Sandland Antalya Kum Heykel Müzesi Giriş Ücreti Ne Kadar?

Sandland Antalya Kum Heykel Müzesi Giriş Ücreti Ne Kadar?

Dünya’nın en ilginç müzelerinden biri olarak kabul edilen Sandland Antalya Kum Heykel Müzesi Giriş Ücreti ne kadar sorguları bu muhteşem açık hava müzesini gezebilmek için yapılmaktadır. Yılın 12 ay’ı her gün gezebilme imkanı sağlayan Sandland devasa kumdan heykellerin adresi olarak Uluslararası alan ün yapmış bir yer olma özelliği taşıyor.

Sandland kumdan yapılan heykellerin açık havada sergilendiği bir müzedir. Dünyaca ünlü kişilerin günlerce emek verdiği bir dizi eserin sergilendiği yerdir. Antalya şehir merkezinde Güzeloba Mahallesinde bulunan açık hava müzesini gezebilmeniz için kısa bir süre yeterli oluyor. Güzeloba Mahallesi Antalya’nın Muratpaşa ilçesine bağlı olarak şehir merkezinde olmasına karşın en yoğun hareketliliğin yaşandığı saat kulesine yaklaşık 15 dakika mesafede yer almaktadır. Günübirlik geziler için en ideal yerlerden olmaktadır.

Sandland Antalya Kum Heykel Müzesi Giriş Ücreti

Sandland Antalya Kum Heykel Müzesi Giriş Ücreti Ne Kadar

Sandland Antalya Kum Heykel Müzesi Giriş Ücreti Ne Kadar

Sandland Kum Heykelleri Müzesine giriş biletini online olarak internetten alabiliyorsunuz. Hatta biletinizi Türk Lirasının dışında Euro, Dolar, Ruble gibi döviz kurları ile ödeme imkanınız bulunuyor. Yaz aylarında 23:00’e kadar açık olan müze kış aylarında 09:30 ile 19:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Bu anlamda Sandland Antalya Kum Heykel Müzesi giriş ücreti 80 TL olarak alınıyor. Müzeyi gezerken alacağınız biletler çocuklar için 50 TL ve öğrenciler için ise 60 TL olarak ödeniyor.

10 Bin metrekarelik bir alanda nehir kumlarından yapılan heykellerin altındaki imzalar birçok ülkeden katılan profesyonel kum heykeli sanatçılarına ait. Bu aşamada sizleri burada devasa yüzlerce heykel karşılıyor. Ayrıca Sandland Antalya Kum Heykel Müzesi Giriş Biletini biletantalya.com adresinden satın alabiliyorsunuz.

Sandland Antalya Kum Heykel Müzesi Giriş Ücreti Ne Kadar

Sandland Antalya Kum Heykel Müzesi Giriş Ücreti Ne Kadar

Sandland Antalya Kum Heykel Müzesi Açılış ve Kapanış Saati

Kumdan yapılmış olması ve açık havada sergileniyor olması nedeniyle burada sergilenen heykeller yağmur ve diğer etkenlere maruz kalmaktadır. Bu sebeple bazı eserlerin hasar gördüğünü söylemek mümkündür. Eserler daha çok Yunan mitolojisine yakın olarak yapılmış. Ancak çok ilgi ve merak uyandıran bir yer olma özelliği taşıyor. Sandland Kum Heykelleri Müzesi giriş ücreti 80 TL olup gün içinde aldığınız biletler ile gün boyu 09:00 ile 23:00 saatleri arasında gezebilme olanakları tanınıyor. Sandlan Kum Heykel Müzesi açılış ve kapanış saati yaz aylarında 09:00 – 23:00 saatleri arasında kış aylarında ise 09:30 – 19:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

Sandland Antalya Kum Heykel Müzesi Giriş Ücreti Ne Kadar

Sandland Antalya Kum Heykel Müzesi Giriş Ücreti Ne Kadar

 Işıklandırmalar ile müze farklı görünüme büründüğü için burayı gece ve gündüz gezmenizi tavsiye edebiliriz. Zira iki farklı görünüm ile muhteşem bir seyir imkanı Sandlan Kum Heykelleri Müzesinde sizleri bekliyor.

Heykel müzesi Dünya’nın her yerinde görülebilir. Ancak kum heykel müzesi olması Antalya ile Sandland’ı listenin ilk sırasına yerleştiriyor. Farklı bir deneyimin adresi olan müze hayranlık duyacağınız güzellikler ile sizleri karşılamaktadır. Zaman zaman müzedeki heykeller yenileniyor, yeni heykeller yapılıyor ve daha cazip hale getiriliyor. Böylelikle burayı görenler zamanla tekrar gelme isteği ile Sandland Heykel ve Kum Müzesine geliyor.

Sandland Kum Heykelleri Müzesi Nerede?

Sandland Antalya Kum Heykelleri Müzesi Muratpaşa ilçesinde, Lara ile Güzeloba Mahallesinde yer almaktadır. Oldukça geniş bir alanda yer alır. Burası yılın 12 ay’ı açıktır. Bu anlamda günübirlik olarak buraya gezi planı yapabilirsiniz. Üstelik şehir içi hatlar ile otobüsler ile buraya ulaşım mümkündür.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.