Muğla Yatağan Güzel Köy (Bozüyük) Gezilecek Yerler

Muğla Yatağan Güzel Köy (Bozüyük) Gezilecek Yerler

Asıl ismi Boyüzük olan Güzel Köylü dizisinin çekildiği Güzelköy Muğla’nın turizmini çekimler sonrası hareketlendiren etken oldu. Çekilen dizi sonrası burayı Güzel köy denilmektedir. Üstelik tek çekilen filmde bu değildir.

Güzelköy’de Gezilecek Yerler

Muğla’nın Güzelköy’ü olarak anılan Bozüyük Köyünde bugüne kadar Düriye’nin Güğümleri ve Baba Ocağı dizileri de çekilmiştir. Ancak Güzel Köylü dizisi kadar etkili olduğunu söylemek pek mümkün değil. Zira bu dizi sonrası adeta köyün ismi değişmiştir.

Burada gezeceğiniz çok bir mekan yok aslında. Aracınızı park ettikten sonra yaklaşık 500 metrelik bir yürüyüş yapar, satılan hediyelik eşyalara bakar, sonra bir yemek yersiniz yada bir kahve içersiniz. Köy merkezinde olanlar bunlardır. Fakat gezinizi genişletmek isterseniz yeteri kadar zamanınız varsa yapacaklarınızdan bazıları şunlar;

  • 800 yıllık çınar ağacını görebilirsiniz
  • Tarihi evlerini inceleyebilirsiniz
  • Pınarbaşı soğuk suyundan tadabilirsiniz

Güzelköy Güzel Köy Bozüyük Köyü

Güzel Köy Hangi İlçede?

Muğla’nın Yatağan ilçesinin bir köyü olan Bozüyük Güzelköy olarak anılmaktadır. Burası Muğla otoyoluna yaklaşık 8 km mesafede yer almaktadır. Köy olması nedeniyle çok gezilecek bir yeri yoktur. Ancak birkaç hediyelik alışveriş yapabileceğiniz yer ile kahve ve çay içebileceğiniz bir kahvesi bulunur.

Güzelköy Muhtarı Kim?

Büyükşehir yasasından sonra mahalle olarak anılmaya başlanılan Bozüyük Köyü, diğer ismiyle Güzel Köy muhtarı güncel olarak Vahdettin Beçin’dir.

Güzelköy’e Yakın Olan Yerler?

Günübirlik gezi olarak planınızda bu köy ve çevresini gezmek olabilir. Yol üzeri gezinizde sadece köyü görme imkanınız olsa da bir gün gibi gezinizi uzatmanız halinde yakın çevreyi de gezme olanaklarına sahip olabiliyorsunuz. Bu aşamada görebileceğiniz yer Küçük Azmak Deresi Olacaktır.

Küçük Azmak Deresi

Küçük azmak olarak adlandırılan bölgede akan küçük derenin suyu her daim soğuk akar. Bu suyun ev sahipleri de genel olarak ördekler, kuğu ve su kaplumbağaları. Buradaki doğal güzellikler bir yana dere boyunca hizmet veren yerlerde suyun üzerine kurulmuş stantlar üzerinde yemek yeme imkanlarınız da oluyor. Yazın sıcağında burada serin serin oturup, yemek yemek ve sohbet etmenin keyfi de yaşanması gerekenlerden.

Küçük Azmak Deresine komşu olan Barış Manço’nun buradaki evi de ziyaretçi çeken yerdir. Söz konusu Barış Manço olunca ilgi gördüğünü söylemek mümkündür. Derede yapacağınız tekne turu da gezinize renk katacak nitelikte olduğunu ayrıca belirtmek gerekiyor.

Eğer Muğla’nın benzersiz güzelliklerini görmek için bir seyahat planlıyorsanız, otel konaklamalarınızı rezervasyon siteleri aracılığıyla yaparken indirim.in sitesinde sunulan indirim kodlarından faydalanarak gezi bütçenizi daha uygun hale getirebilirsiniz. Muğla’da kalacağınız süreyi daha ekonomik hale getirmek için bu fırsatları değerlendirebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.