Ramazan Bayramı Tatilinde Gidilecek Yerler

27.02.2023
630
Ramazan Bayramı Tatilinde Gidilecek Yerler

Ramazan Bayramı tatilinde gidilecek yerler elbette sizin tercihinize göre değişir. Ancak sizi caydıracak tekliflerde yok değil.  Ramazan ay’ının yaklaşması ile yaklaşık iki aylık bir zaman zarfı bulunan Ramazan Bayramı için tatil önerileri de gelmeye başladı. 2022 Mayıs’ında idrak edeceğimiz bayram gününü nerede geçireceğinize dair birkaç bilgi vermek istedik.

Ramazan ay’ına girmemize yaklaşık bir aylık süreç kala şimdiden bayram tatili için de arayışlar başlamış durumda. Yapacağınız planlar ile yazacağınız gezi masalı için sizlere harika yerler hazırladık.

Antalya Ramazan Bayramı Tatili İçin Avantajlı

Her yıl olduğu gibi Ramazan Bayramı tatilinde gidilecek yerler için öncelik yurt içi. Bunun bir çok nedeni bulunuyor. Birincisi pandemi sürecinin devam ediyor olması diğeri ise küresel bir ekonomik kriz yaşanıyor olması. Artan fiyatlar kişileri de daha dar bir tatil yapmaya zorluyor diyebiliriz. Bu çerçevede Mayıs ay’ının başında kutlanacak olan Ramazan Bayramı insanları daha çok güneye sıcak bölgelere çekecektir. Nisan ay’ının başı ile baharın geldiği Antalya tatil planları açısından yine ilk listede kendisine yer buluyor. Bu anamda Antalya gezilecek yerler listemize göz atmayı unutmayın.

Ramazan Bayramı tatilinde gidilecek yerler

Kemer Listenizde Olabilir

Antalya bölgesinde şehrin hareketliliğini ve eğlencesi ile gezi zevkini yaşamak istiyorsanız şehir merkezine yakın olan bölgeler sizler için önemli olacaktır. Bu çerçevede ilk alternatifinizi Kemer Otelleri olabilir. Şehre yaklaşık 50 km mesafesi olan ve 45 dakikalık bir mesafede olan bu bölgede tatilinizi yaparken bayramınızı da kutlayabilirsiniz.

Ramazan Bayramı Tatilinde Gidilecek Yerler Adrasan

Baharın ilk günlerinde sıcak bir Akdeniz havası almak ve kendinizi yenilemek istiyorsanız Adrasan tercih edilebilir. Buradaki oteller biraz küçük ama sıcak bir ortama sahip. Kısa kenar şeridi boyunca bulunan Adrasan Konaklama otelleri ile buradaki bungalowlar sizin bayram tatiliniz için adres olabilir. Küçük şirin bir yerde tatil havası sizlere enerji verecektir.

Ramazan Bayramı tatilinde gidilecek yerler

Bodrum Tatili

Ege Bölgesinin vazgeçilmez adresi Bodrum sizlerin dört mevsim tatil yapabileceği bir bölge. Burada sıcak bir Mayıs ay’ı başlangıcı yapabilirsiniz. Temiz hava ve deniz kokusu ile yaza girmeden önce Ramazan Bayramı tatilini burada geçirmek sizlere iyi gelecektir. Bodrum Konaklama da dahil olmak üzere buraya ulaşım, kahvaltı ve yemek mekanları gibi bir çok konuda sizlere anahtar rehber olacak nitelikteki Bodrum Gezilecek Yerler yazımız sizlere büyük kaynak olacaktır. Ramazan Bayramında gidilecek yerler arasında Bodrum önemli merkezlerden.

Ramazan Bayramı tatilinde gidilecek yerler

Akyaka

Egenin markası Akyaka yine bahara merhaba diyeceğiniz güzellikte bir yer. Sessiz sakin bir döneme denk geleceğinden Ramazan Bayramı tatilinde gidilecek yerler arasında Akyaka şahane birkaç gün geçirmeniz için alternatif yerlerden oluyor. Huzurlu bir tatil rotası Akyaka sizlerin gezi listenizi yapmanızda rehber niteliğinde.

Didim

Akdeniz kadar Ege Bölgesi’nin de Mayıs ay’ı itibariyle bahar havası yaşıyor olması sizlerin bayram tatili için Aydın ve Didim’i tercih etmenize neden olacaktır. Bulunduğunuz yere yakınlığı ile farklı bir deneyim yaşayabileceğiniz Didim Ramazan Bayramında gidilecek yerler ve  tatili için de alternatiflerden oluyor.

Ramazan Bayramı tatilinde gidilecek yerler

Ramazan Bayramı Tatilinde Gidilecek Yerler Açısından Yurt Dışı Tatilinde Kıbrıs Öncelikli

Yurt dışı tatili yapmak isteyenler için en yakın ve ekonomik tatilin adresi Kıbrıs. Bayram’da adaya giderek tatil yapmak sizlere yaz ayları öncesinde önemli bir doping olabilir. Her ne kadar ekonomik krizlerden bahsediliyor olsa da bayramdan önce erken rezervasyon imkanlarından faydalanarak çok daha ekonomik bir tatil için ilk adımı da atabilirsiniz.

2022 yılı Ramazan Bayramı 2 Mayıs Pazartesi günü başlamaktadır. 4 Mayıs Çarşamba günü de bitiyor. Burada hafta sonu da eklendiği takdirde bayram tatiliniz 5 günlük süreci buluyor. Kamu görevlileri açısından 9 günlük tatil söz konusu değil. Ancak bu günleri de izin alarak 9 günlük bir bayram tatili de yapma imkanınız olacaktır. Ramazan Bayramı tatilinde gidilecek yerler açısından konaklama fiyatları da önemli.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.