1. Anasayfa
  2. Antalya

Konyaaltı Doyran Göleti

Konyaaltı Doyran Göleti
0

Antalya Doyran Göleti Konyaaltı ilçesinde şehre çok yakın bir mesafede bulunuyor. Bu sebeple günübirlik ziyaretler gibi karavanla ve çadırla konaklama için tercih edilebilen bir yer. Çakırlar Kahvaltı mevkisi ile Saklıkent arasında kalan gölet kendisine has yeşili ile sessiz bir huzur sunuyor.

Doyran Göleti Nerede Nasıl Gidilir?

Doyran Göleti Konyaaltı ilçesinde bulunuyor. Antalya merkezinden yaklaşık uzaklığı 28 kilometre. Çakırlar bölgesindeki kahvaltı merkezlerinde sabah güzel bir kahvaltı sonrası buraya yürüyüşe çıkanlar ağırlıklı kendisini gösteriyor. Özellikle hafta sonu buranın ziyaretçisinde artış oluyor. Saklıkent Kayak Merkezi yol üzerinde olan gölet ana yola yaklaşık 300 metre kadar içeride kalıyor. Bu sebeple yoldan görünmüyor.

Okunmalı : Antalya Gezilecek Yerler

Doyran Göleti

Doyran Göleti Aktiviteleri

Doyran göleti ayrıca piknik yapılabilen mesire alanları ile kaplı. Burada temiz hava bol oksijen depolayanları görürsünüz. Tepelerin arasına kalmış küçük bir yer. Şehre olan yakınlığı ile özellikle yaz aylarında karavanla kamp yapanlar bu bölgede çoğunluklu olarak görülüyor.

Doyran Göleti

Gölet etrafında bir yerleşim bölgesi bulunmuyor. Burada dolayısıyla ihtiyacınız olan hususları karşılayacak bir tesis de bulunmuyor. Bu sebeple buraya gelen ziyaretçiler tüm ihtiyaçlarını karşılayarak gelmek zorunda kalıyor. Birkaç kilometre aşağıda kalan Çakırlar bölgesi tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için uygun bir yer.

Balık Tutabilirsiniz

Sessiz sakinliği ve huzuru ile kamp için şehir dışından gelenlere de burada rastlamak mümkün. Belli bir noktasına kadar aracınızla gidebiliyorsunuz. Bundan sonra da yürüyüş ile gidebileceğiniz noktalar bulunuyor. Bunun yanında göletin en çok ziyaretçileri balıkçılar oluyor.

Doyran Göleti

Haftanın stresini balık yakalayarak atmak için gelen kişiler burada gün boyu oltasını atıyor. Çok fazla balık yakalandığını söylemek mümkün değil. Ancak amaçta balık yakalamak olmadığını söylersek doğru olur diye düşünüyorum.

Bisiklet Turu ve Trekking Yapabilirsiniz

Doyran Göleti

Balık tutma dışında Konyaaltı Doyran Göleti’nde yapabileceğiniz aktiviteler bisiklet turu yada trekking oluyor. Buraya gruplar halinde gelen bisikletçi ve trekking tutkunları geliyor. Gölet etrafına bu amaçlı olarak işaretler konulmuş. Bu işaretler eşliğinde aktiviteler gerçekleştiriliyor.

Doyran Göletinde Neler Yok?

  • Tesis yok
  • Tuvalet yok
  • İçme suyu yok

Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.

Yazarın Profili

Your email address will not be published. Required fields are marked *