Konyaaltı Aşıklar Tepesi

Konyaaltı Aşıklar Tepesi

Her bölgenin kendisine has bir aşıklar tepesi vardır. Özellikle yeni sevgililerin ilk aşklarının başladığı yerlerden özel bir yer. Bu anlamda Antalya’nın Aşıklar Tepesi de Konyaaltı ilçesinde bulunuyor. Burada yaşayan bir çok kesimin ismini bile duymadığı bu yer aslında sizleri mutlu edecek ve heyecanlandıracak atmosfere sahip. Konyaaltı Aşıklar Tepesi Nerede? Nasıl Gidilir? Burada neler var gibi sorularımızın yanıtı da makalemizde bulunuyor.

Aşıklar Tepesine Nasıl Gidilir?

Şehir içinde olmasından dolayı halk otobüsleri ile gidebileceğiniz ender güzelliklerden olan Aşıklar Tepesinin müdavimi olabilirsiniz. Buraya şehir içi  toplu halk otobüsü ile gidecek olan kişiler 515 numaralı otobüse binmeli. Kendi aracı ile gidecekler D400 karayolu üzerinden gidebilir. Antalya otogarına buranın uzaklığı 22,2 km olup yaklaşık zaman süresi de 33 dakika. Hacısekililer bölgesindeki adıyla Aşıklar Tepesinde bir çok kahvaltı mekanı ve kafe de bulabilirsiniz.

Okunmalı : Antalya Gezilecek Yerler

Aşıklar Tepesi Hem Şehir İçinde Hem Şehir Dışında Manzaralı Bir Yer

Aşıklar Tepesi Antalya Konyaaltı

Konyaaltı Aşıklar Tepesi

Hem Antalya gibi büyük bir şehrin içinde hem de şehirden çok uzak diyebileceğimiz en güzel kahvaltıların adresi olarak Aşıklar Tepesi adres gösterilebilir. Şehre yukarıdan bakan bölgeye yağmurlu havalarda giderseniz temiz toprak kokusu ve en misinden çam kokuları eşliğinde burayı görmüş olacaksınız. Hacısekililere uzaklığı 4,4 km, Akdamlar 6.6 km ve Konyaaltı merkezi ise 8.6 km mesafededir. Bulunduğu bölgeden rota oluşturmak isteyenler için ;

  • Koordinatlar 36.804438, 30.5329

Manzarası ile harika bir yer olan Aşıklar Tepesi turizme tam anlamıyla açılabilmiş değil. Fakat burada taze çay ve yeni pişirilmiş çıtır gözleme eşliğinde Antalya’nın yaz aylarında serin bir zaman geçirme olanakları veriyor. Bununla birlikte kafa dinlemek için gelenlerde yok değil. Bu bölgeye gelenler bir anlamda buraya Antalya demeyecek kadar farklı gelebilir.

Aşıklar Tepesindeki Restoranlar

Aşıklar Tepesi Yol Haritası

Konyaaltı Aşıklar Tepesi Haritası

  • Hisarçandır Cafe Bella Vista
  • Hacısekililer Yeşilçam Ağaç Ev
  • Hacısekililer Saklıköy
  • Hisarçandır Dev Salıncak (Burada büyük salıncakta sallanma mutluluğunu ücret karşılığı yapabiliyorsunuz)
  • Hacısekililer Salıncak Gözleme
  • Hacısekililer Zirve Alabalık
  • Hacısekililer Alkanlı Gözleme
  • About Aşıklar Tepesi Gözleme Evi 536 622 32 63

Antalya’nın kahvaltı adresi elbette yine Konyaaltı bölgesinde bulunan Çakırlar. Buraya konum olarak yakın olan bir bölgeden bahsetmek doğru olabilir. Henüz Çakırlar kadar ün yapmayan ancak güzelliği ile dillere dolanmaya başlayan Aşıklar Tepesi sizin sürekli müdavimi olacağınız adreslerden güzel bir yer.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.