Olimpos Teleferik Tahtalı Bulutların Üzerinden Antalya Manzarası

Olimpos Teleferik Tahtalı Bulutların Üzerinden Antalya Manzarası

Teleferiğe binmek, yürümek, tırmanmak, yamaç paraşütü yapmak istiyorsanız Olimpos Teleferik tam da size göre olabilir. Antalya Kemer ilçesi sınırlarında Beydağları Milli Parkı içinde yer alan Tahtalı Dağı’na Olimpos Teleferik ile çıkabilirsiniz.

Dünya’da hizmet veren en uzun ikinci teleferik olan Olimpos Teleferik, 2365 metre yükseklikte yer alan Tahtalı Dağı’nın zirvesine kadar çıkıyor. Yükseklik tutkusu olanların ziyaret ettiği yer Akdeniz’i de kucaklayan bir konumda yer almaktadır. Antalya şehir merkezine çok yakın olması ile birlikte özellikle hafta sonları günübirlik geziler yapılan yerlerden biri olmaktadır.

Olimpos Teleferik Nerede?

Antalya tatili ile buranın cezp edici güzelliklerine ortak olmak için gezilecek yerler listesi oldukça kabarık olmaktadır. Bu anlamda gezi planı içerisine aldığınız yerlerden olan Olimpos Teleferik nerede sorusuna yanıt aranabilir. Teleferik Kemer sınırları içerisinde yer almaktadır. Tekirova Mahallesi, Kumluca ile ulaşım sağlanmaktadır. Bu çerçevede konum üzerinden buraya rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Olimpos Teleferik Kaç Dakika Sürüyor?

Muhteşem bir manzara ve eşsiz bir yolculuk için Olimpos teleferik kaç dakika sürüyor sorguları yapılmaktadır. Teleferik yolculuğu yaparken 10 dakika boyunca Tahtalı Dağı’nın zirvesine tırmanılmaktadır. 2365 metre yüksekliğe kadar çıkabilir ve muhteşem manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Bu keyifli yolculuğun ardından sizi Tahtalı Dağı’nda birçok aktivite de bekliyor. Yamaç paraşütü, dürbünle seyir, panorama keyfi bunlardan sadece birkaçıdır.

Olimpos Teleferik

Olimpos Teleferik Tahtalı

Tahtalı Yamaç Paraşütü

Tahtalı Dağı’na ulaştığınızda yamaç paraşütü de yapabilirsiniz. Burada yer alan ve hizmet veren firma hem amatörlere hem de profesyonel paraşütçülere hitap ediyor. Tahtalı Dağı’na Olimpos Teleferik ile tırmandıktan sonra, doğa yürüyüşleri için düzenlenmiş yürüyüş parkurlarında dilediğiniz kadar yürüyebilirsiniz.

Burada yapabileceğiniz bisiklet turları da oldukça keyifli olabilir. Dilerseniz kendi bisikletinizle gelebilir dilerseniz de buradan bisiklet kiralayabilirsiniz.

2006 yılından beri hizmet veren Olimpos Teleferik kabinleri yaklaşık 80 kişi kapasiteli olarak çalışmaktadır. 2365 metre yüksekliğe tırmanırken, geniş kabinde, dilediğiniz gibi seyir keyfi yapabilirsiniz.

Olimpos Teleferik Turları, Fiyatları Nelerdir?

Antalya’dan Olimpos Teleferik programlarına dâhil olarak Tahtalı Dağı’nın zirvesine tırmanabilirsiniz. Bu turlar genelde sizi konakladığınız yerden alır ve yine oraya bırakır. Teleferik alt istasyonuna ulaştıktan sonra yaklaşık 12 dakika süren bir teleferik yolculuğu yaparsınız. Teleferik kabini, oldukça geniştir ve 80 kişiye kadar alabilir.

Tahtalı Dağı zirvesine ulaştığınızda burada yaklaşık 1 saat serbest zaman geçirebilirsiniz. Tahtalı Dağı’nda cezbedici birçok etkinlik olduğu için bu süre size az bile gelebilir. Olimpos Teleferik kullanarak dağa tırmanmak için Olimpos Teleferik güncel sefer saatleri için web sitesini inceleyebilirsiniz.

Olimpos Teleferik

Olimpos Teleferik Tahtalı

Olimpos Teleferik Çalışma Saatleri

Çalışma saatleri ve dağa tırmanış seferleri mevsim şartlarına göre değişmektedir. 1 Haziran 30 Eylül aralığında Olimpos teleferik çalışma saatleri 09.00-17.00 saatleri aralığında hizmet verilmektedir. Bu süreler kışın daha da kısaltılmış olarak planlanmaktadır.

Olimpos Teleferik Ücretleri

Tahtalı Dağına teleferik keyfi ile tırmanmak istiyorsanız Olimpos Teleferik güncel ücretleri 25 EUR ile 8,5 EUR arasında değişmektedir. Ayrıca 0-6 yaş grubu çocuklar ücretsiz olarak teleferik kullanabilir. 7-12 yaş aralığına ise indirimli fiyatlar uygulanır. Olimpos Teleferik Kaç TL sorgusu ise döviz kuruna göre hesaplanmaktadır. Grup indirimleri de bulunurken, yerli turistlere de yapılan indirimler söz konusudur.

Tahtalı Dağı’na tırmanırken Olimpos Teleferik keyfini tercih edebilirsiniz. Dağın zirvesinde ise sizi gerçekten çok etkileyici etkinlikler bekliyor. Her yıl dağa tırmanarak bu etkinliklere katılan birçok yerli ve yabancı turist var. Dağın zirvesinde, bistro ve çeşitli menüleri bir araya getiren bir restoran da bulabilirsiniz.

Tahtalı Dağı zirvesine gün doğumu ve gün batımı programları yapıldığını da unutmayınız. Dağın zirvesinden her ikisiniz seyretmek de ilgi çekici olabilir.

Olimpos Teleferik Nereden Kalkıyor?

Tahtalı dağı ile muhteşem bir manzaraya yapacağınız seyahat için sorgular Olimpus teleferik nereden kalkıyor olarak yapılmaktadır. Teleferiğin başlangıcı olan alt istasyona ulaşmanız için Çamyuva ile Tekirova arasındaki bir konum ile Kemer’e ulaşılması gerekmektedir. Burası deniz seviyesinin 726 metre yukarısında yer almaktadır. Toplu ulaşım aracı ile gidilebilir. Ancak rahat bir seyahat planı için kendi aracınızla gitmeniz doğru olacaktır.

Olimpos Teleferik Hangi Dağda?

Antalya Konyaaltı ilçe merkezinden Kemer istikametine gidişte olan Olimpos Teleferik hangi dağda sorularına yanıt aranabilir. Bu anlamda Tahtalı dağında bulunan teleferik Kemer sınırları içerisinde yer almaktadır.

Tahtalı Teleferik Kafe Ücretleri

Tahtalı teleferik ücreti yüksek tutarlarda alınan bir ücretlendirmeler ile yapılmaktadır. Bununla birlikte yukarıda bulunan cafe ve buranın yiyecek ve içecekleri de yüksek tutarlarda olabilir. Bu anlamda özellikle su ihtiyacınızı alarak yukarıya çıkmanız önemli olabilir. Ancak özellikle kış günleri burada kar olmaktadır. Hatta çok soğuk bir hava sizi bekleyebilir. Bu sebeple burada bulunan kafeden sıcak çay ve kahve içilebilmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.