Silifke Boğsak Koyu

Silifke Boğsak Koyu

Akdeniz Bölgesi koylarının ününü herkes bilir. Bu anlamda yurt dışına kadar adını duyuran Boğsak Koyu  Mersin ve Silifke bölgesinde denize girmek isteyenlerin ve tatil yapmak isteyeceklerin adresi. Bölge önemli turizm merkezlerine ev sahibi konumunda. Boğsak adasının manzarasını oluşturan Boğsak Koyu nerede? Nasıl Gidilir? Buraya giriş ücretleri Ne Kadar? Şemsiye ve Şezlong kiralama gibi ayrıntılar merak edilen diğer sorular.

Boğsak Koyu Konaklama

Boğsak koyu öncelikle yapılaşmalardan uzak olduğu için doğal güzellikler sunan bir yer. Aslında bu durum buranın korunması açısından önemli bir etken. Ancak Boğsak Koyu Konaklama imkanları yok değil. Burada otel, bungalov evler, çadır kurma alanları, kamp alanları ve karavan konaklama alanları ile dalış turizmi açısından da dalış okulunun olması önemli yerleri oluşturuyor.

Silifke Tisan Koyu gibi burada da temiz deniz, sahil sizleri bekliyor. Sahili çakıl taşlı. Deniz genel olarak sığ denilebilir ancak bazı bölgelerinde 6-7 metrelik derinlikler söz konusudur. İnce kumlu olan sahil şeridi çocuklu ailelerin daha çok tercih ettiği yerlerdir.

Boğsak Koyunda Kiralama Ücretleri

boğsak koyu

Boğsak Koyu içerisinde kamp yapma, çadır kurma imkanınız bulunuyor. Bu anlamda sizlere hizmet veren işletmelerde söz konusudur. Buradaki marketlerde sizin ihtiyacınız olan başlıca gıda ürünlerini alacağınız adrestir. Koya girişler ücretsiz olmasına karşın işletmelerden hizmet almanız halinde ücret ödemeniz gerekecektir. Buradaki özellikle tuvalet, giyinme kabinleri, duş alma yerleri, şemsiye ile şezlong kullanımı kiralama usulü ile yapılıyor. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 100 TL ücret ile aldığınız hizmetin 2022 yaz aylarından itibaren 150 – 200 TL civarları üzerinden alınması bekleniyor.

Boğsak Koyuna Nasıl Gidilir?

Taşucu Limanından buraya günübirlik geziler yapılmaktadır. Tekneyle gezilere katılabilirsiniz. Zaten buraya olan uzaklığı 8 kilometredir. Silifke merkezine 20 kilometre, Mersin il merkezine uzaklığı ise 110 kilometredir. GPS ile konum üzerinden uzaklığınızı hesaplayabilirsiniz.

Boğsak Halk Plajı özellikle hafta sonları yoğun trafik yaşayan ziyaretçilere sahiptir. Burada da denize girme imkanınız temiz deniz eşliğinde olabilir. İmamuşağı Silifke bölgesinde yer alan plaj da  Boğsak Koyuna komşu konumundadır. Gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz yerlerden diyebiliriz. Buraya yakın bölgedeyseniz kalabalıktan uzak kalmak için hafta içini tercih etmenizde önemli hususlardan.

YAZAR BİLGİSİ
Büro Yönetimi Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema, Yeni Medya ve Gazetecilik ile İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi gören Turan AY 1997 yılından bu yana internet dünyasında aktif faaliyet gösteriyor. Ekonomi, Fotoğraf ve Gezi kategorilerinde blogları bulunuyor. Aynı zamanda Youtube Kanalı olan yazar Turan Ay'ın onlarca eğitim sertifikası mevcuttur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.