Kumlarıyla Ünlü Muğla Marmaris İncekum Plajı

Kumlarıyla Ünlü Muğla Marmaris İncekum Plajı

Muğla Marmaris İncekum plajı adını tuz gibi ince olan yumuşak kumlardan almaktadır. Ege’nin sayısız güzellikteki koylarından bir tanesidir. Muğla ilinin Marmaris ilçesinde bulunan İncekum Koyu’nun her yıl yerli ve yabancı turistlerden oluşan kalabalık ziyaretçileri bulunmaktadır. Marmaris’in Çamlı Köy mevkiinde bulunur. İncekum plajına hem kişisel araçlarla hem de bölge otobüsleri ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Kişisel araç ile Marmaris yolu üzerinden Çamlı Köy sapağına girilerek yaklaşık 8 km süren köy yolundan sonra plaja varılmaktadır. Marmaris üzerinden Çamlı Köy içerisine günübirlik gezi için her saat başı kalkan dolmuşlar ile ulaşım sağlanabilir. Yine Çamlı Köy içerisinden Marmaris’e dönüş için de her saat başı kalkan servisler bulunmaktadır. Çamlı Köy ’den İncekum Koyu’na işletmeye ait olan traktörler aracılığı ile giriş yapılmaktadır. Plaj içerisinde tuvalet, duş ve kabin hizmetleri bulunmaktadır. Plaj girişi ise her yıl değişiklik gösteren cüzi bir miktar ücrete tabidir.

Egenin nadide plajlarından biri olan İncekum tertemiz ve berrak deniz suyu ile dikkat çeker. Kumsal ve çevresi oldukça temiz tutularak özel koruma altına alınmıştır. İncekum kumsalında taş ve çakıl bulunmaz. Denizde ise derinlik ancak 10 metre sonra başlar. Bu nedenle çocuklu aileler için özellikle tercih edilen güvenli plajlardan biridir. İncekum Koyu’nun arkasında geniş yapılı bir orman bulunmaktadır. Bu nedenle piknik için oldukça müsait alanlar bulunur. Plaj orman ve denizin bir arada olduğu tabiat harikalarından biridir. Plaj çevresinde greyfurt, mandalina ve muz ağaçlarından oluşan bahçeler vardır.

Muğla Marmaris İncekum Plajı

Muğla Marmaris İncekum Plajı

İncekum Koyu’nda Neler Yapılabilir?

Gezginlerin en sık sorduğu sorulardan biri de İncekum Koyu’nda neler yapılabilir? Sorusudur. İncekum plajı çevresinde çeşitli yeme içme ve konaklama tesisleri bulunmaktadır. Günübirlik gezilerinizde kumsal çevresindeki tesislerde her türlü ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Plaj çevresinde bulunan otel, motel vb. işletmelerde yılın her döneminde konaklamak mümkündür.

İncekum Koyu Kamp Alanları

Muğla Marmaris İncekum Plajı

Muğla Marmaris İncekum Plajı

İncekum Koyu çevresinde kamp yapmak için uygun birçok alan bulunmaktadır. Kamp alanları karavanlar için de elverişlidir. Kamp alanları içerisinde çeşitli hizmetler sağlayan ücretli seçeneklerde mevcuttur. Aynı zamanda bir tatil beldesi olan İncekum Koyunda her koşulda konaklama imkânı rahatlıkla sağlanabilir. Doğal güzelliği nedeni ile koruma altına alınan koy piknik alanları ile aileler için sık sık tercih edilen plajlardan biridir. Plaj içerisinde tuvaletler, duş ve kabinler bulunmaktadır. Ayrıca şezlong ve masa kiralamak isteyenler için işletmenin seçenekleri bulunuyor.

İncekum Koyu Plajı Giriş Ücreti Ne Kadar?

İncekum plaj girişi için kişi başı ücret alınmaktadır. Kişi başı ücretlendirilen girişlere otopark ücreti dâhildir. Türkiye’nin en güzel plajlarından birine sahip olan İncekum Koyu berrak ve tertemiz deniz suyu ile ünlüdür. Ormanlık alanlarda gölgelik yer bulunması oldukça fazladır. Bu nedenle çevre il ve ilçelerden günübirlik piknik yapmak için oldukça elverişli bir yapıya sahiptir. Piknik için müsaade edilen alanda mangal yakmak yasaktır. Ancak tüplü mangallar için izin verilmektedir. Ayrıca Marmaris ile Akyaka’dan kalkan tekne turları ile İncekum Plajını ziyaret etmek mümkündür.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.