatlarını belli eden giysiler tercih etmeyin.
 • Gece vakti tek başınıza dışarıya çıkmayın. Otelde kalıyorsanız otelin tesislerinden yararlanabilirsiniz.
 • Evli olmasanız bile yanınızda temsili olarak eşinizin fotoğrafını taşımanız zor durumlardan sizi kurtaracaktır.
 • Taciz edildiğinizi veya izlendiğinizi düşündüğünüz zaman bir dükkana veya otele gidip yardım isteyin.
 • Kaybolursanız bir kadına veya bir aileye soru sorun.
 • Biriyle sözlü tartışma yaşarsanız sesinizi yükselterek çevreden destek toplayabilirsiniz.
 • Geceleri kapınızı kilitleyebileceğiniz evlerde veya oteller kalın. Genelde aile otelleri kadınların tek başına kalabileceği en rahat yerdir.

Okunmalı Japonya Gezisinde Tasarruf Yapmanın 5 Yolu

Sağlık Sorunları

Kadınsı hijyen ürünlerinizi yanınızda getirmeyi unutmayın. Şehirden de bu ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz ancak çeşitlilik az olacak. Ayrıca bazı kadın sağlığı ürünleri pahalı oluyor.

kenya

Eğer hap kullanıyorsanız iyi bir şekilde paketleyip yanınızda gezdirin. Kenya ’daki hastalıkları araştırarak yolculuğa çıkmadan önce tedbir amaçlı ilaçlar alabilirsiniz.

Hamileyseniz ve seyahat ediyorsanız ya da seyahat esnasında hamile olduğunuzu anlarsanız düzenli check-up için en iyi hastaneyi bulun. Hamilelik ihtimaliniz olduğunuzu düşünüyorsanız yanınıza bir yol arkadaşı almanız sizi epey rahatlatacaktır.

Okunmalı Estonya’ya Gitmek İçin 9 Neden

Kendi başınıza seyahat etmekten hoşlanmıyorsanız kaldığınız otelde güzel arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Sizin gibi yabancıların kaldığı otellerde kadınların birbirini kollaması hoş bir dayanışma örneği.

İnternet Desteği

Günümüzde kadın erkek fark etmeksizin meraklı insanlar sürekli seyahat halinde. İçlerinden bazıları interneti iyi kullandığı için oldukça popüler olmuş. Kenya’ya veya Afrika’ya daha önce giden gezginleri internette takip ederek neler yaşadıklarına bakabilirsiniz. İletişime geçerek sorularınızı çekinmeden sorun. Yardımcı olacaklardır.

Okunmalı Yanı Başımızdaki Cennet Gürcistan

Bavulda Ne Olmalı?

 • Kenya parkları tozlu olduğu için beyaz giysileriniz çabuk kirlenebilir. Yanınızda açık renkli giysilerden bolca bulundurmak isteyebilirsiniz.
 • Camileri ziyaret edecekseniz omuzlarınızı ve saçlarınızı örtmek için çantanızda bir tülbent bulundurun.
 • Kenya hep sıcak değil. Dönemine göre akşam saatleri soğuk geçebilir. Her ihtimale karşı bavulunuzda kalın giysiler de olmalı.
 • Yanınızda mücevher bulundurmamaya özen gösterin. Soyguncu ve yankesicilerin hedefi olabilirsiniz.
 • Eğer kırsal kesimlerde birkaç gün geçirecekseniz bol miktarda banyo malzemesi ve kozmetik ürünü alın.
 • Lens kullanıyorsanız göz damlası almayı unutmayın. Böylece tozlu ve kumlu bölgelerden geçerken içiniz rahat olur.
 • Yola çıkmadan önce banyoda kullanmak için bir fırça edinin. Afrika’nın kiri ve tozu biraz inatçı olduğundan dolayı vücudunuza yapışma riskini ortadan kaldırmış olursunuz.

Yukarıdaki maddeler gözünüzü korkutmasın. Kenya, kadınlar için Afrika’da tercih edilebilecek mükemmel bir seçimdir. Bu kurullara ve tavsiyelere uyulursa güzel bir tatil geçirirsiniz.

Kenya Uçak Bileti

Kenya’ya uçak bileti almak için erken rezervasyon alternatifinizi değerlendirin. Bu aşamada daha az ödemiş olacaksınız. Buraya Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya’dan uçabiliyorsunuz. İstanbul’dan iki aktarma ile gidiyorsunuz. Bilet fiyatları da yaklaşık 5 bin liradan başlıyor.

Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.

Yazarın Profili

Your email address will not be published. Required fields are marked *