Ölmeden Önce Yapılacaklar Listesi 12 Yer

Ölmeden Önce Yapılacaklar Listesi 12 Yer

Ölmeden önce yapılacaklar listesi yaptınız mı? Dünya’ki en güzel şeylerden biri de kuşkusuz yeni yerler görmek ve o yerlerle ilgili bilgiler edinmek. Dünyada görülmesi gereken o kadar çok muhteşem yer var ki…

“Ölmeden önce yapılacaklar listesi” son yılların en çok kullanılan terimlerinden olsa gerek. İnsanların maddi olanakları arttıkça ve ulaşım şartları geliştikçe insanlar daha çok gezerek daha fazla yeri keşfetmeye koyuluyor. Biz de “ölmeden önce mutlaka görülmesi gereken yerler” listeniz ekleyebileceğiniz 12 muhteşem yeri belirledik.

Ölmeden Önce Mutlaka Gitmeniz Gereken 12 Yer

1.Capilano Asma Köprüsü, Kanada

Dünya’nın en tehlikeli 10 köprüsü arasında gösterilen 70 metre yüksekliğindeki ve 137 metre uzunluğundaki köprü korkunun yanında muhteşem seyir zevkiyle mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri. Kanada’da Capilano Nehri üzerindeki köprü 1887 yılında İngilizler tarafından inşa edilmiş.

ölmeden önce görülecekler listesi

Okunmalı Kenya’ya Giden Kadınlar İçin İpuçları

2.Mendenhall Buz Mağaraları, ABD

Mendenhall Buzulu’ndan kopan parçalar neticesinde oluşan bu muhteşem mavi güzellik, hayli tehlikeli olmasına rağmen güzellik avcısı gezginler tarafından sıkça ziyaret ediliyor. Mağara ABD’nin Alaska eyaletinde bulunuyor.

3.Benteng Chittorgarh, Hindistan

  1. yüzyılda inşa edildiği belirtilen bu etkileyici kale, uçurum kenarında arz-endam ediyor. Uçuruma bakan havuzuyla, muhteşem mimarisiyle ölmeden önce burayı da görseniz iyi edersiniz.

Okunmalı Johannesburg’ta harika bir deneyim

4.Işık Denizi, Maldivler

Denizdeki bir bakteri türünün hiç bu kadar muhteşem bir manzaraya neden olacağı aklınıza gelir miydi? Maldivler’de çok sıradan bir görüntü olan bu eşsiz manzara ziyaretçiler içinse unutamayacakları anlar yaşamak anlamına geliyor.

ölmeden önce yapılacaklar listesi

5.Victoria Şelalesi, Zimbabwe

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan bu sıra dışı şelaleler 1.7 km’lik bir alanda 128 metre yüksekten dökülerek işte bu görkemli manzarayı oluşturuyor. Su kırılmalarının sürekliliğinden dolayı şelalenin üstünden hiç eksik olmayan gökkuşağı ise fotoğrafçıların aradığı manken gibi poz vermekten çekinmiyor.

Okunmalı Japonya Gezisinde Tasarruf Yapmanın 5 Yolu

6.Trolltunga, Norveç

Biraz cesaretiniz varsa hayatınızda görebileceğiniz en muhteşem manzaralardan birini Trolltunga’da görebilirsiniz. Sonsuzluğa uzanan bir kayanın ucundaki görüntü gerçekten ölmeden önce görülmesi gerekenlerden.

7.Whitehaven Kumsalı, Avustralya

Çok defa Avustralya’nın ve dünyanın en güzel kumsalları arasında gösterilen Whitehaven, 7 km boyunca uzanan bembeyaz silikon kumlardan sahili ve mavinin en güzeline sahip deniziyle size hayallerinizin çok ötesinde bir sahil tecrübesi yaşatıyor.

8.Aşk Tüneli, Ukrayna

Ukrayna’da bulunan bu yer aslında bir tren yolu ancak sarmaşıkların doğal olarak sarmasıyla çiftlerin fotoğraf çekmek ve romantizm yaşamak için en çok tercih ettiği destinasyonlardan biri olmayı başarmış. Ücretsiz olarak girip fotoğraf çekebildiğiniz tünele hayran kalacaksınız.

ölmeden önce yapılacaklar listesi

Okunmalı  Dünya’nın en yüksek kuleleri

9.To Sua, Samoa

Saleapaga kasabasında bulunan To Sua Okyanus Çukuru, adada bir volkanın patlaması sonucu oluşan doğal bir volkanik göl durumunda. Çukurun içindeki berrak su ve çukuru çevreleyen yemyeşil doğa ile To Sua kesinlikle dünyanın mutlaka görülmesi gereken yerlerinden biri.

10.Ateşböceği Mağarası, Yeni Zelanda

Ateşöcekleri her zaman gizemli ama bir o kadar da sevimli bir ilgi çekici olmuştur. Ancak Yeni Zelanda’daki bu mağaradaki olduğu kadar hiç güzel olmamışlardır. Milyonlarca ateşböceğinin yaydığı ışıklar işte böyle muhteşem bir manzara oluşturuyor.

11.Keukenhof, Hollanda

Laleleri ile ünlü Hollanda’ya da böyle güzel lale bahçeleri yakışır. İnsanı büyüleyen güzellikteki laleler ortaya bu muhteşem görüntüleri çıkarmış. Kesinlikle görülmeye değer.

12.Plitvice Gölleri Ulusal Parkı, Hırvatistan

UNESCO’nun da Dünya Mirası Listei’ne alarak güzelliğini tescillediği göller topluluğu Hırvatistan’ın Bosna Hersek sınırına çok bir noktada bulunuyor. Burayı görünce siz de UNESCO’ya kesinlikle hak vereceksiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.