Riva Plajı Nerede? Özellikleri? Giriş Ücreti Ne Kadar?

Riva Plajı Nerede? Özellikleri? Giriş Ücreti Ne Kadar?

İstanbul ve çevresinde denize girebileceğiniz nadide yerlerden bir yer olan Riva Plajı Nerede sorgusu özellikle yaz aylarında yoğun olarak gerçekleştirilmektedir. Hatta İstanbul’a yakın çevre illerden buraya sadece deniz keyfini yaşamak için gelindiğini belirtmek doğru olur. Beykoz Riva Plajı bölgede yakın olan denize girilebilecek sayılı yerlerden.

Sahil boyunca kum ile denizin en son demine kadar tatilinizi yapabileceğiniz bir yer olan Riva Plajı nerede? Nasıl Gidilir? Riva Plajı Giriş Ücreti Ne Kadar? Gibi birçok soruya yanıtlar arayanlar için Riva Plajı hakkında bilgi en ince ayrıntısına kadar ihtiyacınız olan başlıca husus olmaktadır.

Riva Plajı Yol Tarifi, Nasıl Gidilir?

İstanbul ve çevresinde denize girebileceğiniz nadide yerlerden Riva Plajı yol tarifi son zamanlarda en çok aranılan hususlardan biridir. Sebebi ise buranın güzelliği ile gelen herkesin mutlu olmasıdır.  Bu sebeple gelmeyi düşünen kişiler Riva Plajı Yorumlar ile burası hakkında bilgi edinmek istemektedir. Riva hakkında kısa bilgi vermek gerekirse İstanbul’da Anadolu yakasında bulunmaktadır. Beykoz ilçesi sınırları içerisinde kalır. Bu anlamda Riva Plajı yol tarifi GPS ile başlıca aranılan hususlar olmaktadır.

Riva Plajı Nerede? Özellikleri

Riva Plajı Nerede? Özellikleri

Şehir İçi Toplu Ulaşım Araçları İle Riva Plajı

Riva plajı nerede arayışındaysanız Riva Plajı Beykoz ilçesine yaklaşık 22 kilometre mesafede yer almaktadır. Kavacık ile TEM otoyoluna ise uzaklığı 23 km mesafededir. Şehir merkezi olması nedeniyle buraya toplu ulaşım aracı ile gidilebilmektedir. Özellikle kendi aracı olmayan kişiler için Riva Plajına Giden Otobüsler 137 numara ile akşam 22:30 saatine kadar ulaşım imkanı sağlamaktadır. Marmara Bölgesi ile İstanbul gezilerinizde burayı listenize eklemeniz anılarınızı zenginleştirmeniz açısından da önemli olacaktır.

Özel Aracınızla Riva Plajına Ulaşım

Tatiliniz ile gezinizde kendi aracınızla buraya gitmek istiyorsanız Riva Nerede, nasıl gidilir?  Sorusuna yanıt olarak Anadolu yakası üzerinden ikinci köprüden ilerlemeniz gerekir. Köprü öncesi son çıkış istikameti Kavacık kavşağı çıkış noktanız olması gerekmektedir. Dilerseniz Riva plajı konum ile yol güzergahınızı çizebilirsiniz.

Kavacık kavşağından çıktıktan sonra yol boyu Riva tabelaları sizleri karşılar. Buradan sonra Polanezköy ve Acarlar Mahallesi ile sizi yönlendiren tabelalar bulunmaktadır. Buradaki mesafeniz yaklaşık yarım saattir. Anadolu yakasından Riva Plajı nerede sorgusu yapıyorsanız 2. Köprü sonrası Kavacık sapağı ile dönüş yaptıktan sonra yine aynı tabelalar sizleri Riva Plajına götürecektir. Riva nereye bağlı sorgusu yapanlar için Riva Beykoz’a bağlıdır. Beykoz ise İstanbul’a bağlı bir ilçedir.

Riva Plajı Nerede? Özellikleri

Riva Plajı Nerede? Özellikleri

Riva Plajı Özellikleri

Riva Plajı Nasıl Gidilir sorusu için haritalar ile GPS’ten faydalanılabilir. Bu anlamda Gezi Masalı olarak sizlerin gezilerinize ortak olurken yol tariflerinde de destek olmaya çalışıyoruz. Muhtemel olarak çevrenizden tavsiye niteliği ile merak ettiğiniz Riva Plajı özellikleri sizlerin buraya günübirlik geziler yapmanıza olarak tanıyacaktır.

Riva Plajı Hakkında bilgi pdf edinmek istiyorsanız sizlere kısaca Riva kelimesinin Rumca olduğu ve çok geçmiş bir dönemden itibaren kullanıldığını belirtmek gerekiyor. Rumca olmasının yanında Riva anlamı su kenarı yerleşim bölgesi olarak özetlenmektedir. İstanbul ve çevre illerinden günübirlik gezi ile günübirlik tatil amaçlı olarak özellikle hafta sonları buraya gelinmektedir. Riva Plajı özellikleri şu şekilde listelenebilir.

Riva Plajı Nerede? Özellikleri

Riva Plajı Nerede? Özellikleri

·         Kamp alanları

·         Plajlar

·         Mesire alanları

·         Konaklama alanları

·         Tekne turu imkanları ,

Riva plajı tatili ile burada konaklama mümkündür. Bölge çevresinde bütçenize uygun olarak lüks otel ve pansiyonlar sizlerin tatilinize eşlik eder. Özellikle yaz aylarında yoğunluk olması nedeniyle Riva Erken Rezervasyon otelleri tercihiniz olabilir.

Buranın ününü duyan kişiler Riva Nerede Denize Girilir? Sorusuna yanıtlar aramaktadır. Bölgede birçok sahil ve koy bulunmaktadır. Riva plajında tekne kiralama hizmeti alarak çevredeki koylarda denize girebilirsiniz. Özellikle Elmasburnu Plajı Riva’da denize girilen yerler listesinin başında gelmektedir. Riva plajında denize girecek yerler kısıtlıdır. Bu yüzden Riva Çayağzı Plajı özellikle yaz aylarında çok yoğun olur.

Riva Plajı Nerede? Özellikleri

Riva Plajı Nerede? Özellikleri

Riva Plajı Kamp Yapılır mı?

Sahili ile deniz keyfinin yaşandığın Riva plajında kamp yapılır mı? Soruları doğal olarak sorulmaktadır. Yaz aylarında Riva Plajı ve çevresi çok yoğun olduğu gibi sezon boyunca kalabalık olmaktadır. Ancak kamp yapmanıza engel değildir. Özellikle tenha zamanlar seçilebilir. Kamp yapmak isteyenler için özellikle yaz ayları ve ilkbahar ayları tercih edilebilir.

Riva plajı kamp yapan kişiler sabahın erken saatlerinde burada denize girme zevkine sahiptir. Özellikle sabahın erken saatlerinde çarşaf  gibi bir deniz burada sizi bekler. Bu sebeple Riva plajı kamp alanları boş bulduğunuz yerler ile yapılabilmektedir. Böylelikle Riva Plajı kamp ücreti alınmadan ücretsiz olarak kamp kurma imkanı sağlar. Bu aşamada Riva Plajı Kamp Yapılır mı? Sorusunun yanıtı evet olmaktadır.

Sahile yakın bir bölgede konumlandıracağınız kamp çadırı içerisinden günün ağarması ile birlikte Riva Plajından yeni bir güne başlayabilirsiniz. Sabahın ilk saatleri ile birlikte sahile vuran dalgaların sesiyle uyanabilir sevdiğinizle birlikte güzel bir deniz keyfi yapabilirsiniz. Sonrasında yapacağınız enfes bir Riva Plajı kahvaltı ile tatilinize devam edebilirsiniz.

Riva Plajı Nerede? Özellikleri

Riva Plajı Nerede? Özellikleri

Riva Plajı Ücretli mi?

Kısıtlı bir plaj ile denize girilecek yerler olması nedeniyle Riva Plajı ücretli olarak hizmet alınan bir yerdir. Ancak her bölgesinde ücret ödemesi yapılmamaktadır. Özellikle Riva plajı kaç TL olarak sorgular yapılmaktadır. Riva Plajı giriş ücreti 2023 yılında kişi başı olarak 15 TL ile olarak alınmaktadır. Ancak burada diğer hizmetler için farklı ücretler söz konusu olur.

Ziyaret ile tatil öncesi muhtemel bütçe belirlemek isteyen kişiler Riva Plajı Paralı mı sorusu sormaktadır. Giriş ücreti Riva Plajı kişi başı 15 TL olarak tahsil edilmektedir. Şezlong ve şemsiye için ise ödeyeceğiniz tutar 25’er Lira olarak alınır. Burada ayrıca kişiye özel kamelyalar söz konusu olmaktadır. Kamelyalar ise farklı sınıflarda olduğu için değişen ücretlerde alınmaktadır. En pahalısı ise yemekli localardır. Bu localarda günlük fiyatlar 500 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bununla birlikte Riva Plajı giriş ücreti gaziler ve engelli kartı olan vatandaşlar için ücretsizdir.

Riva plajına günübirlik gezi turları yapılmaktadır. Bu turları ise özellikle İstanbul içerisindeki turizm firmaları üzerinden alabilirsiniz. Yapılan turlardan biri de kadınlar plajına yapılmaktadır. Tur satın alındığında ulaşım dahil olmak üzere ücretlendirmeler söz konusu olur. Bunun yanında Riva Kadınlar Plajı Kaç TL olduğu merak edilmektedir. Diğer kişilere uygulanan ücretler turlar ile gelenlerde dahil olmak üzere tahsil edilmektedir. 6 yaşına kadar kişilerde ücret alınmazken 6 + yaş için ücretler alınmaktadır.

Riva Plajı Nerede? Özellikleri

Riva Plajı Nerede? Özellikleri

Riva Su Ürünleri Plajı

Riva Su Ürünleri Plajı denize girebileceğiniz yerlerden olmaktadır. Hatta burada iskelenin olması denize girmek için ayrı bir mutluluk katar. Özellikleri ile denize girmek için burası özellikle tercih edilmektedir. Bu anlamda Riva Su Ürünleri Plajı Özellikleri şunlardır;

·         Halka açık plaj

·         Otopark

·         Duş, Cankurtaran, Masa Sandalye

·         Tuvalet, Yeme içme

·         Balıkçılık

·         Kamp alanı

·         Liman

·         Soyunma Kabinleri

·         Tuvaletler

·         Su sporları

·         Engelli Erişimi

·         Şezlong – Şemsiye

İstanbul’da denize girilecek yerler arasında en güzel yerin Riva olduğunu belirtmek doğru olacaktır. Zira buradaki yoğun kalabalık bu hususu doğrular vaziyette sizleri karşılar. Kısa mesafesi ile İstanbul’un nefes aldıran yerlerinden olan Riva özellikle Su Ürünleri Plajı ile sizlere hizmet vermektedir.

Tatiliniz öncesi Riva Plajı nasıl sorgusu yapabilirsiniz. Özellikle tercih edilen Riva Elmasburnu Kadınlar plajı bazı dönemlerde çok merak edilir. Bu aşamada Elmasburnu’nda denize girmek istiyorsanız özellikle temiz ve berrak deniz suyunun sizleri beklediğini belirtmek gerekir. Ancak yoğun ve kalabalık dönemlerde deniz dibindeki yosunlar çiğnenmekte ve kopmaktadır. Bu sebeple su kirli bir görüntü alır.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.