Köklü tarihin bilinmeyen güzelliği; Erdemli

Köklü tarihin bilinmeyen güzelliği; Erdemli

Erdemli; Mersin iline bağlı bu güzel ilçe, Akdeniz’in en güzel kıyılarına sahip olmasına rağmen yeterince tanıtılamadığından yalnızlığı yaşayan bir şehir hüviyetine bürünmüştür. Köklü tarihinin yanı sıra doğal güzellikleriyle dikkat çeken Erdemli, size farklı bir turizm anlayışını sunacak, eşsiz güzelliği ile büyülenmenize sebep olacak. Muhteşem plajlarında zaman geçirmenizin yanı sıra, eşsiz tarihi güzelliklerini de ziyaret edebileceğiniz Erdemli’de gezilip görülecek pek çok alan mevcut.

Erdemli ‘ye Nasıl gidilir

Mersin ile Erdemli arası yalnızca 38 kilometre uzunluğunda. Bunun yanı sıra havaalanından ulaşım ise Adana’da mevcut. Son derece kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz Mersin’e direkt otobüs seferleri de bulunuyor.

erdemli

Erdemli

Erdemli ‘de Ne yenir;

Mersin çeşitli et yemekleriyle muhteşem bir damak tadına sahip. En bilindik yemek elbette ki Tantuni. Bunun yanı sıra ciğer, şalgam gibi ürünlerin en lezzetlisine yine Mersin’de rastlamanız mümkün. Mersin’e uğradığınız da gitmeniz gereken mekanlar ise Ciğerci Apo ustanın yeri ile Göksel Tantuni olmalıdır.

Konaklama;

Mersin konaklama konusunda farklı alternatifleri sunar. Hilton oteli bunlardan bir tanesidir. Bunun yanı sıra Radison Blue (52 katlı gökdelen) Mersin’in simgeleri arasındadır. Bunun yanı sıra çok sayıda küçük otele ev sahipliği yapan Mersin’de ve Erdemli bölgesinde ev kiralama imkanları ise hem ekonomik hem cazip bir tercih olacaktır.

Erdemli gezilecek yerleri;

Erdemli’nin gezilecek birden fazla yeri mevcuttur. Bunun için biraz zaman ayırmanız oldukça önemli. Akla gelen ilk yer Kanlıdivane bölgesi. Çok eski bir yerleşim alanı olan Kanlıdivane bölgesinden sonra ise Adam kayalar, Kayacı Vadisi, Öküzlü ören yeri, Korykos Kara kalesi görülmesi gereken yerlerin başında kendine yer bulur. Denizin ortasında bulunan ve bölgeye yakın olan Kızkalesi de güzel bir tercih olacaktır.

Erdemli

Erdemli

Tavsiyeler;

Erdemli, oldukça güzel ama tanıtımı eksik yapılan bir tatil bölgesi. Kilometrelerce uzanan eşsiz kumsallara sahip olan bu ilçe, muhteşemliğin güzelliğini size sunuyor. Ailenizle huzurlu bir tatil geçirmek istiyor, denizin ve kumsalın keyfini sürmek istiyorsanız Erdemli doğru tercih olacaktır. Sığ suları, muhteşem ve geniş kumsallarıyla eşsiz bir tatilin ilk başlangıcı olacak Erdemli, her türlü imkandan faydalanabilmenizi de sağlayacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.